En Güzel Kadınlar Olarak Bilinen Rus Kadınlar Nasıl Zayıflıyor?

0 236

En güzel kadınlar denildiği zaman çoğu kişinin aklına Ruslar gelmektedir. Hem ciltleri ile hem de fizikleri ile gören herkesi kendilerine hayran bırakmaktadırlar. Haliyle bu kadar güzel olmanın sırrı da birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Biz de sizler için Rus kadınlar nasıl formda kalıyor sorusunun cevabını hazırladık.

Çok eskiden Rusya’da zayıf birisi ile karşılaşıldığı zaman direkt olarak onun sağlıksız olduğu düşünülmekteydi. Hatta evlenmeden önce zayıf olan kişiler kilo almak için çaba sarf ediyorlardı. Buna karşın zayıf kalmak için de Rusların çok eskiden beri kullandıkları yöntemler bulunmaktadır.

Köy Diyeti

Köy diyeti
Köy diyeti

Köyde yaşayan insanlar, gün içerisinde çok fazla çalışmak zorunda oldukları ve çok fazla da yemek yeme imkanı bulamadıkları için genellikle zayıflardı. Bu insanlar özellikle bahar aylarında vakitlerinin birçoğunu tarlalarda ve bahçelerde geçirmekteydi. Havada sıcak olduğu için yanlarına aldıkları yiyeceklerin birçoğu sıcaktan bozuluyordu. Bu nedenle tarlaya giderken ekmek ve ekşi sütten başka bir şey götürmüyorlardı.

Acıktıkları zaman genelde orman ya da tarlada yetişen lahana, turp, mantar gibi besinler ile öğünleri geçiştiriyorlardı. Böylelikle gün içerisinde genelde düşük kalorili besinler tüketmiş oluyorlardı. Köylüler genelde tatlı ve şekerli gıdalar tüketmiyorlardı. Çünkü şeker o dönemde onların bütçesini aşacak derecede pahalıydı. Bu nedenle bilinçli olarak yapmasalar da sağlıklı bir şekilde besleniyorlardı.

Daha sonraki dönemlerde insanlar zayıflamak amacı ile Rus köylülerin beslenme düzenini örnek almaya başladılar. Onların yeme düzenlerine benzer bir düzen oluşturarak istedikleri forma kavuşmuş oldular. Siz de bu köy diyetine benzer bir program uygulayarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

En Güzel Kadınlar Olan Rusların Vazgeçilmezi; Buhar Banyosu

buhar banyosu
buhar banyosu

Rusya’da birçok hastalığın tedavisi için ya da zayıflamak amacı ile buhar banyosu sık sık tercih edilmektedir. Hatta devrim öncesi Rusya’da cumartesi günleri banyo günü olarak bile belirlenmişti. Buhar ve suyun aynı zamanda insanı kötü düşüncelerden ve günahlardan arındırdığı da düşünülmekteydi.

Günümüzde de buhar banyosu fazla kilolardan kurtulmak için özellikle Rus kadınlar tarafından sık sık kullanılmaktadır. Çünkü buhar banyosunun metabolizmayı hızlandırıcı etki bulunmaktadır. Birçok kişi sağlıklı bir şekilde kilo vermek amacı ile bu yöntemi kullanmaktadır. Özellikle en güzel kadınlar olarak nitelendirdiğimiz Ruslar sık sık bu yönteme başvurmaktadır.

Bitkisel Çaylar

bitkisel çaylar
bitkisel çaylar

Rusların, en güzel kadınlar unvanını kazanmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de bitkisel çay tüketmeye özen göstermeleridir. Çayları düzenli olarak tükettiğiniz takdirde hem metabolizmanızın olduğundan daha hızlı çalışmasına sebep olacak hem de sağlınız açısından çok faydalı olacaktır. Siz de zayıflamak amacı ile bu çay ya da bitkisel çayları beslenme programlarınıza dahil edebilirsiniz.

Ortodoks Oruçları

Ortodoks oruçları
Ortodoks oruçları

En güzel kadınlar dediğimiz Rus kadınları formda kalmak amacı ile birçok programı uygulamaktadır. Bunlardan bir tanesi de Ortodoks oruçlarıdır. Bu oruçların genel olarak kilo almayı önleyici etkisi mevcuttur. Ortodoks kiliselerinde çarşamba ve cuma günleri oruç günü olarak geçmekteydi. Özellikle bu günlerde süt ve süt ürünler ve yumurta tüketilmemeye çok özen gösterilmekteydi. Bunun yanı sıra çok az miktarda besin tüketmeye dikkat ediliyordu. Rusya’da bu oruçlar uygulanarak fazla kilolardan kurtulmak amaçlanmaktadır.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.