En İyi Sporcu Diyetisyeni Ankara Listesi !

Ankara’nın nüfusunu ve yüz ölçümünü düşününce sporcu diyetisyeni Ankara ilinde ne oranla bulunur diye düşünebilirsiniz. Ankara gerek en iyi tıp okullarını içermesi ile gerekse de bilinçli halkı ile en çok diyetisyene giden halk sıralamasında ilk sıralarda gelmektedir. Bu sıralamanın bir etkeni de nüfus olabileceği gibi bir diğer etkeni ise spor federasyonlarını Ankara’da bulunmasıdır. 

Onlarca futbol, yüzme ve voleybol gibi spor kulüplerine ev sahipliği yaptığından dolayı sporcu diyetisyeni ankara, arama motorlarında en çok aranan başlıklardan biri haline gelmiştir. Biz, siz değerli Ankaralı sporcularımız için, yüzölçümü bakımından ülkemizin ikinci büyük şehri olan başkentimizdeki nitelikli doktorları listeledik. Size düşen ise konumunuza ve maddi durumunuza en uygun olanı seçmek olacaktır. 

Ankara’da Bulunan En İyi Diyetisyen Listesi !

en-iyi-sporcu-diyetisyeni-ankara-listesi

En iyi sporcu diyetisyeni ankara arayışınıza başladıysanız şanslısınız demektir. Çünkü başkentimiz Ankara gerek üniversite fakülteleri ile gerekse özel kliniklerle diyetisyene doymuş bir şehirdir. Biz kolay diyet listesi ekibi olarak sizler için derinlemesine bir araştırma yaptık ve en iyi diyetisyenleri sıraladık. İyi okumalar dileriz. 

1Senanur Çevik Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi 

Konum olarak Ankara Kızılay’da bulunan diyet danışma merkezinin sahibi Senanur hanım Hacettepe üniversitesinde ihtisasını yapmış ve Hacettepe hastanesine bağlı birimlerde çalışmış. Kıdemli ve kaliteli olmasından dolayı sporcular tarafından çokça tercih ediliyor. 

2 – Diyetisyen Elif Dereli 

Elite Life Sağlıklı Yaşam Merkezi Şenlik mahallesinde bulunuyor ve Elif hanım tarafından yönetiliyor. Keçiören ilçesinde bu birim sporcu danışanlardan tam puan almış ve aynı zamanda tavsiye de ediliyor. 

3 – Diyetisyen Gülden Demir 

Diyetisyen Gülden Demir, eşi olan ve estetik cerrahı unvanına sahip Yücel Demir ile birlikte park oran beşinci katta hizmet vermekte. Sporcular için en uygun beslenme listesi ve sürekli – düzenli kontrollerle danışanlarına en iyi hizmeti veremeye yıllardır devam ediyor. Ayrıca bölgesel zayıflamak isteyenler için ise soğuk lipoliz uygulaması ile ünlü bir yer.

en-iyi-sporcu-diyetisyeni-ankara-listesi

4 – Diyetisyen Volkan Yağdı 

Doktor Volkan Bey Ankara Tepe Prime’da C blokta hizmet vermekte. Danışanlarından neredeyse bir tane bile kötü yorum almamış. Onların sık ama sağlıklı yeme taraftarı çünkü hem yapılan spora bağlı hem de kas üretimi için sık yemek zorundalar. Hayvansal gıdalar ise neredeyse her öğünde bulunuyor. 

5 – Diyetisyen Hasime Sadan 

Hasime Hanım Çankaya Mebus evlerinde yöntem psikoloji desteği ile sporcu danışanlarına destek oluyor. Onların günlük almaları gereken protein, yağ ve kas oranlarını detaylı bir şekilde düzenleyip onlarla gerek mail gerekse telefon üzerinden sıkça online iletişim kuruyor. Danışanlarından da tam not almış Hasime Hanım, doğru beslenme konusunda danışmanlarına oldukça iyi bir yol gösterici olmaktadır. 

6 – Dr.Öğr.Üyesi Tuba Günebak 

Tuba Hanım güzide akademisyen diyetisyenlerimizden. Kendisine giden ve bir türlü kilo alamayan sporcuları ya da sporcu olmayan kişileri sağlıklı bir şekilde kilo almasına vesile olmaktadır. Sporcu beslenmesi olarak nitelikli bir beslenme eğitimi vermesini yanı sıra kilo verme konusunda da yardımcı olmaktadır. Kişinin gerekli kan tahlilleri yapıldıktan sonra nasıl yemesine danışanla birlikte karar veriliyor. Gerekirse spor miktarı birkaç hafta arttırılıyor. 

en-iyi-sporcu-diyetisyeni-ankara-listesi
En İyi Sporcu Diyetisyeni Ankara Listesi!

7 – ZEO FIT Zeynep Subaşı 

Turan Güneş Bulvarında bulunan ZEO FIT oldukça popüler ve kilo vermek konusunda nitelikli olan doktor Zeynep Subaşı tarafından yönetiliyor. Burası öyle basit bir klinik değil. İçerisinde çeşitli spor aletleri de mevcut ve bu sayede Zeynep Hanım danışanlarını yakından kontrol ediyor. . Zeynep Hanım danışanlarının spor yaparken ne gibi yanlışlıklar yapıtlarını ya da kendilerini spor öncesi veya sonrası çok mu aç bıraktıkları ile ilgili konularda bu merkez sayesinde yakından inceleme imkanı bulmakta ve bu sayede danışanlarını doğru bir şekilde yönlendirmektedir. Randevu bulmak ise oldukça güç, bizden söylemesi. 

Sporcu Diyetisyeni Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir ? 

YouTube video

Sadece en iyi sporcu diyetisyeni ankara ilimizde nerelerde bulunur, diye düşünmek yanlış olur. Aklınızda nasıl sporcu diyetisyeni olabilirim soruları da mevcut olabilir. Bizler kolay diyet listesi ekibi olarak sizleri daha iyi bilgilendirmek için biraz araştırma yaptık ve sporcu diyetisyeni olabilme şartlarını aşağıda maddele halinde sıraladık;

  • Öncelikle üniversite sınavına girip biyolojiden oldukça fazla net çıkarmanız gerekiyor. 
  • Üniversite tercihlerinde istediğiniz üniversitenin beslenme ve diyetetik bölümünü seçmeniz lazım. 
  • Bu bölümde hazırlık dahil 5 yıl okuyup diploma aldıktan sonra diyetisyen unvanına sahip oluyorsunuz. 
  • Sporcu diyetisyeni olma serüveniniz de böylece başlamış oluyor. Sizin ek olarak yapabilecekleriniz ise sporcuları fazlasıyla incelemek ve spor dünyasından gelecek haberlere kendinizi odaklamak. Her an yeni bir şey çıkabilir ve danışanlarınız sizden o yeni şeyi bekleyebilir.

İlginizi Çekebilir: Pek çok kişi sağlıklı beslenme ile ilgili bölümlere ilgi duymaktadır. Diyetisyenlik de bu alanlardan bir tanesidir. Tabi hal böyle olunca bölüm ile ilgili sorular başta olmak üzere, bunun yanında uzman diyetisyen olmak ve beslenme danışmanlığı yapmak ile ilgili bazı sorulara da cevap aranmaktadır. Bu sorularınıza cevap bulmak için bu alanla ilgili daha çok bilginin yer aldığı diyetisyen olmak için ne yapmalıyız, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar😊

 

Yoruma kapalı.