10 Farklı En Çekici Kırmızı Saten Kumaş Elbise Modelleri

Kırmızı Saten Kumaş Elbise Modelleri

Kırmızı saten kumaş elbiseler, son zamanın en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Bu elbise modellerinin özellikle şık akşamları süslediği görülüyor. Eğer siz de kendinizi özel ve güzel hissetmek istiyorsanız bu tarz kırmızı saten kumaş modellere göz atabilirsiniz. Şık bir makyaj ve elbiseye uygun saç modeli ile gecenin en şık kadını olabilirsiniz.

Günümüzde tasarlanan ve özel olarak dikilen değişik tarzda kırmızı elbiseler mevcuttur. Kırmızı kadife elbise modelleri ile kıyaslandığında dikkatleri doğrudan üzerine çekecektir. Tek bir parça ile şıklığı kazanmanız ve tamamlamanız için mutlaka dolabınıza bir tane bu parçadan katmalısınız. Böylece ani durumları kurtarabilir ya da aniden hazırlanabilirsiniz.

Moda Olan Kırmızı Saten Kumaş Elbise Modelleri!

Kırmızı saten kumaş ile modacılar tarafından seçilmesi zor farklı desenlere sahip ürünler oluşturulmuştur. Kimisi uzun boy kimisi kısa boylu ürünler ile alıcıların karşısına çıkmaktadır. Dileyenler drapeleri satın alabileceği gibi dileyenler ise tamamen sade ve düz bir saten kırmızı kumaş elbise alabilir. İşte desen desen ve farklı modeldeki elbiseler ve görselleri.

1 – Düşük Omuz Prenses Modeller

kirmizi-saten-kumas

Düşük omuzlu elbiseler özellikle geniş omuzlu olan kadınlar için doğru bir tercih olacaktır. Minik bir sırt dekoltesi ile taçlandırılan bu elbiselerin genelde yere değecek kadar uzun olduğu görülüyor. Uzun elbise arayanların mutlaka bakması gereken bir modeldir. Nude tonlarda bir çanta ve ayakkabı ile inci kolyeyle taçlandırarak gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

2 – Kendinden Kemerli Kırmızı Saten Kumaş Elbiseler

kirmizi-saten-kumas

İnce belli kadınların tercih edebileceği dar kesim kırmızı elbiseler şık gecelerin en iyi kurtarıcısı olacaktır. Üstelik sadece ince belli olanların değil, ince gözükmek isteyenlerin de alabileceği desenlerdir. Çünkü kendinden kemerli yapıya sahip olması gözde yanılmaya da neden olacaktır.

Kat kat kumaşların kemer kısmında toplanmış olmasıyla doğal kemerli görünüm oluşur. Diğer taraftan tek renk olması bütünlüğü de beraberinde getirecektir. Bu tarz elbiselerde genellikle askılı ya da kalın askı tarzında olduğu biliniyor. Tercihinize bağlı olarak yaz ve kış aylarında rahat kombinleyebilirsiniz.

3 – Midi Boy Likralı Kırmızı Kumaş Elbise

kirmizi-saten-kumas

Midi boy elbiselerin uzun boylu kadınlar tarafından sevilerek giyildiği bir gerçek. Bu yüzden esmer ve uzun boyluysanız görseldeki elbiseyi dolabınızda bulundurmalısınız. Açık alanlardaki etkinliklerde ya da şık bir yemek davetinde sizi kurtaracaktır. Kol detaylarındaki hareketlilik özellikle yazı çağrıştırmasından dolayı dikkat çeker.

Altına giyeceğiniz ayakkabı doğrudan göze çarpacağından dikkatli olmalısınız. Eğer iddialı bir yapıya sahipseniz parıltılı bir desene sahip stiletto topuklu ayakkabı giymelisiniz. Ancak daha sade görünmek isteyenler için ten rengi nude bir ayakkabı kurtarıcı olacaktır. Boyun kısmının boş kalması,  saçların toplu olması da dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar arasındadır.

4 – Derin Göğüs Dekolteli Kırmızı Kumaş Elbise

kirmizi-saten-kumas

Kırmızı saten kumaş özellikle dekolteler için kullanılabilecek bir yapıdadır. Dekoltenizi tek bir yerden vermek istiyorsanız göğüsten yana şansını kullanabilirsiniz. Göğüs boyunuz görece daha küçükse ve zayıfsanız tercih edebilirsiniz. Derin yırtmaca sahip göğüs dekoltesini giyebilirsiniz. Diğer taraftan bu elbiselerde farklı dekolteler bulunmaz.

Görselde de göreceğiniz üzere elbisenin bacak kısmında herhangi bir dekolte bulunmaz. Zira bu tarz elbiselerde amaç tek bir yerden dekolte vererek aşırıya kaçmamaktadır. Elbisenin göğüs dekoltesi yakın arkadaşınızın doğum günü ya da düğünü  için tercih edilebilecek şekildedir. Son olarak görseldeki kırmızı saten kumaş elbiselerde asla kolye kullanmamalısınız.

5 – Sırtta Çapraz Şerit Detaylı Elbiseler

kirmizi-saten-kumas

Sırt dekoltesi vermek isteyen ancak bu aşamada aşırıya kaçmak istemeyenler adına doğru tercihler elbette bulunuyor. Kırmızı saten kumaş elbiseler arasında sırt detayı bol elbiseler mevcuttur. Kalın çapraz şeritlere sahip olan bu kısımlar ile sırtınızda belirli bir alanı kontrollü şekilde açık tutabilirsiniz.

