Her Yaşta Genç Görünmenizi Sağlayacak Saç Modelleri| 6 Tüyo!

Her Yaşta Genç Görünmenizi Sağlayacak Saç Modelleri

Her yaşta genç görünmenizi sağlayacak saç modelleri sayesinde, tüm bakışları mıknatıs gibi üzerinize çekebilirsiniz. Stres, yorgunluk ve yaş alma gibi durumlar ne yazık ki görünümde farklılıkların ortaya çıkmasına neden oluyor. Ancak birkaç değişiklik yaparak yine genç ve dinç bir görünüme ulaşabilmek mümkün.

YouTube video

Genç görünüm için cilde uygulanan pek çok ürünün ötesinde bir adım daha ileri gitmek gerekiyor. Saçlarınızın renginde, saç kesiminizde ve modelinde değişiklikler yaparak, sahip olmak istediğiniz o kusursuz görünüme ulaşabilirsiniz. Eğer hangi saç modellerinin nasıl bir etkiye sahip olduğunu merak ediyorsanız, sizi daha genç gösterecek saç modelleri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Her Yaşta Genç Görünmenizi Sağlayacak Saç Modelleri Listesi!

Her yaşta genç görünmek adına saç modellerinde değişiklik yapmak gerekir. Özellikle yüz boyutlarını doğru analiz ederek profesyonel bir kuaför ile çalışırsanız sonuçlar mükemmel olacaktır. Moda üzerinde saç modellerine yönelik kesimler de yansıtılır. Kendinize yakışayacağını düşündüğünüz ufak dokunuşlar ile sizler de olduğunuzdan daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz!

1- Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Her yaşta genç görünmenizi sağlayacak saç modelleri denildiğinde akıllara ilk olarak renk içeriği ne olmalı sorusu gelecektir. Bilindiği üzere açık renkli saçlar daha genç görünüm sağlamaktadır. Ancak açık renk denildiğinde abartıya kaçılmaması ve cilt renginin baz alınması da oldukça önemli bir konudur. Daha genç göstermek için bir rengin etkisi oldukça büyüktür. Bunun için daha enerjik genç gösterecek renklere yönelmek gerekir.

her-yasta-genc-gorunmenizi-saglayacak-sac-modelleri

Çünkü cildinize uygun olmayan çok açık bir renk seçilmesi, olduğunuzdan daha yaşlı ve bakımsız görünmenize neden olabilir. Bu noktada güzellik uzmanları saçların cilt rengi ile kıyaslanarak, doğal renginden iki ila üç ton açılmasını öneriyor. Özellikle çikolata kahvesi, bal köpüğü, fındık kabuğu ve karamel tonları aradığınız renk olabilir. Yüzünüze hitap eden saç rengi seçimleri ile bambaşka bir başlangıç yapabilirsiniz.

2- Yaşı Küçülten Saç Modelleri : Renk Işıltıları!

Yaşı küçülten saç modelleri arasında bulunan renk ışıltıları, tüm bakışları üzerinizde toplamanızı sağlayacak. Kısa zamanda ombrenin yerini almayı başaran renk ışıltıları, doğal görünümüyle de kadınların sadeliğinden ödün vermemesine yardımcı oluyor.

her-yasta-genc-gorunmenizi-saglayacak-sac-modelleri

Ancak saçlarına renk ışıltıları katmak istiyorsanız, bu noktada dikkatli bir renk seçimi yapmalısınız. Saçınıza uygun olmayan renkler, uyumlu bir bütünlük elde etmenizi engelleyebilir. Saç renginiz koyu ise sombre, açık ise daha çok ombre tonlarının seçilmesi daha genç görünmenizi sağlayabilecektir. Özellikle yaşlı gösteren saç renkleri olarak yansıtılan durumlardan uzak durulması gerekir. Örneğin sarı rengin gençleştirici etkisi olduğu söylenir ancak esmerseniz bu sizi daha yaşlı gösterecektir!

3- Her Yaşta Genç Görünmenizi Sağlayacak Saç Modelleri| Genç Gösteren Saç Kesimleri 2021

Genç gösteren saç kesimleri 2021 listesinde ilk sırada hacimli saç modeli yer almalıdır. Sönmüş ve cansız bir görünüm sunan saçlar, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bu sebeple genç görünmek isteyen bir kadının mutlaka ama mutlaka hacimli gösteren bir saç kesimi tercih etmesi gereklidir.

her-yasta-genc-gorunmenizi-saglayacak-sac-modelleri

Katlı, asimetrik ve V saç kesim modelleri hacimli bir saç görünümünün kilit noktası olacaktır. Bu saç modellerini tercih eden ancak istenen hacmi yakalayamayan kadınlar ise, saç spreyi ya da köpük formundaki saç kremleri ile istediği hareketliliği yakalayabilir! Genç gösteren saç kesimleri bayan modeller arasında özellikle simetrik düz kesimler ve V kesimler tercih edilir.

