En İyi Moda Tasarım Kitapları| 5 Moda Tasarım Kitabı

En İyi Moda Tasarım Kitapları| 5 Moda Tasarım Kitabı

Moda tasarım öğrencileri, modaya meraklı her bireyin moda tasarım kitapları merakı bulunur. Moda tasarım temelleri seti ile bu alanda uzmanlaşmak daha fazla bilgiye sahip olmak mümkündür. Daha önce hiç moda tasarım ile alakalı bir kitap okudunuz mu? Moda kitabı konusunda arayış içerisindeyseniz yazımız tam size göre!

YouTube video

Moda Tasarım Kitap Önerileri Nereden Alınabilir?

Doğru bir moda tasarım teknik çizim kitabı elde edebilmek için öneriler alınmaktadır. Her öneri doğru bir moda çizim kitabı sahibi olmak için yeterli olmayabilir. Moda hakkında yeterli bilgi sahibi olmak için tekstil kitapları da tercih edilebilir. Kitap önerileri bu alanın uzmanları, moda dergileri, internet siteleri üzerinden elde edilebilir.

Moda Tasarım Kitapları Pdf Mevcut mu?

en-iyi-moda-tasarim-kitaplari-5-moda-tasarim-kitabi
Moda Tasarım Kitapları

Moda tasarım kitapları internet üzerinden ve kitapçılardan temin edilebilmektedir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte e-kitap alanının çıkması moda tasarım temelleri seti içinde etkili olmuştur. Bireyler kitaba ulaşım sağlayamadığı durumlarda internet üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirerek online olarak okuma sağlayabilir. Aynı zamanda moda tasarım teknik çizim kitabı pdf olarak aratıldığında ücretsiz olarak da bulunabilir.

En İyi Moda Kitapları Nelerdir?

Tercih edilecek moda tasarım temelleri seti sayesinde sıfırdan başlayarak bilgi edinebilir aynı zamanda bilgi üzerine ekleme de yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı olarak satışa sunulmuş birçok moda çizim kitabı hatta moda tasarım ders kitapları bulunmaktadır. Özellikle moda tasarım çizim kitapları uygulama ve uygulamaya dönük bilgi verdiğinden çok daha öğreticidir.

1- Moda

Moda tasarım kitapları arasında adeta bir ansiklopedi değeri taşımaktadır. Geçmişten günümüze kadar gerçekleşen giyim değişikliklerini konu edinmektedir. Mısırlılar döneminde başlayan bu alışkanlık günümüzde Dior, Channel gibi markalara kadar yansıtılmıştır. 5 farklı editörün emeğinin bulunduğu kitap moda tasarım temelleri seti olarak mutlaka temin edilmelidir. Moda tasarımının temelleri bu kitapta buluşmuştur.

en-iyi-moda-tasarim-kitaplari-5-moda-tasarim-kitabi

‘Moda’ kitabı içerisinde sadece bilgi aktarımı bulunmamaktadır. 3000 yıllık modanın tüm öyküsü ve tarihinin sadece yazı ile anlatılması mümkün değildir. Çizimleri ile adeta moda çizim kitabı gibidir. 1500 resim eklenen kitap günlük, iş kıyafetleri, gece kıyafetleri gibi her alana değinmiştir. Aynı zamanda sadece kadın değil erkek kıyafetlerine de değinilmiştir. Moda tasarımında erkek erkek giyim değişimleri yansıtılmıştır. Ürün sepete ekle seçeneği ile internet üzerinden temin edilebilir.

2- Moda Tasarımında Moda Çizimi

Moda tasarımı çok geniş bir alana hitap ettiğinden moda tasarım kitapları da o yönlü değişmektedir. John Hopkins tarafından kaleme alınan kitap Literatür Yayıncılık tarafından çevrilmiştir. Çeviri sonucunda moda tasarımı teknik çizim kitabı niteliğinde bir yapıt ülkemiz adına kazandırılmıştır. Moda tasarım çizim teknikleri kitabı pdf olarak da tercih edilebilmektedir. Moda tasarım çizim dersleri için kullanılabilmektedir. Moda tasarımcılar için güzel bir kaynaktır.

en-iyi-moda-tasarim-kitaplari-5-moda-tasarim-kitabi

Literatür Yayıncılık moda çizim kitabı ya da moda tasarım temelleri seti kapsamında birçok kaynak çevirmiştir. Moda dünyasına katkı sunacak her bir kitap moda ile alakalı bir konuyu ele almaktadır. Kimi çizim kimi pazarlama noktasına değinmektedir. Yazarlar farklı olsa da Literatür Yayıncılık üzerinden birden fazla kaynağa erişebilmek mümkündür.

