2022 Etiket Makinesi Modelleri

Etiket Makinesi Nedir?

2022 etiket makinesi modelleri ihtiyaç duyulan alana göre üretilmektedir. Tekstil ürünlerinden adlandırma çalışmalarına kadar birçok alan için makine bulunmaktadır. Bu makineler hem işinizi kolaylaştırmakta hem de size zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Öncelikle etiketlemek istediğiniz ürüne karar vermeli ardından bu ürüne uygun makine seçmek gerekmektedir. Makinelerin bazılarının kurulumu ve kullanışı oldukça basittir. Bazı makineler ise geniş bir yer kaplamaktadır ve bunun için profesyonel destek gerekmektedir. Size on tane bu ürünün çeşitlerini göstereceğiz.

Etiket Makinesi Modelleri Nelerdir?

etiket-makinesi
Etiket Makinesi

Etiket makinesi modelleri olarak birçok marka ürün ve çeşit bulunmaktadır. Biz sizler için bu modellerden on tanesini derledik. Sırasıyla yapışkanlı, elbise, e-ticaret, fiyat, kumaş, el, kavanoz, pvc, kişisel ve sticker makinelerinin genel özelliklerinden bahsettik. Bu makineler kullanıldıkları alana göre farklı özelliklere ve işlevlere sahiptirler. Çoğunun kullanımı oldukça basittir ve sanayi tipi olanlar hariç yanınızda taşınabilecek ergonomik boydadır.

Bu ürünlerin fiyatları kendi aralarında farklılık göstermektedir. 100 TL- ile 10. 000 TL arasında değişen fiyatları makinelerin markaları ve modelleri etkilemektedir. Uzun ömürlü olması için bu ürünlerin titizlikle ve dikkatlice kullanılması gerekmektedir.

1- Yapışkanlı Etiket Makinesi

Yapışkanlı etiket makinesi en çok tercih edilen makine türlerinden biridir. Hem oldukça kullanışlı hem de kullanımı kolaydır. Bu makineler taşınabilir özelliktedir. İstediğiniz yere kolayca götürebilir ve yanınızda rahatça taşıyabilirsiniz. Öncelikle neyi etiketlemek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Yapışkanlı etiketi kullanmak istediğiniz ürünün temiz ve yapışmaya elverişli olması gerekmektedir.

Ürün aşırı sıcak ve pis alanlara yapışmamaktadır. Yapışkanlı etiketlere istediğiniz yazıyı yazabilir ve aradığınız zaman kolayca bulabilirsiniz. Bazı makinelere kablo ile bazılarına bluetooth ile bağlanabilirsiniz. Bu makinedeki yapışkanlı kağıtları istediğiniz renklerde de bastırabilirsiniz. Kağıtların boyutları büyük veya küçük olabilmektedir. Bu tamamen kullanıcının tercihine bağlıdır.

2- Elbise Etiket Makinesi

Elbise etiket makinesi tekstil ürünlerinde tercih edilen bir makine türüdür. Bu makinenin kullanımı oldukça basittir. En popüler modeller genellikle tabanca şeklindedir. Aparatların takıp çıkarılması ve temizlenmesi rahattır. Bu makineler kılçık etiketleme makinesi olarak da bilinmektedir. Kılçık kullandıktan sonra etiket daha sonra kolaylıkla ürün üzerinden çıkarılabilmektedir.

Kılçık etiketleme makinesi haricinde yapışkanlı etiketleme makinesi de tercih edilmektedir. Yapışkanlılar ile genellikle mağaza içerisindeki ya da hızlı bir etiketleme tercih edildiğinde etiketleme işlemi gerçekleştirilmektedir.  Bu ürünlerin fiyatları oldukça uygundur.

Peki bu etiket makinesi nasıl kullanılır? Kılçıklarda ürünü yaklaştırıp etiket kısmına bastırıldığında işlem kısaca ve hızlıca gerçekleşmiş olmaktadır. Yapışkanlı olanlarda ise ürünün üzerine yapıştırarak yapmak istediğimiz işlemi gerçekleştirmemiz mümkündür.

3- E-Ticaret Etiket Makinesi

E-ticaret etiket makinesi son dönemlerin en çok tercih edilen makine türlerinden biridir. Son dönemlerin en çok tercih edilen ticaret türlerinden biri e-ticarettir. E ticaretin popüler olması ile birlikte uygulanan uygulama türleri de değişmektedir. Bu ürün oldukça hızlı ve pratiktir. Ayrıca çıkan etiketlerde kartuş oldukça önemlidir. Kalitesiz kartuş kullanıldığı zaman istenilen performans sergilenmeyebilir.

E ticarette genellikle barkod, etiket ya da ürün ile ilgili bilgiler basılmaktadır. Bu ürün büyük ya da küçük olabilmektedir. Firmanın ihtiyaçlarına ya da kullanım sıklığına göre tercih edilen model ya da boyut değişebilmektedir.

4- Fiyat Etiket Makinesi

etiket-makinesi

Fiyat etiket makinesi istenilen ürünlere fiyat etiketlemek için kullanılmaktadır. Bu ürün diğer makineler ile ortak özellik taşımaktadır. Tüm etiketleme makineleri ortak özellikler taşımaktadır. Fiyat etiketlemek istediğinizde ise bu makineyi tercih etmeniz gerekmektedir.

Bu ürünün boyutları genelde küçüktür. Kolayca taşınabilmekte ve saklanabilmektedir. Farklı modellerde ve kalıplarda etiket çıkartmak mümkündür. Bu makine manuel olarak kullanılmaktadır. Ayrıca otomatik makinelerde yer almaktadır. İkisinin kullanım özellikleri benzerdir. Ürünün üzerinde harfleri tuşlu olarak ya da dokunmatik olarak tuşlamanız mümkündür.