4- Genç ve Bakımlı Görünmenin En Doğru Yolu Olan Kısa Saçlar

Kısa saçın kadınları daha bakımlı ve genç gösterdiğini bilmeyen yoktur. Bu nedenle her yaşta genç görünmenizi sağlayacak saç modelleri arasında en çok tercih edilen hilelerden biridir. Fakat saçı kısaltırken aşırılıktan kaçınmalı ve bambaşka bir stil yaratmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü çok dikkat çeken bir saç stilini tercih etmeniz, yaşınızla tezat bir görünüm sunmanıza neden olabilir.

her-yasta-genc-gorunmenizi-saglayacak-sac-modelleri

Kısa saç modelinde en ideal boy, omuz boyu olarak ilişkilendirilmelidir. Bu boylar yüzün güzelliğini ortaya koyarak, daha bakımlı görünmenizi sağlayabilecektir. Genç saç kesim modelleri arasında dikkat çeker. Küt saçlar, omuz hizasında olan saçlar oldukça beğenilir. Özellikle boyun uzunluğunuz fazla ise rahatlıkla kullanabileceğiniz modellerden sadece birisidir. Yüzü gergin gösteren saç modelleri olarak yansıtılan kesimlerde bulunur. Genellikle büyük bir yüze sahip kişilerin kısa saçlı olması bu duruma sebep olabilir, dikkat edilmelidir.

5- 40 Yaş Üstünü Genç Gösteren Saç Modelleri: Perçemli Stiller!

Perçem yüz kısmında yer alan yüzeysel kırışıklıkların önlenmesinde oldukça başarılı bir stil olarak öne çıkmaktadır. Her yaşta genç görünmenizi sağlayacak saç modelleri olan perçemli stiller, aynı zamanda gözlerin güzelliğini de ön plana çıkarabilecektir. Ancak perçemli saç stillerinde de modern bir görünüm elde edebilmek için son derece dikkatli davranılmalıdır.

her-yasta-genc-gorunmenizi-saglayacak-sac-modelleri
Her Yaşta Genç Görünmenizi Sağlayacak Saç Modelleri

Ancak bu noktada perçem kestirmek isteyen kişilerin alın bölgesinin geniş olması gereklidir. Aksi halde perçem tüm yüzü kapatacaktır. Perçemi omuz boyundaki saç kesimiyle kullanmak daha modern algılanmanızı sağlar. Bunun yanı sıra perçemde daha oval kesimler tercih etmeniz yüzü daha çok ön plana çıkaran, önemli bir detaydır.

6- Genç Görünmede Kritik Detay: Ayırma Noktası

her-yasta-genc-gorunmenizi-saglayacak-sac-modelleri

Her yaşta genç görünmenizi sağlayacak saç modelleri arayışında olan birçok kadın, saçını ayırarak kullanmaktadır. Ancak saçı ayırmadan kullanmak kişinin yüzünü daha yumuşak göstereceği için, yaşını olduğundan daha küçük gösterebilecektir. Saçımı ayırmadan kullanamıyorum, diyen kişiler ise keskin ayırım noktalarını tercih etmekten kaçınmalıdır. Saçı tam ortadan ayırmak, daha yaşlı algılanmanıza sebep olurken saçın sönük görünmesine neden olur. Oysa yandan ya da zikzak şeklinde ayırmak, saçlarınızı daha hacimli göstereceği için yaşınızı da daha aşağıya çekebilecektir.

Daha Gündelik Saç Modelleri, Daha Genç Bir Görünüm!

Her kadın bilir ki, alelade toplanan tüm saç modelleri daha genç gösterir. Saçlarınızı düzleştirmek ya da ince ince maşa yapmak, her zaman istediğiniz görünüme ulaşmanız için yeterli olmaz. Ancak at kuyruğu, hafif dalgalar ve bir tarafta toplanmış saç modelleri, her zaman her yaşta genç görünmenizi sağlayacak saç modelleri arasında bulunacaktır. Özellikle saçlarda hafif dağınıklıklara yer verilmesi ve ön kısımda birkaç tel saç bırakılması genç görünüm için olmazsa olmaz detaylardır.

her-yasta-genc-gorunmenizi-saglayacak-sac-modelleri

Saç kesimleri kadar yazı içerisinde bahsettiğimiz üzere boyalar önem taşır. Günümüzde sayısız marka tarafından üretilen ve satılan boya markası bulunur. Ancak her marka saç için iyi gelmediği gibi yıpratıcı da olmaktadır. Saç Boyası Markası Tavsiye Listesi yazımıza bakarak birbirinden farklı boyalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz!

 

 

Yoruma kapalı.