En Yakın Marmaray Durağı Nerede Olduğu Nasıl Öğrenilir?

En Yakın Marmaray Durağı Nerededir?

En yakın Marmaray durağı Marmaray kullananlar ve İstanbul’da gezmek isteyenler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Çünkü İstanbul’da mevcut olan trafik sorununa çözüm olarak getirilen bu proje ile Avrupa ve Anadolu yakası arasında seyahat etmek oldukça kolay hâle gelmiştir. İnsanlar bulundukları ilçelerde Marmaray durağı araştırarak genellikle seyahat için onu tercih etmektedirler.

En Yakın Marmaray Durağı Yol Tarifi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir?

en-yakin-marmaray-duragi

Marmaray durakları harita aracılığıyla incelenebilir ve böylelikle bulunulan ilçeye en yakın Marmaray durağı kolaylıkla keşfedilebilir. İstanbul’un iki yakasını en hızlı şekilde birbirine bağlayan Marmaray, aynı zamanda farklı yerlere aktarma imkanı da sağlıyor. Halkalı–Gebze Marmaray hattı durakları arasında bulunulan ilçeye göre en yakın Marmaray durağı hangisi?

1 – Caddebostan’a En Yakın Marmaray Durağı Neresidir?

en-yakin-marmaray-duragi

Öncelikle Caddebostan birbirinden farklı aktivitelerin yapılacağı ve oldukça renkli olan bir ilçedir. Sahil kısmında plaj bulunması yüzmek isteyenler için büyük avantaj sağlıyor. Bunun yanında yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, piknik yapmak gibi imkanlara da sahip olmasıyla biliniyor.

İlk olarak Caddebostan’a nereden gidileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Caddebostan ile aynı yakada yani Anadolu yakasında olanlar, Marmaray durağı aramak dışında otobüs seçeneklerini de kullanabilirler. Çünkü Caddebostan’da Marmaray durağı bulunmuyor.

Ancak Caddebostan’a gitmek için kullanılabilecek iki durak var. Bunlardan birisi Erenköy diğeri de Suadiye durağıdır. En yakın Marmaray durağı olsa da sonrasında yaklaşık 20 dakika kadar bir yürüme mesafesi ile Caddebostan’a ulaşılabilir.

2 – Bağcılar’a En Yakın Marmaray Durağı Nasıl Gidilir?

en-yakin-marmaray-duragi

Bağcılar ulaşım açısından oldukça zengin bir ilçedir. O yüzden Bağcılar’a ulaşmak açısından pek çok seçenek tercih edilebilir. Metro, Marmaray, tramvay, metrobüs bu seçenekler arasında bulunmaktadır. Peki Marmaray ile Bağcılar’a ulaşmak isteyenler için en yakın Marmaray durağı hangisi?

Bağcılar’a Marmaray ile gitmek için bulunulan ilçeye göre ya Halkalı Marmaray durakları arasından ya da Marmaray Gebze durakları arasından Yenikapı istasyonunda inmek gerekiyor. Ancak buradan tekrar metroya binmek gerekir. Yenikapı, Marmaray aktarma durakları arasında olmasıyla bilinir. Buradan Bağcılar’a gitmek için Yenikapı Kirazlı metrosuna aktarma yapılabilir.

3 – Kurtköy’e En Yakın Marmaray Durağı Hangisidir?

en-yakin-marmaray-duragi

Marmaray durakları isimleri arasında en aktif olanlardan birisi Kurtköy/Pendik durağıdır. Bu durak Gebze’den gelenler için on ikinci durak, Halkalı’dan gelenler için ise otuz ikinci duraktır. Havalimanına gitmek isteyenlerin de sıklıkla kullandığı bir istasyon olmasıyla bilinir. Çünkü Sabiha Gökçen ile arası dokuz kilometredir.

Aynı zamanda yüksek hızlı tren kullanmak isteyenler de bu duraktan trene geçiş sağlayabiliyorlar. Pendik Marmaray durağından pek çok metro, otobüs, minibüs hattına aktarma yapılabiliyor. Bu sebeple Marmaray kullananların en çok araştırdığı durak Kurtköy/Pendik istasyonu oluyor.

