Puhu TV Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? 5 Farklı Yöntem!

Puhu TV Reklam Engelleme için 5 Farklı Yöntem!

İçerik takip ederken gereksiz reklamlar can sıkıcı olabilir bundan Puhu TV reklam engelleme yöntemleri araştırılıyor. Reklam engelleme yöntemleri uygulama ve eklentilerle mümkündür. Siz de gereksiz reklamlardan sıkılmadınız mı? Dizi, film ve video izlerken kesintisiz seyir zevkine devam etmek oldukça kolaydır. Yazımızda yer alan uygulamaları kullanarak faydalanabilirsiniz.

YouTube video

Tarayıcı Üzerinden Puhu TV Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Reklamlar, site ve platform sahiplerinin para geliri elde etmesini sağlamaktadır. Site sahiplerinin yanı sıra Google gibi firmalar da bundan kazanç elde eder. Ancak kullanıcılar genel olarak bu durumdan rahatsızdır. Çünkü reklamların sayısı o kadar artmıştır ki neredeyse içerikler takip edilemez. Bundan dolayı Puhu TV reklam engelleme mobil ve tarayıcılar üzerinde gerçekleştirilebilir.

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Puhu TV, kişilerin dizi ve film izleyebildiği platformlardan birisidir ve Puhu TV reklam engelleme sıklıkla araştırılır. Platform üzerinden içerik takibi genellikle internet tarayıcılar aracılığı ile yapılır. Bundan dolayı reklam engelleme telefon uygulaması değil, eklenti ve bilgisayar uygulamaları kullanılabilir. Puhu TV reklam engelleme 2020 içerisinde sık tercih edilen eklentiler aşağıdaki gibidir.

1- AdBlock Plus

Youtube reklam engelleyici uygulamalar için de en çok kullanılan eklenti AdBlock Plus kullanılmaktadır. AdBlock, sadece Youtube değil Facebook, Puhu TV gibi her türlü tarayıcının reklamını engellemektedir. Eklenti Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinde aktif edilebilir. Bireylerin Puhu TV reklam engelleme 2020 yılında da en çok seçilen eklenti olmuştur.

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Arama motoru üzerinde Ad block olarak aratma yapmak Puhu TV reklam engelleme için yeterli olacaktır. Tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Sonra izlenmesi gerekenler:

  • Chrome Ekle seçeneğine tıklayın.
  • 1 dakika içerisinde eklenti bilgisayara yüklenecektir.
  • Yükleme sonrası tarayıcı üzerine ekleme yapılır.
  • Normal şartlarda yeni açılan sekmeler üzerindeki alanlarda reklam engellenir.
  • Puhu TV dizi açıkken reklam verdiyse Mouse ile sağa tıklayın.
  • AdBlock aktif hale getirin.
  • Çıkan pencerede reklam bitecek şekilde süreyi belirleyin. (Sağa kaydırarak)

Adımlar izlendiğinde reklamlar tamamen kaldırılmış olur.

2- Puhu TV Reklam Engelleme: AdGuard Reklam Engelleyici

AdBlock Premium dışında güvenilir bir eklenti arayışında olan kişilere AdGuard Puhu TV reklam engelleme için yeterli olacaktır. Eklenti önceki eklenti gibi Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinde kullanılabilir. Arama sonrası indirme ve kurulum işlemi tamamlanır. Anında kullanıma sunulmaktadır. Kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Puhu TV reklam engelleme 2020 yılı içerisinde rekor sayıda indirme oluşmuştur. Toplamda eklenti 10 milyon kişi tarafından tercih edilmiştir. Tarayıcı üzerinde diziyi keyifle izlemek ve hiçbir kesintiye uğramamak adına kullanılabilir. Eklentinin ücretsiz olarak sunulması kişilerin kullanmasında etki yaratmaktadır. Google Chrome üzerinde ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

En İyi Reklam Engelleyici Hangisidir?

