En Duygusal Netflix Dizi Önerileri 2021

Netflix sezon dizileri ve konuları listesi...

Televizyondan dizi izleme alışkanlığı bilgisayara döndükçe Netflix dizi önerileri de artıyor. Sosyal medya sitelerinden sonra insanın hayatını ele geçiren Netflix sezon dizileri insanı rahatlatıyor. Her türde olan Netflix dizilerinden herkes kendine uygun olanı bulabilir. Aşk temalı dizilerin yanı sıra aksiyon, macera, dram ya da fantezi dalında da pek çok yapım bulunuyor.

Netflix En Duygusal Dizileri

 Bilgisayardan dizi izleme alışkanlığını arttıran netflix, tüm dünyada hızlıca yayılıyor. Bir dizinin yeni bölümünü beklemek için 1 hafta beklemek zorunda kalınmaması da Netflix Türk dizileri izlenmesinde de artış oluyor. Netflix dizi önerileri de bu bağlamda izleyiciden yeterince ilgi görüyor.

İnsanın hem kendisini iyi hissedeceği hem de izlerken pek çok duyguyu içinde yaşayabileceği en duygusal Netflix dizi önerileri aşağıdaki gibidir:

1 – Netflix En Duygusal Dizileri | Outlander

2014 yapımı olan dizi, ünlü yazar Diana Gabaldon’un aynı isimli kitaptan uyarlanarak ekranda yayınlanır. Dizinin yapım kanalı daha önceden Spartacus ve Da Vinci’nin şifresi dizilerin de yapımcı kanalı Starz’dır. Netflix dizi önerileri arasında izlenebilen Outlander, 1945 senesinde geçen dizide eski savaş hemşiresi olan Claire Randall’ın balayı sırasında tarihi bir taşa dokunması ile kendini 1940’lı yıllarda baskıcı bir İskoçya topraklarında bulması bir olur. Randall’ın iki hayatı vardır ve birini seçmesi gerekir.

duygusal-netflix-dizi-önerileri
Duygusal Netflix Dizi Önerileri

2 – Virgin River

Netflix dizi önerileri arasında olan 2019 yapımı dizi romantik ve dram türündedir. Yayınlanan ilk sezonu ile başarı elde eden dizi, Melinda Monroe’nin hayatını anlatır. Monroe, sakin bir hayat sürmek adına Kaliforniya’ya taşınır. Dizide Monroe ile izleyici arasında derin bir bağ kurulabiliyor. Hayatında yeni bir sayfa açmaya çalışan; ancak yeni bir sayfa açmanın kolay olmadığını da sonradan keşfeden Melinda’nın yaşadıkları izleyicide büyük etki bırakıyor.

3 – Crash Landing You

2019 yapımı olan dizi, Kore yapımlarından biri olur. Netflix dizi önerileri arasında Kore yapımlarından popüler olan Crash Landing You, Güney Koreli zengin bir kadın ile Kuzey Koreli bir askerin yaşadıkları anlatılıyor. Yoon Se Ri Güney Kore’den yamaç paraşütü yaptığı sırada kaza sonucu Kuzuy Kore’ye inmesi sonucunda hayatı tehlikede olur. Yoon’un saklanmasında Kuzey Koreli bir asker yardım eder ve aralarında bir aşk başlar; ancak iki ülkenin düşmanlığı düşünüldüğünde aşkları çok uzun süremez.

4 – My Secret Terrius

Kore yapımı sevenler için listede bulundurulacak önerilerden sadece birisidir. Kore yapımları genel olarak duygusal yapıları ile karşımıza çıksa da çeşitli yapımlar ortaya koyabilmektedir. 2018 yapımı başka bir Kore dizisi olan My Secret Terrius, Netflix’te bir anda popüler olan diziler arasında yerini alır. Netflix dizileri en iyi aşk, duygusallık ve dramı anlatan dizi, başarısız bir operasyon gerçekleştiren bir gizli servis ajanının hayatını anlatır. Ajanın komşusu bir gün ölür bulunur; ama gerçekleşen bu ölüm gizemli olunca gizli servis ajanı cinayeti çözmeye çalışır. Dizide aynı zamanda COVID-19 salgınına değinmesi diziyi izlenir hale sokmuştur.

