Detoks Suyu Tarifleri ile Kendinize Gereken Değeri Verin!

Detoks Suyu Tarifleri Nelerdir?

Detoks suyu tarifleri deneyen kişiler yaşadıkları tokluk hissi ve hızlı zayıflama sonucundan oldukça memnun. Üstelik ekstra maliyet gerektirmeyen türde tarifler de bulunmaktadır. Bu  tarifleri düzenli beslenme ve spor eşliğinde tamamlarsanız gelişimi gözlerinizle göreceksiniz.

Detoks Yapmak İsteyenlere İşte Detoks Suyu Tarifleri!

Vücutta hastalıklara neden olacak toksin ve bakterilerin vücuttan atılmasına detoks denir. Kanın temizlenmesini sağlayarak kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandıran detoks sayesinde kısa sürede kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için sindirim sistemini çalıştırarak toksinleri daha hızlı atmanıza yardımcı olacak çeşitli detoks sularından faydalanabilirsiniz.

Detoks Suyu Tarifleri; Çilek ve Kivi Suyu

1 tane kivi ve 5 adet çileği suyla karıştırıp mikserden geçirerek lezzetli bir detoks suyu elde edebilirsiniz. E ve A vitamini bakımından zengin kivi cildinizi güzelleştirirken antioksidan içeren çilek sayesinde metabolizmanız hızlanacaktır.

Nar ve Armut Suyu

Bir adet nar ve armudu katı meyve sıkacağı ya da blendırdan geçirin. Suyla karıştırıp içebilirsiniz. Tam bir antioksidan kaynağı olan nar içerdiği enzimler sayesinde vücutta biriken ödemi daha kolay atabilmenizi sağlıyor. Armut bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak vücudunuzu ödem ve toksinlerden arındırır.

Elma ve Tarçın Suyu

detoks-suyu-tarifleri

Bir elmayı blendırdan geçirdikten sonra soğuk su ve çubuk tarçın ekleyerek tüketebilirsiniz. Özellikle sürekli acıkan kişiler için oldukça faydalı bir tariftir. Elma ve tarçın uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Tarçın kokusu ile iştahı keser ve daha yeme isteği duyarsınız.

Limon ve Nane Suyu

Bir adet limonun kabuklarını rendeleyin. Limonun suyunu sıkın ve soğuk suyla karıştırın. İçine limon kabuklarını ve nane yapraklarını ilave edin. Limon vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştırırken nane yaprağı iştahınızı azaltacaktır.

Greyfurt, Limon ve Yaban Mersini Suyu

Bir greyfurt ve limonun suyunu sıkın. Yaban mersini suyu ile karıştırdıktan sonra içine az miktarda soğuk su ekleyebilirsiniz. Nane yaprağı ekleyip detoks suyu tarifleri içerisinde yer alan bu karışımı gün boyu tüketebilirsiniz. Bölgesel yağların yakılmasını kolaylaştıran bu detoks suyu ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Salatalık ve Nane Suyu

1 adet salatalığın suyu ve nane yaprakları ile hazırlayacağınız bu suya dilerseniz armut ya da limon suyu da ilave edebilirsiniz. Nane yapraklarının katacağı aroma sayesinde farklı bir lezzet ortaya çıkacaktır. Vücutta birikmiş yağ, iltihap ve toksinlerin atılmasını sağlayan salatalık suyu sayesinde metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Zencefilli Limon Suyu

detoks-suyu-tarifleri
Detoks Suyu Tarifleri

Bir bardak içine rendelediğiniz zencefilleri ve 1 limonun suyunu ekleyip karıştırın. Dilerseniz içine çubuk tarçın ekebilirsiniz. Güne zinde başlamak isteyenler için en iyi içeceklerden birisidir. Hem gün boyu size enerji verecek hem de toksinleri atabileceksiniz.

Portakal ve Havuç Suyu

Birer adet havuç ve portakalı blendırdan geçirerek hazırlayacağınız turuncu detoks suyu sizin enerjini arttıracaktır. A vitamini bakımından zengin olan havuç ancak yağda eriyebilen bir besindir. Bu nedenle suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı eklemek sindirim sisteminizin daha kolay çalışmasını sağlayacaktır.

Kavun ve Armut Suyu

3 dilim kavun ve 1 adet armudu blendırdan geçirerek sindiriminizi kolaylaştıracak farklı lezzette bir içecek hazırlayabilirsiniz.

Karpuz ve Böğürtlen Suyu

Birkaç dilim karpuz ve böğürtlenin ezilip püre haline getirin. Suyla karıştırıp tüketebileceğiniz bu lezzetli detoks suyu tarifleri sayesinde yağlardan kurtulabilirsiniz.

YouTube video

Yoruma kapalı.