Evde Selülit Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Özellikle son yıllarda selülit tedavisi birçok kadın için kurtarıcı niteliğinde olmuştur. Birçok güzellik merkezlerinde bu tedavi uygulanırken evde yapmak kendiniz de tedavi uygulayabilirsiniz. Biz de sizler için selülit tedavisi evde nasıl yapılır , evde selülit tedavisi 7 gün sağlık , 1 haftada selülit nasıl geçer ve selülit en kısa sürede nasıl geçer sorularının cevabını hazırladık.

YouTube video

Günümüzde dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam nedeniyle sıkça görülmeye başlanan selülitler çoğu bayanın korkusu haline geldi. Portakal kabuğu görünümündeki selülit sadece kilolu kişilerde değil zayıf kişilerde de görülmektedir. Genellikle üst bacak ve kolların yanı sıra basen ve göbek çevresinde de rastlanmaktadır. Yağların vücuttan atılamaması ve deri altında toplanması sonucu oluşan selülitler kötü göründükleri için çoğu bayanın isteği kıyafet giymesini engeller.

Selülite Neden Olan Faktörler Nelerdir?

burcualem-evde-selulit-tedavisi-nedir-nasil-yapilir

Selülit oluşumundaki en büyük etken dengesiz ve sağlıksız beslenmedir. Aşırı yağlı, şekerli besinler ile alkol ve asitli içecekler tüketen kişilerde daha sık rastlanmaktadır. Sürekli tüketilen hamur işleri, tuzlu gıdalar ya da tek yönlü beslenme alışkanlıkları da vücudun belli bölgelerinde yağ birikmesine yol açar. Ayrıca az su tüketmek, uzun süre ayakta durmak hareketsiz yaşam ve doğum kontrol hapları gibi faktörlerde selülite neden olur. Selülit tedavisi yaptıranlar öncelikli olarak beslenmelerine de dikkat etmelilerdir.

burcualem-evde-selulit-tedavisi-nedir-nasil-yapilir

Sağlıksız beslenmenin yanı sıra günlük yaşantıda çok fazla hareket etmiyor olmak da çok etkilidir. Eğer düzenli olarak egzersiz yapmıyorsanız ya da masa başı bir işe sahipseniz selülit sorunu ile karşı karşıya olmanız çok normaldir. Bundan kurtulmak için yapılacak ilk şey dengeli beslenmek ve düzenli olarak egzersiz yapmaktır.

En Etkili Selülit Tedavisi 2019

burcualem-evde-selulit-tedavisi-nedir-nasil-yapilir

En etkili selülit tedavisi 2019 yılında en çok araştırılan konulardan bir tanesidir. Selülit nasıl geçer kadınlar kulübü gibi sitelerde de sık sık tartışılan konular arasında yer almaktadır. Biz de sizler için selülit nasıl geçer evde çözüm önerileri hazırladık. Siz de bunları deneyerek bu dertten kurtulabilirsiniz.

1 – Selülit Tedavisi Sirke Kürü

burcualem-evde-selulit-tedavisi-nedir-nasil-yapilir

 

Günümüzde uzmanların önerdiği ve çoğu bayanın uygulayarak fayda gördüğü yöntemlerden biri elma sirkesidir. Bir kase içerisine 5 yemek kaşığı kadar elma sirkesi, 2 yemek kaşığı limon yağı ve 3 yemek kaşığı kadar biberiye yağını ekleyerek karıştırın. Selülitli bölgeye yedirerek uygulayın. Üzerine streç filmle sarıp yaklaşık 1 saat kadar etkisini göstermesini bekleyin. Streç filmi çıkarıp önce sıcak sonra soğuk suyla masaj yaparak yıkayın.
Elma sirkesi ve limon yağı sorunlu bölgedeki yağların yakılmasını sağlarken sıcak ve soğuk suyla yıkamak kan akışını hızlandıracaktır. Bu şekilde selülit tedavisi yaptıranlar 10 gün düzenli olarak uyguladıklarında değişimi fark edeceklerdir.

2 – En Etkili Selülit Maskesi , Zeytinyağı Kürü

burcualem-evde-selulit-tedavisi-nedir-nasil-yapilir

Kan akışını hızlandırması, hücreleri canlandırarak cildi beslemesi açısından oldukça faydalı olan zeytinyağı kürü selülitleri ortandan kaldırmada oldukça etkilidir. 4 yemek kaşığı zeytinyağının içine evinizde olan badem yağı, susam yağı, jojoba yağı, ardıç yağı, biberiye yağı ya da limon yağlarından birini tercih ederek 1 tatlı kaşığı kadar karıştırmanız yeterli olacaktır. Selülitli bölgedeki kan dolaşımını hızlandırması ve dokuları uyarması için bu karışımı 15 dakika masaj yaparak yedirin. Günde 1 defa uygulayacağınız bu kür ile kısa sürede sorunlu bölgelerin ortadan kalktığını fark edeceksiniz.

3 – Selülit Tedavisi Evde Nasıl Yapılır Aspirin Kürü

burcualem-evde-selulit-tedavisi-nedir-nasil-yapilir

Selülit tedavisi evde nasıl yapılır sorusunun cevaplarından biri de aspirin kürüdür. Deri ile kas dokusunun arasında biriken yağların yakılmasında oldukça faydalı olan bir diğer yöntem ise aspirin kürüdür. 15 adet aspirini ezip toz haline getirin. Birer tatlı kaşığı ada çayı yağı, okaliptüs yağı ve melisa yağı, bir yemek kaşığı kadar limon suyunu karıştırıp cilde masaj yaparak sürün. 45 dakika sonra ılık suyla yıkayın. Krem kıvamını alan bu kür ciltteki şekil bozukluklarını ortandan kaldırdığı gibi romatizma ağrılarına da birebir gelmektedir.

Selülite Faydalı Olan Diğer Yöntemler

burcualem-evde-selulit-tedavisi-nedir-nasil-yapilir

Pek bilinmeyen diğer yöntemler ise deniz kumu, deniz suyu kürü ve Türk kahvesinin telvesi ile masaj yapmaktır. Ayrıca bir hafta her gün bir bardak domates suyu içmek de selülitlerin azalmasına yardımcı olur. Dilerseniz evde bacak selülit egzersizleri yaparak da tedavinin etkisini artırabilirsiniz.

Dilerseniz selülit eritme diyeti konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.