5 – My Secret Romance

Netflix dizi önerileri arasında bu Kore yapımı diziye muhakkak yer verilir. Sung Hoon zengin bir ailenin oğludur ve aynı zamanda büyük bir aile şirketleri vardır. Genellikle kısa süreli arkadaşlıkları olduğu halde Lee Yoo-Mi ile tanışır tanışmaz bütün hayatı değişir.

6 – Back with the Ex

2018 yapım olan başka bir Netflix dizi önerileri arasında bulunan dizinin konusu, başlangıçların mı yoksa eski yaşanılanların mı daha önemli olduğunu sorgulatıyor. Dört bekâr arkadaş, ya eski sevgileri ile yeniden deneyecek ya da geçmişi tamamen kapatacaklar. Dizi, tam anlamı ile hiç sıkmayan bir yapım olarak izleyici karşısına çıkıyor.

7 – Friends from College

2017 yapımı Netflix dizi önerileri arasında olan Friends from Collage, üniversiteden arkadaş olan Ethan, Lisa, Max, Nick, Sam ve Marianne’nın mezun olduktan 20 sene aradan sonra bir araya gelinmeleri işleniyor. 40’lı yaşlara gelmiş grup geçmişte yaşadıklarından sonra yetişkin hayatlarının eğlenceli kısımlarını keşfederler. Geçen bunca uzun senelerden sonra aslında aşkın çok kolay yürütülebilen bir şey olduğunu anlarlar

8 – Plan Coeur

2018 ve Fransız yapımı olan Türkçede aşk planı anlamına geliyor. Paris’te yaşayan Elsa’nın hayatını konu alan dizide, eski sevgilisini unutamayan biri izleniyor. Elsa’nın arkadaşları ise bu durumdan rahatsız olurlar ve bir arkadaşı kendisine hayata devam edebilmesi ve eski sevgilisini unutabilmesi için erkek eskort tutar.

Bu plan ile aslında her şey yoluna girer ve iyi şeyler meydana gelir. Netflix dizi önerileri arasında aşk ve duygusal türde olan dizi aynı zamanda Amerika Birleşik Devlerinde de yayınlanmaya başladı.

9 – Las Chicas del cable

Kablo kızlar olarak Türkçe anlamına gelen dizi, 4 farklı kadının hayatını anlatır. 1920 yılının İspanyasında geçen dizi, 4 kadının telefon şirketinde çalışmasından yola çıkar. Bu işi daha da geliştirmek için başkent Madrid’e taşınmaya karar verirler. Bu taşınma zamanında da kıskançlık, ihanet ve dostluk birbirine karışır.

10 – Romance is a Bonus book

2019 yapımı Kore dizilerinden olan Romance is a Bonus Book , dahi yazar Cha Eun-Ho hayatını anlatır. Yayıncılık şirketinin genç editörleri arasında olan Ho bir zamanlar ünlü bir yazar iken artık eski popülerliğini kaybeder ve beş parasız kalır. Başarılı ve ünlü kariyerinden sonra başka işler az gelir ve bir türlü yeni bir işe giremez. Duygusal ve dram bakımından Netflix dizi önerileri arasında önemli bir yer tutar.

11- The Blacklist

The Blacklist, alanında uzman oyuncularla genç yeteneklerin bir araya geldiği uzun soluklu diziler arasında yer almaktadır. Netflix yapımı olmamakla birlikte sezonlarca süren dizinin konusu başlangıçta bir suç dizisi olduğundan çok da duygusal bir hava yakalamanıza sebep olmayabilir. Dizide FBI tarafından ilk sıralarda kırmızı bültenle aranan suçlu kendi elleriyle polise teslim olmasıyla başlayan bir serüveni konu alıyor.

