1 Fincan Hindiba Kahve Metabolizma Hızlandırıyor!

Hindiba Kahvesi Zayıflamada Etkili midir?

Metabolizmayı daha hızlı çalıştırmanın en iyi yollarından biri olan hindiba kahve kilo vermek amacı ile diyet programı uygulayanların en çok tercih ettiği kahve türlerinden biridir. Bu kahve metabolizmanızın daima aktif kalmasını sağlarken aynı zamanda da kan şekerini dengelemeye yardımcı olmaktadır. Bu gibi faydaları olmalarından dolayı birçok uzman düzenli olarak bu kahvenin tüketilmesini tavsiye etmektedir.

YouTube video

Biz de bu yazımızda sizlere karahindiba kahvesi nasıl yapılır ve farmasi hindiba kahve zayıflatır mı gibi soruların yanıtı vermiş olacağız. Aynı zamanda Hindiba kahvesi ile ilgili yorumlar da bu konu ile alakalı en çok merak edilen konulardan bir tanesidir.

Hindiba Kahvesi Kilo Verdirir mi?

Günlük kahve tüketimi normal şartlarda kişilere yüksek kalori kazandıracağından kilo aldırmak adına tehlikeli olabilmektedir. Halbuki Hindiba kahvesi, diğer kahvelerden farklılaşarak vücut  için etkili ve yararlı olmaktadır. Kahve içeriğinde bulundurduğu zengin besin değerleri ile birlikte, vücut kan şeker seviyesini normal düzeyde tutmaktadır. Bilinen diğer kahve türleri ise kısa sürede kan şekerini yükselterek sürekli açlık hali oluşturmaktadır.

Hindiba ile üretilmiş kahve aynı zamanda içeriği neticesinde yağ yakımını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Kısa sürede oluşturduğu farklılığı sizler de hissedebilirsiniz. Tok tutmakla birlikte, yağ hücrelerine saldırır ve parçalanmasını sağlar. Bir yandan içerdeki yağlar parçalanırken bir yandan dışarıdan gelebilecek olan yağ durdurulduğundan denge sağlanır ve kilo verilir.

Hindiba Kahvesi ile Ayda Kaç Kilo Verilir?

Hindiba kahvesi ile ayda kaç kilo verilir sorusu konu ile alakalı en çok merak edilip araştırılan konulardan biridir. Bu kahve karahindiba bitkisinin aroması ile tatlandırılarak elde edilmektedir. Genellikle sıcak bir şekilde tüketilmektedir.

Hindiba bitkisi toplanıp kurutularak kavrularak elde edilen bu kahvenin tadını birçok kişi çok beğenmektedir. Kavrularak elde edildiği için tüketirken çok hafif de olsa kavrulmuş bir tat gelmektedir.

Zayıflamaya oldukça yardımcı olan bu kahvenin çekirdekleri çok küçük granüllerden oluşmaktadır. bu nedenle sıcak suya ilave edildiği anda çok kısa bir şekilde erimektedir. İçerken ağızda hafif de olsa odunsu bir tat bırakmaktadır. Sade olarak içilebildiği gibi normal kahve ile karıştırılarak tüketilmesi de mümkündür.

Dünya üzerinde birçok ülkede kafeinsiz kahve içmek isteyenler genellikle bu kahveyi tüketmektedir. Özellikle kahve bağımlılarına içmeleri için tavsiye edilen kahveler arasında yer almaktadır.

hindiba-kahve-metabolizma-hizlandiriyor

Lif değer oldukça yüksek olduğu için diyetisyenler kilo vermek isteyenlere beslenme programı hazırlarken bu kahveyi tüketmelerini önermektedir. Siz de sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız düzenli bir şekilde bu kahveyi tüketebilirsiniz.

Metabolizmayı daha hızlı hale getirmesinin yanı sıra sindirim sistemini düzenlemeye de yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemine faydası olması da kilo vermeyi kolaylaştırmasının nedenlerinden biridir.

Eğer kabızlık problemi yaşıyorsanız bu kahveyi düzenli bir şekilde tüketerek bu sorundan da kurtulabilirsiniz. Üstelik bu kahve tüketmek tatlı ihtiyacını da karşılamaktadır. Bunun sebebi ise kan şekerini düzenlemesinden kaynaklanmaktadır.

Sindirim sistemine çok büyük faydası olan hindiba kahve diyet içecekleri arasında favoridir. Kahveye alerjisi olanların, gebelerin ve çocukların tüketmesi doğru değildir. Çok fazla tüketilmesi halinde bazı sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle tüketmeye başlamadan önce uzmana danışmakta fayda vardır.

Karahindiba Kahvesi Nasıl Yapılır?

