Doğal Cilt Maskeleri

Pürüzsüz, ışıltılı, sorunsuz bir cilde sahip olmak isteyen bayanlar piyasada satılan pahalı ürünler yerine her evde rahatlıkla bulunabilen doğal, ekonomik ve uygulaması oldukça pratik ola cilt maskeleri ile kısa sürede daha genç görünebilirsiniz. Ergenlik dönemlerinde sık sık ortaya çıkan sivilce, siyah nokta sorunları, çiller ve sivilce izleri bayanların en büyük problemi haline gelir. 30’lu yaşlarda ise gözeneklerin büyümesi, güneş lekeleri; ilerleyen yaşlarda ise kırışıklıklar ciddi sorun haline gelir. Cildinizin doğal görünümünü bozan tüm sorunlardan evde yapacağınız maskeler sayesinde kurtulmak mümkün.

Cilt Sorunlarına Uygun Çözüm Önerileri

Gözenekleri Sıkılaştırıcı Maske
Malzemeler
2 adet yumurta akı
2 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı yulaf unu
Uygulanışı
Malzemeler iyice karıştırılıp krem kıvamına gelince yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Kuruması ve derinin altına nüfuz etmesi için 30 dakika bekleyin. En güçlü cilt sıkılaştırıcı özelliğine sahip olan yumurta akı gözeneklerin küçülterek daha genç görünmenizi sağlar. Yaşlı ve solgun görünüme neden olan cilt çukurlarının içinde biriken yağ ve kir tabakasını temizleyen yulaf unu sayesinde aynı zamanda siyah nokta oluşumunun da önüne geçmiş olursunuz.
Gözenekleri Sıkılaştıran En Fazla Kullanılan Pratik Yöntemler
Buz: Cildin sebum üretimini azalarak gözeneklerin dolmasını önlemek için bir bez ya da torbanın içine koyduğunuz buzları her gün yüzünüzde 20 dakika gezdirerek gözenekleri sıkılaştırabilir ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.
Domates Suyu: Yüksek oranda asit içermesi nedeniyle gözeneklerin kısa sürede küçülerek gözle görülmeyecek hale gelmesini sağlayan domates suyunu cildinize haftada 3 gün sürerek aynı zamanda cildin beslenmesini sağlayabilirsiniz.
Yoğurt Suyu: Prebiyotik bakımından zengin olan 2 çorba kaşığı kadar yoğurt suyunu pamuk yardımıyla cildinize sürüp 30 dakika kurumasını bekletin.

Siyah Noktalar İçin Maske
Malzemeler
2 yemek kaşığı mısır unu
2 yemek kaşığı süt
1 adet yumurta akı
Not: Eğer cildiniz çok yağlıysa içine 1 yemek kaşığı sirke ya da limon suyu ilave edebilirsiniz.
Uygulanışı
Bütün malzemeler karıştırıldıktan sonra cildinize yedirerek sürün. Kuruması ve ince bir tabaka haline gelmesi için yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. Ilık suyla durulayarak cildinizin hafiflediğini ve daha temiz göründüğünü fark edebilirsiniz. Siyah noktaların yoğunluğuna göre haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekelerini Önleyen Maske
Malzemeler
1 demet maydanoz
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı limon suyu
1 tatlı kaşığı bal
Uygulanışı
Maydanozları blendırdan geçirdikten sonra bir kase içinde tüm malzemeleri karıştırın. Hassas olan göz çevresine sürülmemek şartıyla lekeli bölgelere sürüp 30 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın. Güneş ya da sivilcelerden kaynaklanan cilt lekelerinin kaybolmasında oldukça etkili olan bu maskeyi 1 ay boyunca haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Kusursuz Cilt İçin Bakım Maskesi
Malzemeler
1 yemek kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
Uygulanışı
Malzemeleri karıştırıp masaj yaparak cilde uygulayın. Her gün yapacağınız bu maske ile daha parlak, genç, pürüzsüz ve gergin bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.