Elma Sirkesi İle Zayıflama Formülü

Elma sirkesi ile zayıflama doğal zayıflama yöntemleri arasına girmiş, sağlıklı bir zayıflama yöntemidir. Sirkeyi eskiden beri hayatımızın her noktasında etkin olarak kullanmaktayız. Kimi zaman yemeklerde, kimi zaman salatalarda kimi zaman da temizlik yaparken kullanılan sirkenin faydaları oldukça fazladır.

Elma Sirkesi ile Zayıflayanlar

Bu yıl ve daha önceki yıllarda en yaygın kullanılan sirke çeşitleri ve sirkeli yemek tarifleri ile üzüm sirkesi ve elma sirkesidir. Sirkeler özellikle elma sirkesi içerisinde bulundurduğu bileşenler sayesinde zayıflamak için birebir etkiye sahiptir. Düzenli ve rutin kullanım sayesinde gözle görülür etkiler vücudunuzda kendini göstermeye başlayacaktır.

Elma Sirkesi ile Zayıflama
Elma Sirkesi ile Zayıflama

Sağlık uzmanları ve diyetisyenler tarafından da diyet listelerine eklenen sirke doğal olmalıdır.  Elma sirkesini doğal olarak tüketmek isteyenler evde de kendileri sirkeyi yaparak daha net bir sonuç elde edebilirler. Sirkeyi aç karna içmekte etkili sonuç almayı etkileyen bir diğer yöntemdir.

Peki elma sirkesi neden bu denli önemli etkiye sahiptir? İnceleyelim. İşte elma sirkesinin zayıflama yardımcı olacak sırrı.

Elma Sirkesi İle Zayıflama – Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma sirkesi ile zayıflama formülü elma sirkesini düzenli kullananların kolaylıkla zayıflayacağı bir formüldür. Elma sirkesinin faydaları ve etkileri vücudumuza sindirimimize ve metabolizmamıza oldukça fazladır.

Elma sirkesinin en çok rağbet görmesine sebep olan özelliği metabolizmayı hızlandırıyor olması ve midede tokluk hissi oluşturuyor olmasıdır. Aynı zamanda iştahınızı da kestiği için acıkma süreniz ve beslenmeniz azalacaktır.

Elma ile Zayıflama

Vücutta kiloya sebep olan ve bedene zarar veren ödemi ve toksinleri elma sirkesi aracılığı ile vücuttan atmak oldukça basittir. Bu işlem sirke aracılığı ile gerçekleşirken aynı zamanda bedeniniz eş zamanlı kaliteli oksijen almaktadır. Bu da sizi daha genç göstermektedir. Vücudunuz kaliteli oksijen alarak daha genç yaşlanmakta ve daha enerjik olmaktadır.

Elma sirekesi ile zayıflama

Ancak elma sirkesi ile zayıflama yönteminin tam etkisini görebilmek için doğal olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Daha kolay zayıflamak için ise yemeklerden hemen önce tüketmek gerekmektedir. Böylece tokluk hissi oluşacak ve az yemek yenilecektir.

Lenf sıvısı kolayca kilo almamıza etki etmektedir ve lenf sıvısı ile vücudumuzda yağ tabakaları oluşmaktadır. Elma sirkesi ile bunun önüne geçilmekte ve yağ oluşumu, kilo alımı engellenmektedir. Böylelikle daha sağlıklı ve dinamik bir yapıya sahip olmanız mümkün olmaktadır.

Elma kilo aldırır mı

Kanımızın içerisinde yağ hücreleri bulunmaktadır. Elma sirkesinde ise bu yağ hücrelerini söktürecek bileşen bulunmaktadır. Elma sirkesi tüketimi ile bu fazla birikmiş yağlar kandan temizlenmektedir.

Sirke içerisinde mikroplardan korucuyu asit vardır. Bu asit vücudu hastalıklara karşıda korumaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği içinde gribe ve nezleye birebirdir.

Elma Sirkesi Kullananlar ve Elma Sirkesi İle Zayıflama

Gençlik İksiri İsviçre Elması ile Daha Güzel Bir Cilde Sahip Olun

Elma sirkesi ile zayıflama yöntemini kullanmak isteyenler elma sirkesi diyeti uygulamalıdır. Elma sirkesi kullananlar belli bir diyet uygulamaktadırlar. Ancak bu diğer diyetlerden farklı bir diyettir. Sadece elma sirkesi tüketerek diyet yapmak mümkün değildir. Bu yüzden egzersizlerinizin ve sağlık, düzenli beslenme alışkanlıklarınızın yanında bu diyeti uygulamanız gerekmektedir.

