Haşlanmış Limon Diyeti

Haşlanmış limon diyeti bir diğer adıyla limon diyeti kilo vermenize fayda sağlayacak en etkili diyetler arasındadır. Limonun vücudumuza olan faydalarını artık hepimiz bilmekteyiz. Özellikle yağ yakmada oldukça etkili olan limon hızlı bir şekilde kilo kaybetmenize de yardımcı olmaktadır.

Uzmanların araştırmalarına göre limon içerisindeki bileşenler insan vücuduna yararı olmasıyla birlikte bağışıklığı da güçlendirmekte oldukça etkilidir. Limonun çok tüketiminde dikkat edilmesi gereken en önemli kural özellikle tansiyon hastalarında, tansiyon düşüklüğüne neden olabilmektedir.

Limon Diyeti ile Zayıflayanların Yorumları

kolaydiyetlistesi_haslanmis-limon-diyeti

Limon diyeti ile zayıflayanların yorumları oldukça fazla olmakla birlikte uygulayanların çoğunun da fayda gördüğünü söyleyebiliriz. Verilen kilo sayısı kişiye göre değişiklik göstermektedir fakat deneyenlerin birçoğunun memnun kaldığını söyleyebiliriz. Limon diyeti hemen hemen tüm dünya tarafından bilinmektedir. Özellikle kilo vermekte zorlanan ya da diyet konusunda istikrarsız insanların yorumuna bakıldığında ne kadar etkili olduğunu anlayabiliriz. Sadece sabahları aç karnına, ılık limonlu su içerek bile kişilerin hızlı kilo verdiklerini söyleyebiliriz.

Haşlanmış Limon Diyeti Tarifi

kolaydiyetlistesi_haslanmis-limon-diyeti

Kilo vermek isteyenler için oldukça etkili bir çözüm olacağına inanmaktayız. Limonun kilo vermenize yardımcı olduğunu söyleyerek başlamak isteriz. Yapımı kolay olduğu kadar tadı da lezzetli bu tarifi kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

Malzemeler;

  • 4 adet orta boy limon
  • 10 diş sarımsak
  • 1 parça taze zencefil
  • 2 litre su

Yapılışı;

Bu tarifte sizlere haşlanmış limon diyeti hakkında tüm detayları anlatmaktayız. Limon diyeti yapılışı için bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle bir kap içerisine 4 adet limonu sıkmakla başlamalısınız. Limonların hepsinin suyunu iyice sıktıktan sonra 10 diş sarımsağı havanda tamamen ezilinceye kadar dövüp limon suyuna ilave ediniz. Sıktığınız limon kabuklarını bir tencere içerisine alınız. İçerisine zencefil ve 2 litre suyu ilave edip 10 dakika boyunca kaynatmanız gerekmektedir.

kolaydiyetlistesi_haslanmis-limon-diyeti

Eğer 10 dakikadan fazla kaynatırsanız, limonun acısı çıkar ve lezzet konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. 10 dakika boyunca kaynattığınız limon kabuklarını temiz biz kaba süzgeç yardımıyla süzünüz. Süzdükten sonra, 4 adet limonun suyunun içerisine ilave ettiğiniz 10 diş sarımsaklı karışımı yine bir süzgeç yardımıyla içerisine dökünüz. Hazırladığınız bu karışımı gün boyu her aklınıza geldiğinde içebilirsiniz. Limon diyeti yapmaya karar verdiyseniz ve eğer sarımsağın sizi rahatsız edeceğini düşünüyorsanız koymayabilirsiniz. Sarımsağın damarları açma özelliği olduğundan dolayı karışımınıza koymanızı tavsiye ederiz.

Limon Diyeti Haftada 3 Kilo

kolaydiyetlistesi_haslanmis-limon-diyeti

Diyetlerin birçoğunda yağ yakımı konusunda etkili olduğunu belirtmek isteriz. Diyet yaparken en dikkat edilmesi gereken aç kalmamak olmalıdır. Metabolizma hızınızı düşürdüğünüz taktirde kilo vermenizde yavaşlayacaktır. Her yapılan diyet için söylenilen en önemli unsur kilo vermenin kişiye ve bünyesine bağlı olduğudur. Eğer metabolizma hızınız yavaşsa kilo kaybetme hızınızda bir o kadar yavaş olacaktır.

kolaydiyetlistesi_haslanmis-limon-diyeti

Eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve bu verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını istiyorsanız sizlere hızlı kilo vermektense doğru bir şekilde kilo vermenizi tavsiye ederiz. Fazla kilolardan şikayetçi olduğunuz taktirde bir diyetisyene başvurarak destek almanız sizin yararınıza olacaktır. Limon diyeti birçok insanın fayda gördüğü ve kilo verdiği bir diyet çeşidi olsa da bir uzmana danışarak yapmanız sizin için büyük fayda sağlayacaktır.

Haşlanmış Limon Diyeti Emziren Anneler

kolaydiyetlistesi_haslanmis-limon-diyeti

Emziren annelerin yediklerinden dolayı çoğu zaman endişe halinde olduklarını tahmin edebiliyoruz. Emzirirken en dikkat etmeniz gereken besinlerin organik ve vitamin değerinin yüksek olmasıdır. Yeni doğum yapmış ya da hamilelik süresince kilo almış kadınlar için öncelikle önerilen sık sık emzirmeleridir. Emzirirken yaktığınız kalori sayısı oldukça fazladır. Haşlanmış limon diyeti konusuna gelinecek olunursa uzmanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumdadır. Bazı uzmanlar kesinlikle kür ya da detoks suları gibi içecekleri önermeseler bile, bazıları da hiçbir zararı olmadığını vurgulamaktadır. Emziren annelerin ilk olarak güvenebilecekleri bir diyetisyene başvurup destek almalarını tavsiye ederiz.

Limon Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo

kolaydiyetlistesi_haslanmis-limon-diyeti

Limon diyeti en etkili ve hızlı kilo vermenizi sağlayan diyetler arasından ilk sayılardadır. Şunu belirtmek isteriz ki, kilo kaybı ne kadar hızlı olursa o kiloların geri gelme olasılığı da o kadar fazla olmaktadır. Kilo vermede yapılan diyetin içeriğinden çok kişini metabolizma hızının etkisinin olduğunu belirtmek isteriz. Metabolizma yaşı 20 olan biri ile 40 olan birinin hangi diyeti yaparsa yapsın kilo verme hızı arasında büyük fark olmaktadır.

Kilo vermede yardımcı olan çok fazla besin kaynağı bulunmaktadır, bunlardan en çok bilinen ve tercih edilense limondur. Limonun içerisindeki bileşenler sayesinde kilo vermeniz daha hızlı bir hale gelebilmektedir. Şunu belirtmek isteriz ki bu tür durumlarda bir uzmana danışarak hareket etmeniz her zaman yararınıza olacaktır.

Yoruma kapalı.