3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Obezite ya da aşırı kilolu iseniz kısa sürede kilo vermenizi sağlayan diyet uygulayabilirsiniz. Tüm besin gruplarından dengeli bir şekilde beslenerek ve vücudunuz için gerekli olan vitamin ve mineralleri alarak 3 günde 3 kilo vermek mümkün. 3 gün uygulandıktan sonra 3 gün diyete devam edilmemesi gerektiği konusunda uyaran uzmanlar peş peşe uygulanmasının bağışıklığın zayıflamasına neden olmaktadır. Düzensiz beslenmenin ve hareketsiz yaşamın yol açtığı fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için uzman diyetisyenler tarafından hazırlana bu 3 günlük diyet programı ile yorulmadan kilo verebilirsiniz. Okul ve büyüme çağındaki kişilerin daha günlük daha fazla enerji ve kaloriye ihtiyaç duydukları için uygulamamaları tavsiye edilir. Ciddi bir rahatsızlığı olmayan herkese hitap eden bu program 3 ana öğünden oluşmaktadır. Acıkma hissi duyduğunuzda küçük ara öğünler sayesinde açlığınızı bastırabilirsiniz.

Hızlı Kilo Verebilmenin Püf Noktası Nedir?
Protein, karbonhidrat, lif ve yağ tüketimini dengeleyerek vücudun ihtiyaç duyduğundan fazlasını almasını engelleyen bu diyet ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. 2.5-3 litre su ve sınırsız bitki çayı ile desteklenen diyetin amacı günlük performansınızı düşürmeden kilo verebilmenizi sağlamaktır. Kilo verebilmenin temel unsurları arasında un, tuz, şeker olmak üzere 3 beyazdan uzak durmaktır. Hem insülin direncinizin arttırarak daha fazla açlık hissetmenize hem de daha çabuk yorulmanıza neden olan şekerli ve yağlı hamur işlerinin tüketimi kısıtlanmalıdır. Ana öğünler arasında ara öğünlere yer verilerek akşamüzeri enerji kaybederek kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenizi önleyebilirsiniz.

Ara Öğünlerde Neler Tüketilebilir?
Kandaki şeker düzeyinin sürekli dengede kalabilmesi için 3-4 saat aralıklarla beslenmek gereklidir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri arasında küçük porsiyonlar halinde besleyici değeri yüksek olan atıştırmalıkların yenilmesi faydalıdır. Böylece hem metabolizmanızın düzenli çalışmasını sağlamış hem de açlık hissederek vücudunuza yüklenmemiş olursunuz. Vücudunuzun ihtiyacı olan tüm besin öğelerinden tüketebileceğiniz şekilde hazırlanmış olan bu diyet programında kalorisi düşük yeşil elma, armut, şeftali, kayısı, karpuz, kavun, çilek, erik gibi bir porsiyon mevsim meyvesi tüketerek şeker ihtiyacınızı doğal yollarla karşılayabilirsiniz. Ayrıca badem, ceviz, fıstık, fındık, kabak çekirdeği, kuru üzüm gibi kuru yemişler tüketilebilir.

Diyet Boyunca Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hızlı zayıflatan diyet listeleri uygulanırken hiçbir öğünün atlanmaması önemlidir. Kahvaltı güne daha moralli başlamanız için mutlaka yapılmalıdır. Akşamları saat 18:00’den sonra hiçbir şey yenilmemelidir. Sadece uyumadan önce tercihe göre ballı ılık süt, ıhlamur, papatya, melisa çayı içilmesi rahat uyumanızı kolaylaştıracaktır. Vücuttan toksinlerin atılması için her gün bol su tüketilebilir. Sabahları bir bardak ılık suyum içine birkaç damla limon sıkarak içmek metabolizmanızın hızlanmasını kolaylaştıracaktır. Diyet boyunca hem kalori yakmanızı sağlamak hem de bedensel ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmeniz açısından her gün yarım saat düzenli yürüyüş yapılmalıdır.

3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1. GÜN
Sabah
Tam buğday ekmeği ( 1 dilim )
Haşlanmış yumurta ( 1 adet )
Şekersiz çay ( 1 fincan )
Öğle
Sebze yemeği ( 1 tabak )
Yoğurt ( 1 kase )
Akşam
Sebze çorbası ( 1 kase )
Bol yeşillikli salata ( 1 kase )

2. GÜN
Sabah
Tam buğday ekmeği ( 1 dilim )
Beyaz peynir ( 2 dilim )
Şekersiz çay ( 1 fincan )
Öğle
Kırmızı et ( 100 gram )
Bol yeşillikli salata ( 1 kase )
Akşam
Haşlanmış sebze ( 1 tabak )

3. GÜN
Sabah
Az yağlı süt ( 1 bardak )
Haşlanmış yumurta ( 1 adet )
Şekersiz çay ( 1 fincan )
Öğle
Sebze çorbası ( 1 kase )
Bol yeşillikli salata ( 1 kase )
Akşam
Izgara balık ( 200 gram )
Bol yeşillikli salata ( 1 kase )

Yoruma kapalı.