5- Kumaş Etiket Makinesi

Kumaş baskı makineleri diğer makine türlerine göre daha fonksiyonel ve farklıdır. Kumaşa etiket koymak oldukça zordur. Hem sağlam olması hem de uzun ömürlü olması gerekmektedir. Bu yüzden üretilen makineler genellikle daha sanayi tipi olmaktadır. Gürültülü ve çok yer kaplayan bu makinelerde geniş alan tercih edilmesi gerekmektedir.

Kumaş etiketlerinde etiket işlemi dokuma şeklinde yapılmaktadır. Bu şekilde olduğu zaman ürün suyla ya da daha farklı bir madde ile temas ettiğinde zarar görmemektedir. Makinelerin kullanım şekli otomatik olarak planlanmıştır. Oldukça ağır olan bu makinelerde manuel kullanım çok söz konusu değildir. Kullanım ve kurulum için önceden profesyonel destek alınması daha sağlıklıdır.

6- El Etiket Makinesi

El etiket makinesi manuel olarak kullanılan bir makinedir. Bu makine işlemlerini otomatik değil de manuel olarak yapmak isteyenlerin tercih edeceği bir makinedir. Üzerinde bulunan tuşlu mekanizma sayesinde istenilen etiket kullanıcı tarafından oluşturulabilmektedir.

Ürün elle taşınabilecek hafiflikte ve kolayca kullanılabilecek bir mekanizmadadır. İstediğiniz her yere kolaylıkla götürebilir ve istediğiniz etiketi oluşturabilirsiniz. Mekanizmayı kullanmak için kullanma kılavuzunu okumanız yeterli olacaktır.

7- Kavanoz Etiket Makinesi

YouTube video

Kavanoz etiket makinesi özellikle mutfak ve gıda sektöründe olan kişilerin en çok tercih ettiği makine türlerinden biridir.  Baharat kavanozları içine koyulan ürünler bazen karışabilmekte bazen de isimleri unutulabilmektedir. Bunun için etiketleme yapmak işlemleri kolaylaşacak ve karışıklığı giderecektir.

Bu makine sanayi tipi bir makinedir. Kurulumu ve kullanımı için profesyonel bir destek almak gerekmektedir. Cam ürün üzerine etiketleme yapıldığı için oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Birkaç ürünü bu makineler ile aynı anda etiketlemek mümkündür.

8- PVC Etiket Makinesi

PVC etiket makinesi farklı özelliklerde ve farklı boyutlardadır. İstediğiniz özelliğe göre tercih edeceğiniz makinede değişecektir. Farklı renkler ile pvc makinesini kullanabilirsiniz. Bu ürün otomatik olarak kullanılmaktadır. Ürünün kullanımı için profesyonel destek almak işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu üründe etiketleme haricinde farklı özelliklerde yer almaktadır.

Dymo makinesi en çok tercih edilen markalardan biridir. Farklı özelliklere sahip makine arayanlar bu ürünü tercih edebilirler. Bir alışveriş günü mutlaka bu ürüne bakılmalıdır.s

9- Kişisel Etiket Makinesi

Kişisel etiketleme ürünü manuel olarak kullanılan bir makine türüdür. Üzerinde tuşlar yer alan bu makine kişiselleştirilebilmektedir. Ayrıca farklı renkler ile de etiket oluşturmak mümkündür. Tamamen kendi kişisel zevklerinize göre etiket tasarlayabilmeniz mümkündür.Ürünün boyutu oldukça küçüktür ve taşınması kolaydır. Bu ürünü online ya da market alışverişi yaparak cüzi bir miktara elde edebilirsiniz. Etiket baskı makinesi türlerinden en avantajlı ürünlerden biri budur.

10- Sticker Baskı Makinesi Ev Tipi

Sticker baskı makinesi ev tipi almak isteyenler için birçok seçenek mevcuttur.  Genellikle orta boy bir yazıcı boyutunda olan bu ürün ile eğlenceli içerikler üretebilirsiniz. Renkli ya da renksiz stickerlar bu makine ile elde edilebilmektedir. İstediğiniz kadar çoğaltabilir ya da modeller oluşturabilirsiniz.

Etiket Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Etiket makinesi fiyatları tercih edilecek etiket makinasına göre farklılık göstermektedir. Genellikle yüz TL den başlayan fiyatlar yüz bin TL ye kadar farklılık gösterebilmektedir. Birçok farklı etiket makine türü bulunmaktadır. Manuel olanlar ve daha butik olan daha uygun fiyatlıdır. Ancak fabrika işi makinalarda fiyat oranı daha fazla daha maliyetlidir. Fiyatlara etki eden bir diğer faktör ise ürünün markasıdır. Makinelerde tercih edilen markada büyük önem arz etmektedir.

2. El Etiket Makinesi Nerelerde Bulunur?

2. el bu makineden arayanlar için ikinci el ürün satan aplikasyonlar ya da ikinci el mağazaları işinizi kolaylaştıracaktır. Bu ürünlere direk sahibinden ya da aracılar ile ulaşmak mümkündür. Etiketlemek için bu ürünün fiyatları bazı durumlarda yüksek olduğunda ikinci el almak avantajlı olacaktır.

İkinci el makineler için açılmış olan ayrıca siteler yer almaktadır. Bu siteleri kullanarak daha kolay bir filtreleme yapabilir ve aradığınıza ulaşabilirsiniz. 2.el alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. öncelikle güvenilir olmasına ve işlevselliğine dikkat etmek gerekmektedir. Teknolojik aletlerde ufak aksaklıklar büyük sorunlar teşkil edebilmektedir.

Kaynak : https://trparca.com/etiket-yapistirma-makinasi/

Yoruma kapalı.