Elma Diyeti Nedir

Elma sirkesini direk tüketmek doğru değildir. Doğru elma sirkesi nasıl yapılır diye bakacak olursak kullanmadan önce sulandırmak gerekmektedir. Bir bardak çok sıcak olmayan suyun içerisine 4 tatlı kaşığı  kadar sirke koymak yeterli olacaktır. İçerisine koyulan 3 farklı malzeme ile kürler elde etmek mümkündür.

Ballı Elma Sirkesi Tarifi

Elma sirkesi ekşimtırak bir tada sahip olduğu için yanında ek ürünlerle tüketenler olmaktadır. Yanına eklenen bu ürünler aynı zamanda diyeti desteklemektedir. Diyet yanında kullanılan ek besinlerin isimleri çiçek balı, papatya çayı ya da sinameki tozudur. Baldan bir kaşık ve çaydan ve tozdan bir tutam kadar eklemeniz etkili olacaktır. Ballı elma sirkesi tarifi size hem zayıflatmakta hem de direncinizi artırmakta fayda sağlayacaktır.

Elma sirkesi diyeti tek başına etkisi olan bir diyet değildir. Bu diyete paralel olarak düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat edilmeli ve belli bir egzersiz alışkanlığı edinilmelidir. Ayrıca daha hızlı ve etkili sonuç almak için yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durmak önemlidir.

Her şeyin fazlasında ya da yanlış tüketiminde olduğu gibi elma sirkesi ile zayıflama kürünün de bazı hatalı kullanımlarında yan etkileri vardır. Bu etkiler şu şekildedir;

Öncelikle her yaş grubu için uygun bir ürün değildir. Özellikle 15 yaşın altındakilerin sirkeyi bu şekilde tüketmemesi gerekmektedir. Midesinde rahatsızlık bulunanların ve kronik hastalık sahibi olanların ise doktor tavsiyesi alması gerekmektedir.

Greyfurt ve Elma Sirkesi ile Zayıflama

Greyfurt Suyu İle Zayıflama

Elma sirkesi ile zayıflama yanına greyfurt ve bal ekleyerek daha etkili hale gelmektedir. Greyfurt ve balın bu diyeti önemli oranda etkilediği bilinmektedir.

1 çay kaşığı bal, 1 su bardağı greyfurt suyu, 2 yemek kaşığı elma sirkesi greyfurt diyeti ve elma sirkesi ile zayıflama yönteminin formülüdür.

Greyfurt ile Zayıflama

Bal, greyfurt suyu ve elmayı tahta bir kabın içerisinde tahta kaşık yardımı ile karıştırınız. Midesinde rahatsızlık bulunanlar ve ilaç tüketenler doktor onayı aldıktan sonra tüketmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Elde etmiş olduğunuz karışımı uyuma saatinizden bir saat önce ya da öğünlerinizden bir saat önce tüketmeniz faydalı olacaktır. Daha etkili sonuç elde etmek isteyenler tükettikten sonra egzersiz yapmalıdır.

Bakınız: Evde Elma Sirkesi Yapma Tarifi

Üzüm Sirkesi İle Zayıflama

Üzüm Suyu ile Zayıflama

Üzüm sirkesi ile zayıflama , elma sirkesi ile zayıflama kadar etkili olmasa da diyetlerde kullanılan bir diğer sirke ile zayıflama yöntemidir.

Yapılan araştırmalara göre üzüm sirkesinin de yağ yakıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı etkileri olduğu bilinmektedir. Ancak üzüm sirkesini direk tüketmek doğru değildir. Salataların üzerinde ya da su ile sulandırarak kullanmak önemlidir.

Üzüm Suyunun Faydaları

Üzüm sirkesi tokluk hissi yaratmaktadır ve vücuttaki fazla yağları yakıp kolayca vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Üzüm sirkesi kürü ve elma sirkesi kürü zayıflamak için önemlidir. Bu sirkeler vücuttaki zararlı toksinlerin atılması için ve kilo vermek için kullanılmaktadır. Bu sirkeleri yemeklerden önce ya da uyumadan önce aç karnına kullanmak gerekmektedir.

Yoruma kapalı.