En İyi Disney Plus Kore Dizileri 2023!

Disney Plus Kore dizileri ile Kore fanlarını da unutmadığını göstermiştir. Yıllardır severek takip edilen Güney Kore dizileri günümüzde pek çok platform içerisinde de yerini almıştır. Duygulara en doğal haliyle yer verilen Güney Kore dizileri özel bir izleyici kitlesine sahiptir. Öyle ki diziler adına açılmış, paylaşım yapılan birçok fan sayfaları bulunmaktadır.

Güney Kore dizileri küçük büyük fark etmeden her yaşa sahip kişilerin ilgi odağı olmuştur. Disney Plus Kore dizileri sayesinde yeni çekilmiş diziler sevenleriyle buluşmaktadır. Güney Kore dizileri konu bakımından geniş bir çerçeveye sahiptir. Aksiyon, dram, romantizm, aşk, psikoloji temalı birçok yapıma imza atmaktadır. Bu da tüm dünyada severek takip edilmesini sağlamaktadır.

Disney Plus Kore Dizileri Nelerdir? Dizilerin Konuları Hakkında Bilgiler!

K Drama dizileri 20-25 sene önce TRT de yayınlanan Türkçe dublaj dizileriyle kendini Türkiye’ye tanıtmıştır. O sıralarda Güney Kore hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler dizilerden yola çıkarak derin bir araştırma yapmıştır. Şimdilerde de bu akım artarak devam etmektedir. Netflix, BLUTV, Disney Plus Kore dizileri serisini de arşivlerine eklemiştir.

Yıllar öncesine dayanan yayın tarihiyle Disney Channel 2019 yılında aldığı kararla ücretli platformlar arasına katılmıştır. Şimdilerde çocuk yapımları da olmak üzere çeşitli ülkelerin dizi ve filmlerini ekranlara getirmektedir. Binlerce kaliteli içerik arasında Disney Plus Kore dizileri de yayınlıyor oluşu izlenme oranını olumlu etkilemiştir. Dizi arşivleri her geçen gün yenilenerek artmaktadır.

disney-plus-kore-dizileri
Disney Plus Kore Dizileri

Herkesin aklında bir soru… Disney Plus Kore dizileri var mı? Elbette ki var. Hem de belirli aralıklarla yenileri de eklenmeye devam ediyor. Disney Plus platformunun Güney Kore ile anlaşmalı olarak yayınladığı diziler şöyledir;

  • Grid (2022)
  • Snowdrop (2020)
  • Rookie Cops (2022)
  • Connect (2021)
  • Big Bet – Casino

1 – Disney+ Plus Kdrama Bilim Kurgu Sevenlerle Buluştu: Grid

Senaryosu Lee Soo Yeon’a ait yönetmenliğini Lee Khan yapmıştır. 16 Şubat 2022 tarihi itibariyle Disney Plus Kore dizileri listesine eklenmiştir. Başarılı dizi bilim kurgu ve gerilim kategorisine aittir. 10 bölüm olarak ekranlara gelmiştir. Ana karakterleri Seo Kang Joon, Kim Ah Joong, Kim mu Yeol ve Lee Si Young oluşturmaktadır.

Grid 1997 yılında insanlığı yok olmaktan kurtaran esrarengiz bir varlığın ortaya çıkmasını konu almaktadır. Aradan 24 yıl geçtikten sonra gizemli varlık tekrar ortaya çıkar. Bir seri katilin kaçmasına yardım eden gizemli varlık olayları tamamen ele geçirecektir. Sırlarla dolu tüm bilim kurgu dizileri için Disney Plus Kore dizileri kategorisini inceleyebilirsiniz.

YouTube video

2 – Disney Plus Kore Dizileri Dram Sevenler için: Snowdrop

2020 yılında çekimlerine başlanan dizi dram, tarih, romantik kategorisinde yer almaktadır. Disney Plus Kore dizileri arasına 18 Aralık 2021 tarihi itibariyle katılmıştır. Snowdrop dizisi 16 bölümdür. Yönetmeni Joo Hyun-Tak, senaristi ise Yoo Hyun Mi’dir. Başrollerini Jun hae In ile Jisoo’nun paylaştığı yapım beğenilmiş ve yüksek bir imdb puanına sahiptir.

1987’de geçen Disney Plus Kore dizileri serisinde Güney Kore diktatör bir hükümet tarafından yönetilmektedir. Kanlar içinde kalan Im Soo-Ho saklanmak için yer aramaktadır. O sırada Hosoo Kadın Üniversitesi öğrenci yurduna girer. Onu kanlar içinde gören Eun Young-Ro yardımcı olmaya karar verir. Bu karşılaşma kısa sürede aralarında romantik bir ilişki başlatacaktır.

