En İyi Saç Boyası Markası | 5 Saç Boyası Önerisi

Kullanılan ve Önerilen En İyi Saç Boyası Markası

Erkek ve kadın için en iyi saç boyası konusunda özellikle kişisel bakım alanına girdiği için en iyi saç boyası markası seçerken dikkat ederek seçimler yapılması gerekiyor.  Ayrıca saç boyası seçimi yapacağınız zaman saçınızın uzunluğu, saçınızın yapısı, mevcut rengi ve oksidasyon yüzdesi gibi birçok etken bir araya gelir. Bu durum birbirinden farklı sonuçların ortaya çıkmasına neden oluyor.

YouTube video

Erkek saç içinde kadın saçları içinde fark olmaksızın saç rengini beğenmeyen, hayatında değişim isteyen kişiler rahatlıkla saç boyama seçimini yapabilirler. Ayrıca saç rengini değiştirmek artık daha hızlı ve daha kolay yoldan yapılabiliyor. Ancak bunu yaparken saç sağlığının korunması gerektiği asla unutulmamalıdır. Ayrıca unutmamalıdır  ki saçınızı hangi renge boyatırsanız boyatın kendi sağlıklı saçınızın yerini tutmaz.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

En iyi saç boyası markası tavsiye konusunda merak edenlere birçok seçenek sunuluyor.  Bu durumda hangi saç şekline hangi saç boyası markası kullanmak gerektiği aşamasında oluşan sorunlardan dolayı kişiler saç değişiminden uzaklaşıyorlar.  Sizlerde, sarışın,  esmer veya kızıl isterseniz de daha tarz renk seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede alışılan saç renklerinden çıkarak yeni tarzları yakalayabilirsiniz.

En İyi Saç Boyası Markası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaliteli saç boyası alırken oksidasyon yüzdesi önemli unsurlar arasında yer alır. Oksidasyon yüzdesi fazla olması durumunda ise, saçlarımızın yapısı bozulabiliyor. Bu yüzde saç boyası seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin bilinmesi gerekiyor. Kuaförlerin kullandığı en iyi saç boyası oksidasyon yüzdelerine göre belirlenmektedir. Alanında en iyi şekilde hareket eden kuaförler bu konuya özellikle dikkat etmektedir.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

 

İşte en iyi tutan saç boyası markası seçimi dikkat edilmesi gerekenler;

  • Kaş ve cilt rengine en uygun ren tonunun seçiminin yapılmasına,
  • Saç boyası kutusunun içerisinde kesinlikle olması gereken boya sonrası uygulayabileceğiniz bakım kürü olmasına,
  • Kaliteli saç boyası seçerken saçınızın uzunluğuna göre 2 adet boya seti alınmasına,
  • Son olarak beyaz saç kapatmak için saç boyası alıyorsanız beyaz kapatma etkisinin olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

En İyi Saç Boyası Tavsiye 2020

Saç boyası tavsiye 2020 konusunda araştırma yapanlar bir değişim ve yenilenme istediği durdukları için ilk olarak en iyi saç boyası markası ile saç değişikliğine gidiyorlar.  Bu durumda da en iyi saç boyası hangisi sorusu merak konusu haline geliyor. Ünlülerin kullandığı saç boyası markaları araştırılıyor, internet üzerinden ve çevreden tavsiyeler alınabiliyor.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

Çoğu kişi en iyi saç boyası  araştırmasında doğal saç renklerinde olan natürel renkler konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Böyle durumlarda ise en iyi küllü kumral saç boyası için hangi markayı tercih etmeliyiz gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Yine aynı şekilde en iyi çikolata kahve saç boyası hangisidir, hangi marka en iyi kızıl saç boyası içeriyor gibi sorular ortaya çıkıyor.

En Kaliteli Saç Boyası Markası Neden Önemlidir?

En iyi saç boyası markası ile saçın renginde farklılık oluşturmak ve farklı bir havaya sahip olmayı çoğu kadın ister. Boyama sebepleri arasında genellikle beyazlardan kurtulmak da bulunur. Ancak değişiklik oluştururken dikkat edilmesi gerekir. Doğru bir boya seçimi yapılmadığı takdirde saçların yapısında bozulmalar meydana gelebilmektedir. Genellikle karşılaşılan yanlış seçimler sonucunda:

  • Saç kırılması,
  • Saçın canlılığını kaybetmesi,
  • Hacimde azalma,
  • Islak saçta sakız gibi uzama ve kopma görülür.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

Saçlarımıza vereceğimiz zararları kaybetmek için en kaliteli saç boyası markası ile düşünülmelidir. En iyisi mevcut saçlarınızı analiz etmek ve gerekeni yapmak olmalıdır.  Saç boyama uygulamalarına baktığımız zaman kimyasal bir işlem olduğu saçımıza zarar verme ihtimali yüksektir. Bundan dolayı düzenli saç bakımı  yapmak ve  saç boyalarını doğru seçmek gerekir. Bu sayede iyi saç görünümü elde edilebilir.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

Son zamanlarda saç boyası sektöründe gelişmelerle birlikte  en iyi saç boyası markası sayısı arttı ve zararları biraz olsun azaldı. Ancak amonyaksız saç boyaları piyasada oldukça fazla bulunuyor. Amonyaksız saç boyaları saçlarımıza az zarar veren ve natürel renkleri içeriyor. Yapılması gereken içeriğine güvenilen bir saç boyası markası tercihi yapmaktır. Önceden deneyimi olan kişilerle konuşarak ya da araştırmalar ile bu durum hakkında bilgi edinmek mümkündür.

