1 Paket Doritos Kilo Aldırır mı?

1 Paket Doritos Kilo Aldırır mı?

Meşhur cips Doritos kilo aldırır mı? Kilo özellikle son zamanlarda hem kadınların hem de erkeklerin muzdarip olduğu bir konu olmaktadır. Öncelikli olarak düzensiz beslenme nedeni ile kilo alınmaktadır. Bunun yanında iş nedeni ile sürekli hareketsiz kalmak gibi birçok nedenden dolayı kilo alınmaktadır. Bireyler kilo almaya başladıkları anda devamlı olarak kilo almayı sürdürmektedirler. Bunun nedeni ise zamanında gerekli önlemlerin alınmaması gelmektedir. Aşırı kilo almamak için kilo alımından sonra beslenmeye daha fazla dikkat edilmeli ve bol bol hareket edilmelidir. Bireyler kilo almaya başladıkları anda mideleri de büyümeye başlamaktadırlar. Midenin büyümesi sonucunda da doyma hissi yok olmakta ve kilo alımı daha fazla artmaktadır.

YouTube video

 

Dengeli ve sağlıklı beslenme kilo almamak için önemli bir konumda yer almaktadır. Bunun yanında insan sağlığı için de önemlidir. Bu nedenden dolayı tüketilen besinlerin yağ, karbonhidrat, şeker gibi değerlerine dikkat edilmelidir. Bu sayede kilo alımı engellenebilmektedir.

Doritos Kilo Aldırır mı?

Günümüzde her yaş grubunun hayır diyemeyeceği şey cips olmaktadır. Keyifli bir maç anında, sinemada veya sohbet ederken birçok kişi severek tüketmektedir. Fakat birçok kişi besin değerlerini bilmemekte ve kilo aldırıp aldırmadığını merak etmektedirler.

doritos-kilo-aldirir-mi
Doritos Kilo Aldırır mı?

Doritos kilo aldırır mı? gibi sorular, diyet yapanlar tarafından sıkça merak edilmektedir. Poşet dolusu cips yemek tabii ki kilo aldırmaktadır. Fakat gün içerisinde 1 veya 2 tane kaçamak yapmak, diyeti olumsuz etkilememektedir.

doritos-kilo-aldirir-mi

 

1 kase doritos ise 126 kalori olmaktadır. Poşet dolusu yemek yerine 1 kase doritos yemek kilo aldırmamaktadır. 126 kalori ise düşük kalori grubuna girmektedir. Bu nedenden dolayı da yakmak daha kolay olmaktadır. Diyet yaparken bu nedenden dolayı 1 paket doritos yemek yerine 1 kase yemek , diyeti olumsuz yönde etkilememektedir.

YouTube video

1 kase doritosu yakmak için ise 21 dakika yürüyüş yapılmalıdır. Bunun yanında isteyenler 9 dakika koşabilmektedirler. Ayrıca 12 dakika yüzerek de yakılabilmektedir. Bunun yanında 18 dakika bisiklete binmek de 1 kase doritosun kalorisini yakmak da yardımcı olmaktadır. Bu aktivitelerden sadece birinin yapılması halinde alınan kalori miktarı geri verilmektedir. Doritos yedikten sonra hareket etmemek ise kilo alma durumuna sebep olabilmektedir.

Cips kadar hem çocuk hem yetişkinler tarafından balık kraker tüketilmektedir. Balık Kraker Kaç Kalori? Diyet Yaparken Balık Kraker Tüketebilir miyim yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.