Kahve Kilo Yaparmı? Türk Kahvesi Kilo Aldırır mı?

Türk Kahvesi Kilo Aldırır Mı? Kahve Kilo Yapar mı?

Kahve kilo yaparmı? Türk kahvesi besin değerleri incelenirken dört çeşitte incelenir. Sade, orta, şekerli, dibek. Sade Türk kahvesinin 100 gramında 100.29 miligram potasyum, 13.17 miligram kalsiyum, 3.76 gram lif, 1.17 miligram sodyum, 0.09 gram karbonhidrat, 0.6 gram protein, 0.74 gram yağ, 0.99 gram demir içerir. Orta Türk kahvesinin 100 gramında 3.18 gram karbonhidrat, 0.45 gram protein, 0.56 gram yağ, 4.39 gram lif, 1.15 miligram sodyum, 117 miligram potasyum, 14.31 miligram kalsiyum, 1.16 gram demir bulunur.

YouTube video

Şekerli Türk kahvesinin 100 gramında 9.2 gram karbonhidrat, 0.66 gram protein, 0.81 gram yağ, 4.16 gram lif, 1.09 miligram sodyum, 111 miligram potasyum, 13.63 miligram kalsiyum, 1.12 gram demir içerir. Dibek Türk kahvesinde ise göze çarpan farklılıklar 100 gramında 100.29 miligram potasyum, 13.17 miligram kalsiyum, 3.76 gram lif olmasıdır. Dört çeşitte değerler değişiklik göstermektedir.

Kahve Kilo Yaparmı? Türk Kahvesi Yararları?

kahve-kilo-yaparmi-turk-kahvesi-kilo-aldirir-mi

Kahve kilo yaparmı diye düşünmeden önce faydaları göz önünde bulundurulmalıdır. Düzenli olarak tüketenlerde bazı kanserlere yakalanma riskinin azaldığı anlaşılmıştır. (Kolon, göğüs, rektal) Antioksidanlığı sayesinde yaşlanmayla savaşır. Ölçülü tüketildiğinde kemikleri kuvvetlendirir. Solunum yolundaki iltihaplarla savaşır, astıma iyi gelir. Belleği kuvvetlendirir. Baş ağrısını dindirir. Strese, sinirsel hastalıklara, depresyona iyi gelir. Spordan önce içildiğinde yağ yakımı kolaylaşır.

Kahve Kilo Yaparmı? Türk Kahvesi Zararları

kahve-kilo-yaparmi-turk-kahvesi-kilo-aldirir-mi
Kahve Kilo Yaparmı?

Kahve kilo yaparmı diye düşünmeden önce günde iki fincandan fazla içilmesinin zararlı olduğu bilinmelidir. Yüksek tansiyon hastalarının kahve tüketmesi sakıncalı olabilir. Kalpte çarpıntıya sebep olabilir. Kalsiyum, çinko ve demirin emilimini azalttığından Kalsiyum, çinko ve demir eksiklikleri ile karşılaşılabilir. Uykusuzluğa sebep olur. Mide asidini arttırdığından ülsere yakalanma riskini yükseltir. Yemeğin hemen ardından bol şekerli kahve içilmesi şeker hastalığı riskini artırabilir. İçerdiği yüksek oksalat ile böbrek taşına sebep olabilir. Doğurganlığı azaltabildiği yönünde de bazı çalışmalar mevcuttur.

Kahve Kilo Yaparmı? Kahve Kaç Kalori?

Türk kahvesi kilo aldırır mı konusu kalorisiyle ilgilidir. Bir fincan (80 gram) şekerli Türk kahvesi 42 kalori, sade Türk kahvesi 7 kalori, orta Türk kahvesi 17 kaloridir. Dibek kahvesinin bir fincanı (20 gram) 76 kaloridir.

YouTube video

Kahve kilo verdirir ama nasıl? Kilo verdiren bir diyet için etkisi kısa sürede ortaya çıkan kahvenin kafein gibi içerikte yer alan maddesi bazı kişilere sakıncalı olabilmektedir. Kilo verme amaçlı bir içecek olarak kullanılan ve daha fazla kilo verilmesine neden olan kahve kalp hastalığı ya da tansiyon hastalığı olan kişilerde kullanıma uygun değildir.

Kilo almak konusunda etkili olan bir kahve mi arıyorsunuz? O zaman 1 Bardak Hindiba Kahve Metabolizma Hızlandırıyor yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.