YouTube video

3 – Gençleri Ekranlara Kilitleyecek Disney Plus Dizileri: Rookie Cops

Yönetmenliğini Kim Byung Soo’nun yaptığı gençlik dizisi 26 Ocak 2022 tarihinde ekranlara gelmiştir. Disney Plus Kore dizileri arasında yer alan Rookie Cops 16 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yer verdiği temalar gençlik, romantizm, drama şeklindedir. Dizideki ana oyuncular Kang Daniel, Chae Soo Bin, Park Yoo Na ve Lee Shin Young’tur.

Babasının yolundan gitmek isteyen Wi Seung Hyun ona olan hayranlığını Polis Üniversitesini kazanarak göstermiştir. Seung Hyun zeki ve başarılı bir gençtir. Görevlerine sadıktır ve sorumluluk duygusuna sahiptir. Go Eun Gang ile yolları kesişen Seung Hyun muhafazakar üniversite içerisinde hayallerini, aşklarını yaşamaya çalışacaktır.

YouTube video

4 – Disney de Kore Dizileri ile Gizemli Olaylara Yolculuk Yapın: Connect

6 bölüm olarak 1. Sezonu kapatan Connect dizisi gizem gerilim korku suç tema sevenler için güzel bir seçim olacaktır. Disney Plus Kore dizileri serisinin senaryosu Nakamura Masaru’ya aittir. Başarılı yapım 2022 yılında gösterime girmiştir. Başrollerini Jung Hae In, Go Kyung Pyo ve Kim Hye Jun paylaşmaktadır.

Güney Kore dizisinde organ mafyaları tarafından bazı organları alınan kişinin organ nakli yapılmış birine bağlı hale gelmesinden bahsetmektedir. Bu gizemli bağlantı nasıl sona erecektir? Disney Plus Kore dizileri içinde ilgi çekici bir konuya sahip olan Connect dizisi epey izleyici toplayacağa benziyor.

YouTube video

5 – Disney Plus Asya Dizileri Farkını Görün: Big Bet

7,4 imdb puanına sahip olan Big Bet 8. bölümü ile 1. Sezona veda etmiştir. Aksiyon suç dram odaklı yapım 2022’de gösterime girmiştir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Kang Yoon Sung’ın yaptığı dizi kumarhane içinde geçen olayları anlatmaktadır. Efsanevi kumarbazlar kralının yaşadığı talihsiz olayları ele almaktadır. Sıkıntılı durumlardan kurtulabilecek, eski hayatına dönebilecek midir?

YouTube video

Disney Plus Kore Dizileri Nasıl İzlenir?

Binlerce dizi film içerikleriyle dünya üzerinde yayın yapan Disney Plus Kore dizileri ile de gündeme gelmektedir. Kanalın eski adı ile yaptığı yayınlar frekans yoluyla ücretsiz izlenebilmekteydi. Çeşitli platformların çıkması ve daha fazla izleyiciye sahip olmak amacıyla yayınlarında değişikliğe gitme kararı almıştır. Bu durumda girişler ücrete tabi olmakta ve üyelik gerekmektedir.

Sevilen başyapıtları, diziler filmler, animasyonlar ve daha fazla içeriği sınırsız izlemek için yapmanız gerekenler vardır. Öncelikle Disney+ sitesine giriş yapılmalıdır. Ardından üyelik kaydı oluşturmalı anlaşmalı sözleşmede belirtildiği şekilde üyelik onayı kabul edilmelidir. Belirtilen ödeme tutarı karşılığında istenilen Disney Plus Kore dizileri ve daha fazla içeriği istediğiniz her an izleyebilirsiniz.

BluTV Kore Dizileri Arşivinde Hangi Diziler Yer Almaktadır?

2015 yılında Doğan Holding himayesinde hizmet vermeye başlayan BluTV yayın içerikleriyle ilgiyle takip edilen platformlar arasındadır. Çeşitli film ve dizi çeşitleri sunan BluTV, Disney Plus Kore dizileri gibi diziler yayınladığı hakkında açık bir bilgi yoktur. Net bir bilgi almak için BluTV’ye üye olmanız gereklidir. Kanalın izlenmesini tavsiye ettiği diziler şöyledir;

İlginizi Çekebilir: Netflix Dizi Önerileri

Yoruma kapalı.