En İyi Saç Boyası Markası 2020

Saç boyası endüstrisinin gelişmesiyle markalarda çeşitlilik artmış durumda. Bizlerde bu kadar seçenek arasında sizlere en iyi saç boyası markası 2020 listesini hazırladık.

 1. Loreal Creme Gloss Saç Boyası

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

Loreal Paris  Creme Gloss saç boyası içeriğinde amonyaksız krem sayesinde beyaz saçlarınızı kapatmanıza yardım olur. Ayrıca saçınıza besleyici bakım gerçekleştirir ve saçların daha parlak olmasını sağlar. Son olarak patentli bakım komleksi sayesinde boyadığınızın saçınızın iç ve dıştan güçlenmesine imkan sağlar. Daha güçlü ve parlak saçlara bu marka ile kavuşabilirsiniz.

 2. Organics Colors Systems Saç Boyası

Diğer en iyi saç boyası markası ise Organcs Colors Sytems markasıdır. İçerisinde karpuz, portakal, ıhlamur gibi doğal bitki özleri içermesinden dolayı saçlara zarar vermez. Ayrıca beyaz saçları tamamen kapanmasını sağlıyor.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

Saça zarar veren resignol gibi bir madde içermediğinden saçlarımıza zarar vermiyor. İçerisinde bulunan comfrey özü sayesinde ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Organik papatya özü sayesinde rahatlatıcı etkide bulunuyor.  Son olarak aloavera yağı içerdiğinden dolayı saçlarınızın nemlenmesine neden oluyor.

 3. Garnier Nutrisse Saç Boyası

En iyi saç boyası markası Kadınlar Kulübü tarafından önerilen ve en çok tercih edilen saç boya markaları arasında yer alan diğer boya marka Garnier Nutrisse dir.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

Garnier Nutrisse Saç boya markası sayesinde saçlara bakım yaparak, boya uygulaması anında saçlarınızın yıpranmasını engelliyor. Saçlarınıza bakım yapması da avokado yağları ve üzüm çekirdekleri sayesindedir. Üzüm çekirdekleri sayesinde saç tellerinin yumuşak kalmasını sağlıyor. Ayrıca yeni formülü sayesinde saçı baştan uca kadar besliyor. Sonuç olarak saç renginizin haftalarca ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor.

 4. En İyi Saç Boyası Önerisi: Wella Koleston Perfect

En iyi saç boyası markası Ekşi Sözlük platformu üzerindeki yorumlara göre Wella Kolesyon Perfect gösterilmektedir. En iyi saç boyası 2020 özelikle saç boyası seçiminde kararsız kaldığınız da Color Touch’ı tercih edebilirsiniz. Ayrıca yarı kalıcı boyalar ile istediğiniz renk tonunu rahatlıkla deneyebilirsiniz.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

Wella Koleston Perfect saç boya markası uzun süre parlaklığını koruyan ve çeşitli renk seçeneği ile her tarz saç boya rengini bulabilirsiniz. En iyi saç boyası  arasında yer alan bu marka saçlarınıza doğal bir görünüm kazandırıyor. Kutusundan çıkan saç maskesi sayesinde saçlarınızı besliyor saç kırılmalarının önüne geçiyor.

 5. Schwarzkopf Igor Royal Saç Boyası

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

En iyi saç boyası markası arasında yer alan Schwarzkopf Igor royal saç boyası bitkisel proteinler içeriyor. Bu proteinler sayesinde saç boyası saçlarda uzun süre kalıcı renk elde etmenizi sağlıyor. Ayrıca beyazların kapanmasında yardımcı oluyor. Son olarak geliştirilmiş formülü sayesinde içerisinde özel katyonik bakım etmenleri bulunuyor. Bu yüzden Schwarzkopf Igor royal saç boyası tercihleriniz arasında yer alabilir.

Organik Ve Bitkisel Saç Boyaları

En iyi bitkisel saç boyaları bizlere saçlarınızı yıpratmadan ve kırmadan ayrıca bakım yaparak boyamanızı sağlıyor.  Bitkisel ve organik içerikli olduğundan solunum açısından bir sorun yaşanmıyor. En iyi organik saç boyaları saçlarınıza zarar vermeyen saç boyaları olarak biliniyor. Aynı zamanda saçın doğal nem ve proteinini korumaktadır.

en-iyi-sac-boyasi-markasi-5-sac-boyasi-onerisi

En kaliteli saç boyası markası 2020 araştırmalarından sonuç çıkaramayanlar için organik ve bitkisel saç boyası etkilidir. Alerjik reaksiyon riskini azaltmada yardımcı olan organik bitkisel saç boyaları olarak bilinir. Ayrıca içerisinde bulunan portakal, E ve C vitamini gibi doğal özlerden oluşan bir karışım barındırıyor.  Sonuç olarak organik ve bitkisel olduğu için cildimizde lekeler bırakmıyor.

En iyi saç boyası markaları listemizin içerisinden saç yapınıza en uygun olanı seçerek saçlarınıza yeni tarzlar kazandırabilirsiniz.

Saç boyamak kadar günlük yaşamda saç bakımı yapmak büyük önem taşımaktadır. Evde yapabileceğiniz pratik lavanta suyu sayesinde saçlarınıza kolay yoldan bakım yapabilir aynı zamanda cilt bakımı da gerçekleştirebilirsiniz. Evde kolay bir şekilde Lavanta Suyu Nasıl Yapılır diyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz!

 

Yoruma kapalı.