3- Moda Tasarımında Stil Yaratmak

Clare Buckley tarafından ele alınan moda tasarım kitapları arasında en çok tercih edilen yapıtlardan birisidir. Moda tasarım temelleri seti arasında sekinci kitap olarak satışa sunulmaktadır. Set içerisinde bireysel olarak en çok tercih edilen kitaplardan birisidir. Stil yaratmak geçmişten günümüze farklı durumlar ile gerçekleşmiştir. Geçmişte editörler bu durumu gerçekleştirirken moda tasarım teknik çizim kitabı sahibi değildir.

en-iyi-moda-tasarim-kitaplari-5-moda-tasarim-kitabi

Günümüzde ise stil yaratmak farklı koşullarda ve duygu durumu içerisinde ortaya çıkmaktadır. Eskiden sınırlı olan kaynak durumu söz konusuyken günümüzde de uyarıcı sayısının artmasıyla stil çokluğu yaşanır. Bu noktada stil yaratıcılarının önemi her zaman büyüktür. Marka yaratmak, reklamlarda ortaya koyulan imge çalışmalarına dair ayrıntılı bilgilere kitaptan erişilebilir.

4- Moda Tasarım Teknik Çizim Kitabı: Moda Tasarımı Çizim Dersleri

Moda Tasarımı Çizim Dersleri kitabı moda tasarım kitapları arasında oldukça değerlidir. Moda ile ilgilenen bir bireyin hayal gücünü çizime dökebilecek kadar yeteneği olmalıdır. Somutlaşmayan bir hayalin değeri yoktur. Moda tasarım teknik çizim kitabı Caroline Tatham ve Julian Seaman tarafından ele alınarak bu alanda yeni olan bireylere yol gösterici bir eser oluşturulmuştur.

en-iyi-moda-tasarim-kitaplari-5-moda-tasarim-kitabi

Moda çizim kitabı güncel yaşama ışık tutmaktadır. Yeni bir moda tasarımcısının nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair bilgiler verir. Üstelik güncel bilgilerin olması daha işlevsel hale gelinmesini sağlar. Kitap içerisinde çizim örneklerinin de olması tercih edilmesi noktasında etkili olur. 160 sayfa içerik olarak oluşturulan eser Ayşe Ermert tarafından çevrilmiştir.

5- Moda Tasarım Kitapları| Moda Atölyesi

Moda tasarım kitapları öneri listesi arasında Türkiye’nin en iyi erkek tasarımcılarından Hakan Akkaya da bulunur. Akkaya, ülke içerisinde çeşitli erkek ve kadın kıyafeti tasarlayıp dikmiştir. Televizyon karşısında izlenen kadınların güzelliğine güzellik katan isimlerden birisidir. İnkılap Kitabevi aracılığıyla okuyucularına moda konusunda tavsiye ve bilgiler veren kitabını sunmuştur.

en-iyi-moda-tasarim-kitaplari-5-moda-tasarim-kitabi

Moda Atölyesi kitabında kişileri birbirinden farklı bilgiler beklemektedir. Bir açıdan modaya dair eleştiriler de kitapta bulunmaktadır. Sadece trend olduğu için kıyafet almanın ne kadar doğru olduğu ya da fizik yapısına uymadığı halde kıyafet tercihi yapmanın eleştirilerini görmek mümkündür. Kitap içerisinde vücut stiline göre seçim yapmak, gardırobun olmazsa olmazları ve davetlerde ne giyilir başlıkları da bulunuyor.

en-iyi-moda-tasarim-kitaplari-5-moda-tasarim-kitabi

Modaya olan ilginizi bilgi edinerek arttırabilirsiniz. Peki giyim konusunda da ne derece dikkatlisiniz? Modayı üzerinde canlı olarak taşımak isteyen kadınlar için de yardımcı oluyoruz! 2020 Sweatshirt Kadın Modası İpuçları Nelerdir yazımızı okuyarak farklı bilgiler alabilir, uygulayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.