2024 Modasına Uygun En Tarz Etek Modelleri İle Tanışın!

En Tarz Etek Modelleri

En tarz etek modelleri her zevke uygun tasarımlarla, gardıroplarda yerini alıyor! Şık tasarımların bir arada olduğu en tarz etek modelleri, küçükten büyüğe her yaş grubuna uygun modelleri barındırıyor. Üst giyimde ve ayakkabı seçiminde sizleri zorlamadan, kolay kombinlenebilir bu eteklerle tarzınızı yansıtın.

Her kadının vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabılarla, en tarz etek modelleri ile kombin yapılabilir. Düğün, dış mekan, doğa, ev gezmesi gibi alanlarda rahatça vakit geçirmenizi sağlayan bu etek modellerine, istediğiniz markanın etek kategorisinden göz gezdirebilirsiniz.

En Tarz Etek Modelleri

Kadınların severek kullandığı, zaman zaman renkli çoraplarla kombinlediği etek modelleri, 2024 yılında da trendlerde yer alıyor. Her yaş grubunun rahatlıkla bulabileceği tasarımların yer aldığı, bu etek modellerinin birçok kumaş çeşidi ve renk çeşitleri bulunuyor. 2024 modasında tarzınızı yansıtacak olan bu etek model isimleri;

  • Uzun kesim etek modelleri
  • Balon etek modelleri
  • A kesim etek modelleri
  • Kloş etek modelleri
  • Düz kesim etek modelleri
  • Kalem etek modelleri

En Tarz Etek Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

En-tarz-etek-modelleri
En Tarz Etek Modelleri

2024 modasının en tarz etek modelleri, çeşit çeşit tasarımlarıyla sizlerle. Her giyim tarzına uygun bu etek modellerini, dilediğiniz üst giyimle kolayca kombinleyebilirsiniz. Çoğunlukla bluz, penye, kısa gömlek, önden bağlamalı gömlek ve crop gibi üst giyim seçenekleriyle kombinlenmektedir. Kış aylarında ise, boğazlı badi ve kısa hırka ile kombin yapılmaktadır.

Etek modeline göre kullanılan üst giyimler şu şekildedir;

Uzun Boy Etek Balon Etek A Kesim Etek Kloş Etek Düz Kesim Etek Kalem Etek
Crop, badi, bluz, kısa hırka, süveter Penye, crop, kısa gömlek penye, bluz kısa gömlek, önden bağlamalı gömlek, bluz hırka, badi, penye kısa gömlek, crop, bluz, badi

1 – Uzun Boy En Tarz Etek Modelleri

Tesettürlü bireylerin tercih ettiği uzun boy en tarz etek modelleri, birçok farklı ve şık tasarımları barındırıyor. En tarz etek modelleri arasında yer alan, tesettürlü bireyler haricinde her tarza hitap eden; kalem etek, çan etek, kloş etek, düz kesim etek ve A kesim etek modelleri uzun boy etek modelleri arasındadır.

Uzun etek modelleri genellikle ayakkabı tercihinde kişileri arafta bıraksada, topuklu ve beyaz spor ile giyilebiliyor. Bunun yanı sıra üst giyimde de kolayca kombinlenebilmektedir. En tarz etek modelleri arasında yer alan bu modeller; deri, penye, dokuma, saten, scuba gibi farklı kumaş çeşitleriyle değişik uzun etek modelleri olarak ön plana çıkmaktadır. 

2 – Balon Etek Modeli 

en-tarz-etek-modelleri
En Tarz Etek Modelleri

Kısa veya diz altı etek modelleri olarak üretilen balon etek modeli, en tarz etek modelleri arasında trend olan bir modeldir. Üst kemer bölgesinden itibaren kabararak inen bu modelin, küçük büyük her yaş grubuna göre üretimi oluyor. Balon etek modelleri çoğunlukla; dokuma, tül, ve pamuk kumaş olarak üretilmektedir.

Kısa boy yazlık etek modelleri crop, penye veya kısa bluzla tercih edilsede, uzun boy üretimlerinde ise çoğunlukla, önden bağlamalı gömleklerle ve kısa model gömleklerle kullanılmaktadır. Dışarda, düğünde veya ev gezmesinde bu etek modeliyle yapılan kombin, tarz olmanızın yanı sıra, çok şık ve güzel olmanızı da sağlayacak.

3 – A Kesim Etek Modeli 

A kesim etek modeli, genellikle yetişkin grubunun tercih ettiği en tarz etek modelleri arasındadır. Çoğunlukla dokuma ve pamuk kumaşından üretilen bu etekler, ekstra tasarım yapılmayan kendinden desenli kumaşlarla üretilmektedir. Tek renk olarakta tasarlanan bu etek modelleri, penye ve bluzlarla kombinlenebilmektedir. Birçok markanın etek kategorisinde, A kesim etek modellerini görebilmeniz mümkün.