Hindiba kahvesi, alınan köklerine göre yapımına başlanabilir. Aktar ya da markalardan hazır olarak hindiba satın aldıysanız çok bir uğraş göstermenize gerek yoktur. Satın alınan paketler üzerinde gösterilen anlatıma göre demleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle 1 tatlı kaşığı bir bardak için yeterli gelecektir.

Kişisel olarak hindiba kökleri topladysanız öncelikle güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Küçük küçük parçalara ayırdıktan sonra 2 tatlı kaşığı büyük fincan/kupalar için yeterli olacaktır. Sıcak suyu üzerine ilave ettikten sonra yaklaşık olarak 15 dakika demlenmesini bekleyin. Kafeinsiz bu içeceği afiyetle tüketebilirsiniz.

Hindiba Kahve Faydaları Nelerdir?

Zayıflamak isteyen birçok kişinin düzenli olarak tükettiği hindiba kahve faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Lif açısından zengin bir kahve olduğu için sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan içecekler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda kabızlık problemine de çok iyi gelmektedir.
 • Hindiba kahve kanserin neredeyse tüm çeşitlerine karşı koruyucu niteliğindedir.
 • Kan şekerini dengelemeye yardımcı olduğu da bilinmektedir.
 • İltihabı önleyen içecekler arasında yer almaktadır.

hindiba-kahve-metabolizma-hizlandiriyor

 • Metabolizmanın aktif olarak çalışmasına yardımcı olduğu için zayıflatıcı etkisi de bulunmaktadır.
 • Kolesterolü düşürmeye de yardımcı olmaktadır.
 • Kahve düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde daha parlak ve daha canlı bir cilde sahip olunacaktır.
 • Vücutta yer alan zararlı bakterilerden kurtulmaya da yardımcı olmaktadır.
 • İdrar yolu enfeksiyonu ya da boğaz enfeksiyonu gibi rahatsızlıklara da iyi gelmektedir.
 • Hindiba bitkisinin kökünde yapılan detaylı incelemeler ve araştırmalar bu bitkinin kanserli hücreleri öldürdüğünü de ortaya çıkarmıştır.

Hindiba Kahvesi Zararları Var mıdır?

Hindiba faydaları olduğu kadar herhangi bir zararının olup olmadığı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Her besinde olduğu gibi hindiba bitkisinin çok fazla tüketilmesi halinde bazı sağlık problemlerine sebep olduğu bilinmektedir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Bazılarının bu bitkiye alerjisi bulunmaktadır. Alerjisi bulunan kişilerin kesinlikle tüketmemesi gerekmektedir.
 • Çocukların içmesi son derece sakıncalı bir içecektir.
 • Eğer tavsiye edilen miktardan daha fazla tüketmeniz halinde mide problemi ya da ishal ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Rahim kaslarını gevşetme özelliği bulunduğu için hamile olanların tüketmesi kesinlikle yasaktır.

1- Hindiba Kahvesi Nerede Satılır?

Hindiba kahvesi nerede satılır sorusu merak edilmektedir. bu kahveyi tüm aktarlarda bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra internet üzerinden farmasi gibi güvendiğiniz markalardan da sipariş edebilirsiniz. Farmasi hindiba kahvesi yorumları Kadınlar Kulübü sitesindeki tartışmalara bakarak karar verebilirsiniz.

2- Hindiba Kahvesi Aktarda Bulunur mu?

Aktarlar geçmişten günümüze baharat, sabun, içecekler gibi birbirinden farklı malzemenin satıldığı alanlar olmaktadır. Zayıflamak adına farklı kahve ve çayları da bulabilirsiniz. Hindiba kahvesini de belirli aktarlardan elde etmeniz mümkündür. Tabi bulunan şehre ve aktarın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.

Farmasi Karahindiba Kahvesi Emziren Anneler İçebilir mi?

Hamilelik dönemi boyunca alınan kilolar kolay yoldan kısa sürede verilmek istenir. Ancak hali hazırda emziren annelerin her içeceği tüketmesi mümkün değildir. Besinlerin bebeğe emzirme yoluyla direkt geçmesi tercih edilecek besin ve içecekler konusunda dikkatli olmayı gerektirir. Karahindiba ile elde edilmiş bu hindiba kahvesinin hamile ve emziren annelerin kesinlikle içmemesi gerekir. X kahvesi zayıflatır haberi ile doktor gözetimi olmadan besin tüketilmemelidir.

hindiba-kahve-metabolizma-hizlandiriyor
Hindiba Kahve Metabolizma Hızlandırıyor!

Kahveler tamamen ağız tadına ve mevsimsel dönemlere göre sıcak ya da soğuk tercih edilebilmektedir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte soğuk kahvelere geçiş yapmanın tam sırası! Hem keyifle kahve içmek hem de metabolizmanızı hızlandırmaya ne dersiniz? Metabolizmanızı Hızlandırıp Yağ Yaktıracak Soğuk Kahve Tarifi yazımıza bakabilirsiniz.

Yoruma kapalı.