Özellikle açık tenli bireylere yakışacak bu kırmızı saten kumaş elbiseler de sırt bölümünüzüz pürüzsüz durması için uygulama yapabilirsiniz. Vücut fondötenleri ya da parıltılı vücut spreyleri ile gününüzün daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz. Yabancı oyuncu ve ünlülerin de çok sık giydiği bu modeller son dönemlerin modası olmuş durumda!

6 – Kısa Etek ve Uzun Kuyruğun Buluştuğu Modeller

kirmizi-saten-kumas

Senelerin vazgeçilmez modelleri arasında kısa dar etekler ve bunu izleyen uzun kuyruklar gelmektedir. Söz konusu kırmızı saten kumaş elbiseler olduğunda da aynı tarz modeller çok sayıda üretiliyor. Her modacının kendine has dokunuşuyla oluşturacağı elbiseleri kendinize yakıştırıyorsanız satın alabilirsiniz.

Bu tarz saten kırmızı elbiseler için uzun ve ince topuklu ayakkabılar daha çok yakışmaktadır. Çünkü elbisenin yukarıdan aşağıya görünümü vücuda yapışacak şekildedir. Arka kısmında uzun uzanan kuyruk kısmı ile prenses gibi hissetmek isterseniz ince topuklulara yönelmelisiniz. Elbiseniz iddialı olduğu için ayakkabı ve takılarınızı daha az iddialı tercih etmeniz de fayda var.

7- Sırt ve Göğüs Dekolteli Rahat Elbiseler

kirmizi-saten-kumas

Dekolteyi sevenler için kırmızı desenli kumaş ya da normal kırmızı saten kumaş çok sık kullanılmaktadır. Bu elbisenin de görselinde görüldüğü üzere değişik detayla göze çarpmaktadır. Göğüs kısımlarında özellikle elbisenin kol altlarından ve orta kısmından dekolteleri mevcuttur. İddialı bir elbise olması ile takı ve ayakkabılar ile şık geceler için kullanılabilir.

Yalnız elbisenin kumaşının nasıl kullanıldığı da önemlidir. Eğer vücuda oturan bir elbise değilse kır düğünleri gibi açık alanlarda tercih etme olasılığınız daha artacaktır. Ayakkabılarınızı topuklu seçecekseniz kalın topuktan yana seçiminizi kullanmalısınız. Kısa saçlara sahipseniz kalın bukleler bu elbiseye yakışacaktır. Diğer taraftan uzun saçlarınız varsa toplamalı ve ya topuz yaptırmalısınız.

8- Göğüs Altı Dekolteli Dar Kırmızı Saten Kumaş Elbiseler

kirmizi-saten-kumas

Geçtiğimiz yıllardan itibaren elbise modasında göze çarpan birkaç detay ön plana çıktı. Bunlar arasında elbiselerin göğüs altı kısımlarındaki dekolteler bulunuyordu. Göğüs ve karın deliği arasındaki bu dekolteler neredeyse her kumaş ile kullanılır hale geldi. Kırmızı saten kumaş elbiseler için de aynı desen ve modellerden bahsedilebilir oldu.

Görselde öne çıkan elbise modelinde de göğüs ve karın arasındaki alanda üçgen formatında mini bir dekolte bulunuyor. Bu dekolteyi takiben aşağı doğru uzanan bir kumaş parçası bulunuyor. Kumaş parçası etek boyunu geçmeyecek şekilde ayarlanırsa çok daha güzel duracaktır. Aynı zamanda boyu da kesmeyecektir.

9 – Drapeli Elbiseler

kirmizi-saten-kumas

Drapeler elbiselerin vücuda tam oturmasını ve aynı zamanda daha ince bel görünümü sağlamak amacıyla üretilmektedir. Genelde elbisenin sağ ve sol kısmında oluşturulmaktadır. Her birey sevmediği gibi sevenler için doğru tercih olabilmektedir. Uzun değil kısa ve midi boylardaki elbiseler için uyarlanmaktadır.

Kırmızı saten kumaş elbiseler için de drapeler planlanmaktadır. Ancak genelde bu tarz kumaşlar için uygun olmadığı da belirtilmektedir. Çünkü saten kumaşın duruşu bu tarz sert ve dar yapıdaki elbiselere uygun değildir. Daha çok sert kumaş yapılarının drapelerde tercih edildiği biliniyor.

10 – Etekli Takım Elbise Yakalı Modeller

kirmizi-saten-kumas
Kırmızı Saten Kumaş Elbiseler

Takım elbise modelleri ve yakaları elbiselere yansıtılmaya devam ediyor. Kadın elbiselerinde son zamanlarda göze çarpan yaka detayları arasında görülebilmektedir. Takım elbise yakalarının elbiselere yansıtılmasıyla daha maskülen bir görünüm elde edilmektedir. Dileyenler bu tarz modelleri kırmızı saten kumaş modellerinde bulabilir, kadife elbise modellerinde yoktur. Üstelik sahip olduğu hava dolayısıyla sadece özel günler değil işlerde de giyilebilmektedir.

YouTube video

Yoruma kapalı.