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Reklam engelleyicilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ancak her uygulamanın yarattığı etki aynı olmaz. Bundan dolayı sınırsız kullanmak isteyen kişiler ismi duyulmuş birkaç eklenti için kısıtlanır. Bahsedilen AdBlock ve AdGuard en çok tercih edilen olmaktadır. En iyi uygulama olarak bu iki eklentiyi ücretsiz bir şekilde tercih edebilirsiniz. Sınırsız olarak da kullanmak mümkündür.

Puhu TV Reklam Engelleme Mobil Yöntemleri

Puhu TV reklam engelleme mobil üzerinden de mümkün kılınır. Android ve App Store üzerinde uygulamalar bulunur. Uygulamalar dışında internet üzerinde root dosyaları indirilerek de tercih edilebilir. Ancak Apple firmasının böyle bir durum gerçekleştirmesi imkânsızdır, güvenlik adına root dosyası indirmek mümkün değildir.

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Ancak iOs yazılım dışında bulunan Puhu TV reklam engelleme Android için root dosya indirme mümkündür. Aratma olarak reklam engelleme root dosyası olarak aratıp indirmek yeterlidir. Fakat root dosyalarını ayrıştırmak uygulamaya koymak genelde daha zor olmaktadır. Bundan dolayı direkt olarak uygulama mağazalarını seçmek gerekir.

1- AdBlock Browser

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir
Puhu TV Reklam Engelleme

Google ve Mozilla için Puhu TV reklam engelleme işlemi için tercih edilen uygulamanın, telefon uygulaması olarak uyarlanmış halidir. Kişiler ücretsiz olarak herhangi bir reklam engellemek için tercih edebilir. Google Play mağazası üzerinde en çok tercih edilenler arasında yer alır. Uygulama indirme sonrası arka planda sürekli olarak çalışır haldedir. Bundan dolayı telefon uygulamasında Puhu TV açık olduğunda reklam çıkmaz.

2- AdClear

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Puhu TV reklam engelleme Android kullanıcıları için tercih edilebilir. Şifreli şifresiz tüm yayınların reklamlarını engellemektedir. Bireylere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Puhu TV, tarayıcı siteleri gibi çok sayıda içerik sayfasında istenmeyen herhangi bir pop-up pencereleri engellenir. Kesintisiz izleme olanağını böylece yakalamak mümkündür.

3- 1Blocker Legacy

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

iOs yazılım üzerinde kullanım sağlayan kişilerin Puhu TV reklam engelleme için tercih edebileceği uygulamalar arasında bulunur. 1Blocker, normalde ücretli bir içeriktir. Uygulama içi satın alma mevcuttur. Tüm reklamları engelleme mümkünken aynı zamanda istenilen siteleri için de uygulanabilir. İleri düzey seviyede daha fazla reklam engellemek için ücretli sürümünü kullanmak gerekir veya ücretsiz sürüm de yeterli olacaktır.

AdBlock Chrome Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

AdBlock, AdGuard gibi eklenti ve uygulamalar kullanılmaya başlandığında kimi zaman direkt olarak aktifleşmek mümkün değildir. Kişiler indirme sağlasa da reklam ile karşılaşabilir. Durumun oluşması oldukça normaldir. Bu duruma engel olabilmek için indirme işlemi sonrası sekme kapatılıp tekrar açılabilir. Aynı zamanda sağ üst tarafta eklentiyi görüp aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir.

puhu-tv-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Pandemi döneminde hayatımızın çoğu evlerde geçmektedir. Haftasonları sosyal hayatı evlerimizde dizi ve film izleyerek yaşamak zorundayız. Geçtiğimiz günlerde ismini duyuran Gain plaftormu da kişilere sınırsız içerik sunmayı hedeflemektedir. Üstelik kısa süreli olması kişilerin ilgisini çekmektedir. Gain 10 Bin Adım Konusu Nedir yazımıza bakarak popüler içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz!

 

Yoruma kapalı.