11 Farklı En İyi Moda Restaurant Listesindeki Mekânlar!

Deniz Manzaralı Moda Restaurant Mekanları Nelerdir?

Moda restaurant listesi sayesinde Kadıköy’ün en ünlü mekanlarını keşfetmeye ne dersiniz? Paçalarından aşağa kültür akan, İstanbul’un en moda semtlerinin başını çeken adı üstünde Moda, tüm İstanbul ahalisini Moda restaurant için ayağına kadar sürüklemektedir. Adım başı yepyeni lezzetlere gebe olan Moda, özenli ve bohem karakterli dokusuyla göz doldurmaktadır. Köklü bir tarihi bağrında barındıran semtte, sayılan nitelikler eşliğinde yenilen bir yemekle hem mideler hem gözler doyum noktasına ulaşmaktadır.

YouTube video

Anadolu yakasının bu çıtı pıtı semti, her damak zevkine hitap eden yelpazesi geniş mekanlara ev sahipliği etmektedir. Penceresi binbir manzaraya açılan Moda semtinde, keyifli bir sohbet ve unutulmaz tatları tecrübe etmek adına kaliteli bir mekanda konaklamak için ooo piti piti yapmak gerekmektedir. Zira seçenekler bir hayli zengindir.

Moda Restaurant Listesi!

Bu geniş renk paleti içinde, turnayı gözünden vurmak için tüm Moda restaurant kataloğu derin mercek altına alınmalıdır. Hedefi belirlemek için açıyı zoom moduna ayarlamak faydalı olmaktadır. Klasikten, fantaziye, spordan, salaşa doğru birçok temayı ahenkle kucağında tıngır mıngır sallayan semt içerisinde keşfe çıkmak, usul usul her cadde başındaki mekanı kolaçan etmek seçim yapmayı kolaylaştırmaktadır.

en-iyi-moda-restaurant-listesi
En İyi Moda Restaurant Listesi!

Bu seçimi kestirmeden yapabilmek adına izleri takip etmek akıllıca bir tercihtir. Bu izler herkesi farklı bir kapının önüne çıkarmaktadır. Gezintiye başlamak için ise önce etrafı mürekkebinin ucuna alan bir kaleme ihtiyaç vardır. Rıhtımı, sahili, köşkleri, nostaljik dokusu derken moda sokaklarında bedenden önce kelam ile seyahate çıkmak gerekmektedir.

1.Moda Restaurant Aida

Moda yemek yerleri arasında Roma atmosferini etekleriyle savuran, İtalyan mutfağının esintilerini cömertlikle ikram eden Aida, Ressam Şeref Akdik sokağı kendine mesken edinmiş, üç katlı bir evde misafirlerini ağırlamaktadır. Ahşabın zirveye oynadığı dekorasyonu, birbiri ile yakın temasta olan sıcak masaları, tipik moda manzaralı aydınlık kış bahçesi, mekanın en gözde niteliklerindendir.

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Aida’nın menüsü için işinde usta olan İtalyan bir şeften ilham alınmıştır. Üst katında açık mutfak bulunan mekanın bu bölümü genelde rezervasyonlara kapatılmaktadır. Başlangıçtan ana yemeklere doğru hakiki manada doyurucu, lezzetli ve özenli bir menü ile konuklarının kalbini fethetmektedir.

2. Say Hello Brasserie

Moda şık retaurant açığını kapatmayı adeta kendine görev atfetmiş olan mekan, konforu yüksek oturma düzeni, her mevsime hitap eden nevi şahsına münhasır etkinlikleri, konsept partilere ev sahipliği yapan devasa bahçesi ile semtin müdavini konumundadır. Say Hello Brasserie, yeteneği ile nam salmış şef Can Aras’ın parmaklarınızı da beraberinde yiyeceğiniz lezzetli yemeklerini tatmak için Dr. Esat Işık caddesinde açık adresini heveslilerine sunmaktadır.

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Şef hem yerli malı yurdun malı edasıyla Anadolu mutfağını hem de dış mıhraklara da açılmak gerek felsefesi ile dünya mutfağını tabaklarına konuk etmektedir. Aynı zamanda hazırlanan tabaklar arasında iç açıcı fresh , taze lezzetler de beraberinde sunulmaktadır. O rengarenk sunumlar müşterinin önüne gelmek üzere yola çıktığında, beraberinde bir sürprizi de getirmektedir. Şef bu sürprizler ile tarzını tescillemektedir.

3. Bordo

Kadıköy Moda restorantlar arasına sen yenisin galiba kontenjanı ile giriş yapan mekan, büyük bir özveri ve donanımla hazırlanan ve semtteki büyük bir eksikliği gideren içecek listesi ile kırk yıldır buralardaymış havasına sahiptir. Estetik haz uyandıran atmosferi, sağlam menüsü ile spot ışıklarını üzerine toplayan Bordo, Sakız Gülü sokakta taliplilerini beklemektedir. Sıcak bahar ve yaz günleri hatrına şirin bir bahçesi de mevcuttur.

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Bilhassa hafta sonları iğne atsan yere düşmeyecek bir talep ile göz göze gelindiği için önden rezervasyon yaptırmak önemlidir. Mekan, hızlı servisi ve güleryüzlü personeli ile hizmet sunmak için hazır ve nazırdır.