4 – Kadıköy’e En Yakın Marmaray Durağı Nerede?

en-yakin-marmaray-duragi

Uzunca bir sahile sahip olan Kadıköy, çok fazla ziyaret edilen İstanbul ilçelerinden birisidir. Gezilmesi gereken yerler bakımından listesi oldukça geniş olan bir ilçedir. Boğa Heykeli, Haydarpaşa garı, Yoğurtçu Parkı, Barış Manço Müzesi, Bit Pazarı, Oyuncak Müzesi, Akmar Pasajı, Moda İskelesi bunlardan sadece birkaçıdır. Hatta ziyaretçiler Moda’da kahvaltı yapmayı da tercih ederler.

Bu sebeplerden ulaşım için çok fazla alternatifi bulunmaktadır. Marmaray, otobüs ve metrobüs dışında vapur ile de ulaşım sağlanabilir. Marmaray’a binince Kadıköy’e en yakın Marmaray durağı olarak Ayrılık Çeşmesi durağında inip oradan aktarma yapıp Kadıköy Kartal metrosuna binilebilir. Bağdat Caddesi’ni gezmek isteyenler ise en yakın Marmaray durağı olarak Suadiye durağında inebilirler.

5 – Metrobüse En Yakın Marmaray Durağı Nerelerde Var?

en-yakin-marmaray-duragi
En Yakın Marmaray Durağı

Marmaray kullanan çoğu kişi Marmaray’ın diğer toplu taşıma araçlarına yakınlığını araştırıyor. Marmaray ve metrobüsün raylı sistem olması ve birbirlerine yakınlığı durumunda, insanlar trafik sorununa takılmadıkları için oldukça memnun oluyor. Peki Marmaray’ın hangi duraklarında metrobüs ile aktarma yapılabilir? Metrobüsler için en yakın Marmaray durağı hangisi?

Söğütlüçeşme Marmaray durağı bu duraklardan bir tanesidir. Marmaray ve metrobüs durağı birbirine oldukça yakın konumdadır. Küçükçekmece diğer istasyonlardan biridir. Buradan da Marmaray ve metrobüs arası aktarma yapılabilir. Şirinevler, İncirli, Bahçelievler, Yenibosna, Zeytinburnu, Mecidiyeköy, Topkapı, Altunizade gibi diğer metrobüs durakları ile Marmaray arasında çeşitli dolmuş, metro ve otobüsler ile aktarmalar yapılabilir.

6 – Marmaray Hangi Duraklardan Geçiyor?

en-yakin-marmaray-duragi

2023 Marmaray durakları arasında bu duraklar dışında merak edilen başka duraklar da var. En çok araştırılan durakların başında Üsküdar istasyonu bulunuyor. Sirkeci istasyonu Fatih ilçesinde sıklıkla ziyaret edilen istasyonlardan birisidir. Bunun dışında Süreyya Plajı istasyonu, İstanbul’un Anadalu Yakasında ve Maltepe ilçesinde bulunan bir istasyondur. Yenimahalle istasyonu ise Avrupa’da Bakırköy’de bulunuyor.

Marmaray Saatleri İle İlgili Bilgiler

en-yakin-marmaray-duragi

Marmaray farklı duraklar arasında sefer yapmaktadır. Halkalı ve Gebze arasında yapmış olduğu seferler arasında 15 dakika bulunmaktadır. Ataköy ile Pendik arasında yapılan seferler ise 8 dakika aralıklarla yapılmaktadır. Halkalı’dan Gebze’ye ilk tren saat sabah 05:58’de giderken, Gebze’den Halkalı’ya ise 06:05’de gitmektedir.

Hafta içinde kalkan son tren Gebze’den 22:50, Halkalı’dan ise 22:58 saatinde kalkmaktadır. Hafta sonu için bu saatler 01:20 ve 01.28 olarak uzatılmıştır. Halkalı’dan Gebze’ye kadar geçen toplam süre genelde 108 dakika olarak bilinmektedir. Ataköy ile Pendik arasında bu süre 63 dakikaya kadar düşmektedir. Günlük düzenlenen sefer sayısı ise 287’dir.

 

Yoruma kapalı.