4 – Kloş Etek Modeli

Genç grubunun stilini yansıtabildiği kloş etek modeli, en tarz etek modelleri arasında adından söz ettiriyor. Bu etek modeli genellikle sade kumaşlarla yapılan, kemer kısmından dar ve aşağı doğru pileli bir görünümle bollaşan biçime sahiptir. Şık bir tasarımı olan kloş etek modellerini, doğru renklerle kombinleyerek göz alıcı bir tarza sahip olabilirsiniz.

5 – Düz Kesim Etek Modeli

Düz kesim en tarz etek modelleri, hemen hemen her üst giyim kategorisi ile kombinlenebilebilmektedir. Birçok renk tonunun üretimiyle yapılan bu modeller; düğme, fırfır, kemer gibi aksesuarlarla satışa sunulmaktadır. Kullanımı genellikle ev ve ev gezmeleri gibi alanlarda tercih edilen bu etek modelini, Trendyol etek modelleri kategorisinde veya birçok giyim sitesinde bulabilirsiniz.

6 – Kalem Etek Modeli

Her yaş grubunda, beğenilerek giyilen ve en tarz etek modelleri arasında, popüler olarak kullanılan bir etek modelidir. Bu etek modeli, üst giyimde birçok alternatifi bulanan ve ayakkabı seçiminde zorlamayan, kolay kombinlenebilir bir tasarıma sahiptir. Genç kızların severek kullandığı, en tarz etek modelleri içinde yer alan kalem eteklerin her boyutu üretilmektedir.

Yaygın olarak bilinen birçok giyim mağazalarında, etek kategorisinde yer alan bu modeli, terzilerde özel olarak dikmektedir. Fiyatlarının her bütçeye uygun olmasının yanı sıra, şık bir tarza sahip olmanızı da sağlamaktadır. Çoğunlukla siyah rengi tercih edilse de birçok renk seçeneklerine, google web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

En Tarz Etek Modelleri İçin Ayakkabı Kombini

En-tarz-etek-modelleri
En Tarz Etek Modelleri

Şık bir tarzı yansıtmanın en önemli etkeni, kullanılan ayakkabı modelidir. Etek modellerinde yer alan tasarımlarla, doğru ayakkabı tercihi yapmak tarzınız ve rahatlığınız için büyük bir rol oynuyor. Etek kombininde tercih edebileceğiniz ayakkabı modelleri genellikle; beyaz spor, siyah sneaker, sandalet, babet, ince topuklu, bot ve çizme gibi ayakkabı modelleridir.

Bu ayakkabı modellerini tercih ederken, giymiş olduğunuz eteğin boyutunu ve rengini baz alarak seçmeniz, doğru bir tercih yapmanızı sağlayacaktır. Çoğunlukla şık mekanlarda topuklu ayakkabılar tercih edilirken, gezmelerde ve doğa ortamında spor tarzı ayakkabılar tercih edilmektedir.

En Tarz Etek Modelleri Sık Sorulan Sorular

2024 yılında trendlerde adından söz ettirecek, en tarz etek modelleri ile ilgili en çok merak edilenler;

1 – En Tarz Etek Modelleri Arasında En Çok Hangileri Tercih Ediliyor?

Etek modellerinin trendlerde yer alan tasarımları arasında kalem etek, balon etek ve düz kesim etekler yer alıyor. Bu etek modelleri her yaş grubuna uygun olmasının yanı sıra, ayakkabı ve üst giyimde kolayca kombinlenebilmektedir. Sade olarak üretilen bu modellerin birçok renk çeşidi raflarda yer alıyor.

2 – Kışlık En Tarz Etek Modelleri Nasıl Kombinlenir?

Kış aylarında etek kombinleyebilmek, yaz aylarına istinaden daha kolay olmaktadır. Çünkü kış ayında alternatif olarak süveter, badi, hırka gibi üst giyimler yer alıyor. Yani, kış ayında üst giyim olarak boğazlı badi, süveter, sweatshirt, hırka ile ayakkabıda ise düz bot, çizme ve topuklu bot ile kombinleyebilirsiniz.

3 – En Tarz Etek Modelleri İçin Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Almak istediğiniz etek modelinin tasarımının yanı sıra, kumaşı da çok önemli. Kaliteli olmayan bir kumaşta ne yazık ki en güzel tasarımı bile, doğru bir şekilde yansıtamazsınız. Bu yüzden etek seçiminde ağırlıklı olarak kumaşına dikkat edilmelidir. Çoğunlukla etek üretiminde kullanılan kumaş çeşitleri; saten, dokuma, pamuk, deri ve scuba gibi kumaşlardır. 

4 – En Tarz Etek Modelleri Evde Dikilebilir mi?

En tarz eteklerin tasarımlarını evde yapabilmeniz mümkün! Fakat terziliğiniz varsa bundan başarılı bir sonuç alabilirsiniz, yoksa hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Kısa ve uzun boy olmak üzere, yapacağınız eteğin model kalıbını da çıkarabilmek önemli. Kalıp çıkarma ve dikiş dikme yapabiliyorsanız, dilediğiniz etek modelini evde yapabilirsiniz.

Yoruma kapalı.