Fit Vücuda Sahip Olabilmek İçin 8 Tüyo

Erkekler için zayıf veya ideal kiloda olmak tek başına bir anlam taşımıyor. Zayıf veya ideal olmak yerine fit ve kaslı bir vücuda sahip olmak istenilen ve arzu edilen bir durum. Orantılı bir vücut, az yağ ve çok kastan oluşan bir yapı aynı zamanda son dönemlerin en gözde hallerinden.

Ancak, etrafınızda birçok dış etken ve engel varken fit olabilmek ve özellikle fit kalabilmek pekte kolay sağlanabilen bir süreç değil. Fit bir vücuda sahip olabilmek için ciddi anlamda zaman ve efor sarf etmek gerekmekte. Sadece bununla da kalmıyor elbette. Yapılan çalışmaların havada kalmaması, boşa zaman ve efor harcamamak için nasıl bir yaşam biçimine sahip olmanız gerektiği de çok önemli. Bunun için bilmeniz gereken bazı tüyolar var. İşte fit bir vücuda sahip olabilmek için 8 tüyo;

 

Fit Vücuda Sahip Olabilmek İçin 8 Tüyo

Zayıf bir vücuda sahip olabilmeniz için sabırlı ve azimli olmanız gerekli. Öyle iki gün spor yapıp sonra hevesi kaçanlardan ve spora gitmemek için bahane arayanlardansanız bu alışkanlığınızdan bir an önce vazgeçin. Kendinize bu işin ehli bir uzman bulun, şu anki kilonuza, yağ oranınıza ve ulaşmak istediğiniz vücuda göre bir çalışma programı hazırlatın ve tüm azminizle bu programa harfi harfine uyarak çalışmalara başlayın. Zayıf olabilmek zaman alacaktır. Motivasyonunuzu kaybetmeden tüm sabrınızla uzun süreli bir sürece kendinizi önceden hazırlayın.

 

Zayıf bir vücuda sahip olabilmeniz için beslenme şeklinizi ve programınızı tamamen değiştirmelisiniz. Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünüdür ve kesinlikle atlanmamalıdır. Güne zinde başlamanız ve gün içerisinde yorgun düşmemeniz için kahvaltı gereklidir.

 

Gün her ne kadar üç ana öğünden oluşsa da zayıf olabilmenin yolu bunu altı öğüne çıkarmak ve her birinde tıka basa doymak yerine azar azar ve besleyici şeyler tüketmek olacaktır. Özellikle yoğurt ve meyve ile desteklenen ara öğünler hayati önem taşımaktadır. Zayıf bir vücut istiyorsanız günlük altı öğün için programınızı ayarlayın ve her gün aynı saatte öğünlerinizi yapmaya alışın.

Fit Vücut Ne Demek

Zayıf bir vücut demek az yağ oranına sahip olmak demektir. Eğer alkol kullanıyorsanız bu pek mümkün olan bir şey değildir. Size tavsiyemiz alkolü bırakın. Alkol özellikle göbek bölgesinde yağlanmalara neden olur ki fit bir vücutta bu durum asla kabul edilebilir değildir.

 

Sağlıklı olabilmek ve zayıf kalabilmek için yemedikleriniz kadar yediklerinizde son derece önemlidir. Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Tükettiğiniz ürünlerin doğal ve faydalı şeyler olmasına özen gösterin. Organik ürünleri tercih etmeye çalışın ve fast food ve abur cuburdan elbette uzak durun. Bol bol sebze ve meyve tüketin ancak bunları da mevsiminde, hormonsuz şekilde tüketmeye gayret edin.

 

Zayıf olmak için doğru nefes alıp vermenin ne denli önemli olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Evet, işte size bir tüyo. Fit bir vücut için işe öncelikle doğru nefes tekniklerini öğrenmeniz ve gündelik yaşamınızda dahi uygulamanız gerekmekte.

 

Fit bir vücuda sahip olabilmek zaman ister. Bunun için motivasyonunuzu her daim üst düzeyde tutmalısınız. Eğer bunu sağlayamazsanız fit bir vücuda sahip olabilirsiniz ama kısa sürede eski halinize dönme durumunuz söz konusu. Bunun için size önerimiz yanınıza enerjisi yüksek olan ve sporu seven bir partner bulun. Spor salonuna onunla birlikte gidin ve enerjisinden faydalanarak motivasyonunuzun düşmesine izin vermeyin.

Ve elbette su. Günde en az iki litre su tüketmek her insanın yapması gereken bir şey. Sizde fit olmak için egzersiz yapıyorsanız ve çaba sarf ediyorsanız su tüketiminizi mutlaka kontrol altına almalısınız.

BAKINIZ: 15 DAKİKADA EVDE FİT DONDURMA TARİFİ

 

Yoruma kapalı.