4. Mini Eatery

Bu mekan, Moda restaurant başlığı altında, dönemin salgını gibi etrafta kol gezen hamburger yemeği üzerine adeta master yapmıştır. Mini mini birler edasıyla salınan çıtı pıtı slider hamburgerler, en lezzetliler listesinde zirveye oynamaktadır. Aynı zamanda bu mekanın nevi şahsına münhasır bir başarı öyküsü vardır. Moda caddesinin göz bebeklerinden olan Mini Eatery, iki taze ve genç aşçının eseridir.

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Mekanda koyu renk hakimdir. Buna ek olarak modern çizgilerde ve rahat konseptte hazırlanan masalara, hazırlanan ev yapımı soslarla süslenen şam fıstıklı ve acılı gibi alternatifler de eşlik etmektedir. Yarı brioche denilecek, şahsına haz reçetelerinden ekmekler ve etler ile hizmete hazırdır.

5. Koço Restaurant

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Moda deniz manzaralı restaurant listesi içinde kendine yer bulan ve tarihi moda iskelesinin ucunda yer alan, moda caddesini kendisine vilayet belleyen bu restaurant, taze balıkları ve lezzetli mezeleriyle ün yapmıştır. Leb-i derya manzaralı samimi, sade atmosferi ile modanın ruhunu yansıtmaktadır.

6. Yer ve Dün

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Güzergah olarak moda çay bahçelerine doğru inen Ferit Tek sokağında konuçlanan Yer ve hemen onun karşı sokağında aynı kişiler tarafından açılan Dün, semtin demirbaşları arasındadır. Karşılıklı olarak birbirine göz kırpın bu iki mekanın da menüleri oldukça zengindir. Bilhassa mekan Yer’in kahvaltısı semt modadakiler içinde en iyisi denebilecek bir kıvamdadır.

7. Muaf

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Moda restaurant listesi içinde, mekan Yer’in karşısında kendine yer açan Muaf, kahvaltıdan akşam yemeğine doğru sabahtan akşama değin sosyalleşmek isteyenlerin demir atmaktan çekinmeyeceği rahat konseptli bir mekandır. Aynı zamanda bir ayağının Moda’nın merkezinde olmasını isteyenler için de ideal bir mekandır.

8. Aralık İstanbul

Kahvaltısı ve hafif yemekleriyle, birbirinden iddialı ekmekleriyle sevgili modalıların gözdesi olan bu Moda restaurant, Ressam Şeref Akdik sokakta yer almaktadır. Ahşabın hakim olduğu iki katlı mekan, oldukça sakin bir fıtrata sahiptir. Sokağa akşam vakitlerinde, gökyüzünü kucaklayan loş bir ışık süzdürülmektedir. Masaları yola kadar uzanmaktadır. Oldukça kuvvetli menüsü ve mevsimsel mezeleriyle bir hayli doyurucu niteliktedir.

 

Aynı zamanda mevsime özel hamsi, palamut gibi, zeytinyağlı kereviz gibi lezzetler de mevcuttur. Ev yapımı makarna ve mantılar, mini burgerler ile mekan Aralık’ta her damak tadına hitap eden yemeye ulaşmak oldukça kolaydır.

9. Sahil Restaurant

 

YouTube video

Caferağa mahallesinde yer alan, Moda sahil restaurant konseptinin hakkını veren, deniz ürünleri rövanşta olmak üzere, ızgara alanında da beklenen karşılığı sunan mekan, sakin havasıyla ve iç açan manzarasıyla listeye giriş yapmaktadır. Ege mutfağına da hakkıyla hizmet eden Sahil restaurant, çocuklu bireyler için de ideal bir mekandır.

10. Modada Bir Yer

en-iyi-moda-restaurant-listesi

İstanbul’un birçok semti kahvaltı hizmeti sunma konusunda fakir iken Moda semti bu konuda bir hayli zengin ve soyludur. Moda restaurant içinde yer alan ve isminde de semtin kendisinden ilham alan bu mekan, pişiden başlayıp bütün sıcak seçenekler hususunda kahvaltı bakımından oldukça geniştir. Aynı zamanda güzel bir fiyat baremine sahiptir. Bu nedenle de tercih sebebi olmaktadır.

11. Cibalikapı Balıkçısı

Moda iskelesine birkaç katrelik mesafede bulunan, Moda restaurant başlığı altında, en iyiler içerisinde kendine yer bulan mekan, şahsına özgün mezeleri, vişne turşusu, zeytinyağı, yaprağında levreği ile ismini duyurmuştur. Street food ya da günlük coffee ihtiyacı değil şık bir akşam yemeği düşünenler için oldukça uygun menu sahibidir. Aynı zamanda düzgün müşteri profiline sahip olan Cibalikap’daki mezelerin bu denli beğenilme sebeplerinden biri de organik olması ve elde hazırlanmasıdır. Salaş bir atmosfere sahiptir. Terası ve bahçesi mevcuttur.

en-iyi-moda-restaurant-listesi

Kalem ile çıkılan bu gezinti, Moda’ya adım atıp beden ile gezinti yapacak olanlara, Moda restaurant listesi ile rehberlik etmek için hazır ve nazırdır.

Kadıköy evlilik tekliflerine de sık sık konu olunan bir semttir. Kadıköy başta olmak üzere İstanbul üzerinde farklı konumlarda evlilik teklifleri yapabilmek de elbette mümkündür. İstanbul Evlilik Teklifi Mekanları Nelerdir? İşte 8 Adet Birbirinden Güzel Mekan yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.