YouTube video

Teslim olmasıyla birlikte Netflix dizi önerileri arasında yer almasını sağlayan olaylar zinciri başlar. Bölümler çoğunlukla farklı suçluların zekice planlarla yakalanmasını içerirken bir yandan başrol iki oyuncunun aileye dair dramatik bir hikayesi ele alınır. Bu hikaye izleyicileri çoğu zaman ikileme düşürmekle birlikte bir yandan üzüntü bir yandan ise sinir yaşamasına sebep olmaktadır. Netflix yapımı olmasa da efsane Netflix dizileri arasında kesinlikle yerini alıyor.

12- Sweet Magnolias

Üç  yakın arkadaşın ilişki ve aile yaşantılarını ele alan dizi bir yandan drama ve duygusallık içerirken bir yandan ise arkadaşlığın önemine dair vurgu yapmaktadır. Bu üç arkadaş kurdukları dostluk etkisiyle birlikte tüm zorlukları birbirleriyle verdikleri ortak fikirler neticesinde ilerletmeye çalışıyor. 2020 yılında ortaya koyulan dizi 7.4 gibi ciddi bir IMDB puanına da sahiptir.

13- Luna Nera

Fantastik ve dramayı bir arada yaşamak isteyenler için Luna Nera oldukça uygun bir dizi önerisi olacaktır. 2020 yapımı olan bu dizi Netflix dizi önerileri listesine doğrudan giriş yapmayı iki farklı kategoriyi bütünleştirdiği için elde ediyor. Çok geçmiş zamanlarda başrol karakterimizin cadılarla olan ilişkisi dizi içerisinde izleyicilerin karşısına çıkıyor. Cadıların bir üyesi olduğunu öğrenen genç kız aynı zamanda erkek arkadaşıyla olan ilişkisini sürdürmesini konu alıyor.

14-You

Netflix dizileri arasında efsaneler arasında kısa sürede giren You dizisi bir yandan duygusallığı bir yandan ise çarpık ilişkileri ele almaktadır. Başrol oyuncusunun çalıştığı kütüphane sayesinde tanıdığı genç ve ılımlı kadın oyuncu ile yakılaşma hedefleri vardır. Ancak sahip olduğu düşünceler ile birlikte şekillenen davranışları bu olayın çok farklı yerlere gitmesine sebep olmaktadır. Mini dizi olmasa da izleyenler tarafından oldukça beğenilmektedir. Ve beğenileri almaya hala devam ediyor.

15- The Innocents

Aşk ve dramın bir araya geldiği bu yapıtta iki ergenin yaşadıkları hayat ve çevresine karşı baş kaldırışı konu alınıyor. Bulundukları çevreden sıyrılıp farklı maceralara atılan bu gençlerin başına akıl almaz olaylar geliyor. Yaşadıkları tüm zorlukların karşısında ise bilmedikleri farklı yönlerini ve güçlerini keşfetmeleri onların fantastik bir dizide bulunmasına yol açıyor. IMDB puanı 6.3 olan dizinin izlenebilirliği oldukça yüksektir.

Bonus : Netflix Duygusal Dizileri Harici Yayınlar

Herkesin istediği ve sevdiği dizi ya da film türleri farklı olur. Netflix dizileri- ekşi de yayınlar ile ilgili detaylı bilgiler de bulunur. Macera ve aksiyon anlamında sürükleyici Netflix dizileri de insanı tatmin ediyor. Her ülkenin yapımlarını, yeni ya da eski sezon dizileri bulunabiliyor.

YouTube video

Sayısız seçeneğin yer aldığı derin ve eğlenceli platformda pek çok kaliteli dizi yer alıyor. Netflix hayatta kalma dizileri de insana başka bir bakış açısı kazandırabiliyor. Diziyi izlerken insan kendini o karakterlerin yerine koyarak yaşanılanları daha net anlayabiliyor.

Bilimkurgu ve fantastik film alternatifleri için de güzel seçenekler bulunuyor Netflix doğaüstü dizileri ya da Netflix fantastik dizileri de bu anlamda izleyiciyi doyuruyor. En iyi Netflix dizileri 2020 belki de en iyi bu hastalık döneminde iyi geliyor. Evde oturmak belki de hiç bu kadar güzel olmamıştır.

 

 

İlginizi Çekebilir: Recep İvedik 6 Nerede Çekildi 

Yoruma kapalı.