Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım 2021

Kalorisi Fazla Olan Yiyecekleri Tüketmeyin

Evde kendi kendime nasıl zayıflarım ? gibi bir soruyu kendinize soru soruyorsanız, bu konuda ki ilk adımı atmış sayılırsınız. Çünkü bir sorunun cevabı her zaman kişinin kendisinde saklıdır.

Kilo vermek için mutlaka bir diyetisyene gitme ya da ağır diyet programları uygulama zorunluluğu yoktur. Vermek istediğiniz kilo miktarı az ise beslenme alışkanlığınızda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile evinizde kolayca kilo verebilirsiniz. Ancak vermek istediğiniz kilo miktarı fazla ise ya da ciddi bir sağlık probleminiz varsa diyetisyenden yardım almanız önemlidir.

Piyasada bulunan birçok diyet listesinden kendinize uygun olanı seçerek uygulayabilirsiniz. Ancak kendi kendinize diyet yaparken kısa sürede hızlı kilo vermenin zararlı olduğunu ve uzun süre aç kalmanın metabolizmayı yavaşlattığını unutmamalısınız. Bu yüzden evde kendi kendime nasıl zayıflarım ? diyorsanız, bunu sağlıklı bir şekilde yapmalısınız.

Evde Kendim Nasıl Zayıflarım ? Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım ?

Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım 2021
Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım 2021

Evde kendim nasıl zayıflarım? Evde kendi kendime nasıl zayıflarım ? diyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle vücudunuzda ödem yapacak, metabolizmanızı yavaşlatacak ve bölgesel yağlanmaya neden olacak yiyecekleri tanımalısınız. Bu yiyecekler arasında şeker, tuz, un, yağ, nişasta ve hazır gıdalar yer alıyor.

Bu adımdan sonra işe günlük tatlı tüketme miktarını azaltarak başlayabilirsiniz. Tatlı yemeye alışmış kişilerin birden tamamen şekeri bırakması zor olacağından günlük tüketim miktarını azaltmaları önerilir. Çayınızı şekersiz içebilir ve şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz.

Yemeklerde yağ tüketimini azaltmalı, ağır işlenmiş yağlar, margarin gibi kilo yapan yağlar yerine sadece zeytin yağı tüketerek çok daha sağlıklı beslenebilirsiniz. Vücutta ödem oluşmasına ve tansiyonunuzun yükselmesine yol açan tuz tüketimini bırakın.

Kan şekerini yükselterek daha fazla yemenize ve kilo almanıza neden olan beyaz undan yapılmış ekmekleri yemekten vazgeçin. Onun yerine esmer undan yapılan kepekli, çavdar ve tam buğday unundan yapılmış ekmekleri yiyebilirsiniz. Kilo vermek için ekmek tüketiminde aşırıya kaçılmamalı günde 1-2 dilimden fazla yenilmemelidir.

1 – Nasıl Zayıflanır ? Nasıl zayıflanır 1 Haftada ?

YouTube video

Nasıl zayıflarım ? Nasıl  zayıflanır 1 haftada ? gibi sorular soruyorsanız, yediğiniz ürünlerin kalorisini ve besin değerlerini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü özellikle hazır olarak satılan ürünlerin çoğunda, katkı maddeleri bulunmaktadır.

Marketlerde satılan paket hazır gıdalar ise içinde bulunan katkı maddelerinden dolayı, günümüzde kilo yapan en zararlı yiyeceklerdir. Hem kalorisi çok fazla hem de sağlık için zararlı olan hazır gıdalar yerine sebze meyve tüketimi tercih edilmelidir.

Marketlerde satılan hazır yiyecekleri, hemen her yerde kolayca bulunan konserve yiyecekleri, bisküvileri, şekerlemeler sağlığa oldukça zarar veren yiyeceklerdir. Bu yiyeceklerle beraber  her türlü gazlı ve şekerli içeceklerin tüketimini bıraktığınız anda, evde kendi kendime nasıl zayıflarım ? sorusuna cevap bulmuş olacaksınız. Bununla beraber daha kolay kilo verebilirsiniz.

2 – Kışın Nasıl Zayıflanır ? Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım ?

Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım 2021
Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım 2021

Özellikle bazı mevsimler, içeride kalmayı ve buna bağlı olarak çok az hareket etmemizi gerektirmektedir. Bununla beraber bazen istenmeyen kilolar, bu dönemde daha fazla sorun olmaktadır. Bu mevsimlerden en bilineni kıştır. Neredeyse hep içeride kaldığımız ve çok az hareket ettiğimiz bu mevsimde, yediğimiz ve içtiğimiz besinlere dikkat etmeliyiz.

Bu ve benzeri dönemlerde, sağlığınız için faydalı olan tüm besinlerden aşırıya kaçmamak şartıyla tüketilmesi gerekir. Kırmızı ve beyaz et, balık, sebze ve meyve, bakliyatlar ve kuru yemişleri beslenme programınıza dahil edebilirsiniz. Öğünlerde çorba ve salata tüketimini arttırabilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırması açısından bitki çaylarından da faydalanabilirsiniz.

3 – Evde Nasıl Spor Yaparak Zayıflarım ?

15 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Listesi

Evde kendim nasıl zayıflarım sorusunun birçok cevabı vardır. Çünkü zayıflamanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Evde zayıflamak için uygulanacak yöntemlerden birisi de spor yapmaktır. İstikrarlı bir şekilde spor yapıldığı takdirde, etkileyici sonuçlar elde edilmektedir.

Normal şartlarda ayda 4-5 kilo verilmesi normal kabul edilir. Verilen kiloların daha sonra alınmaması için yavaş ilerlemek çok daha faydalıdır. Beslenme şekli ve yaşam tarzında bazı değişiklikleri yaparak diyet yapmaya gerek kalmadan ayda 4-5 kilo kadar vermek mümkündür. Bu bakımdan evde kendi kendime nasıl zayıflarım diyorsanız eğer, evde düzenli bir şekilde egzersizler yapmalı ve bu egzersizler aksatılmamalıdır.

4 – Su İçerek Nasıl Zayıflarım ?

YouTube video

Su içerek nasıl zayıflarım, evde kendi kendime nasıl zayıflarım ? gibi sorular, neredeyse herkesin sorduğu ve merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Suyun insan ve canlı hayatı için bulunan birçok faydasından birisi de zayıflamaya yardımcı olması.

Diyet listelerinin olmazsa olmaları arasında yer alan su ve egzersiz mutlaka hayatınıza katın. Günde 2-3 litre su içerek yağları yakabilir, toksinleri atarak kilo verebilirsiniz. Ayrıca günde 45 dakika yürüyüş ve egzersiz yaparak aldığınız kalorilerin yağa dönüşmeden yakılmasını sağlayabilirsiniz.

Tüketeceğiniz su, egzersiz sırasında ter ile kaybedeceğiniz mineralleri geri almanızı sağladığından bu iki unsura dikkat ederek kolayca kilo verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kehribar Kolye Faydaları Nelerdir? 6 Faydasından Yararlanmaya Ne Dersiniz? 

Yoruma kapalı.