Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Günlük hayatın vazgeçilmezi olan saçların bakımları konusunda hızlı saç uzatma yöntemleri önde geliyor.İş, sosyal ve günlük yaşantıda devamlı bakımlı ve güzel görünmek isteyen bayanlar saçlarının hem sağlıklı görünmesini hem de hızlı uzamasını ister.

YouTube video

Başta sağlıksız beslenme, yetersiz su tüketim, yanlış saç bakım ürünleri, hava kirliliği ve stres saçların uzama hızını geciktiren başlıca faktörlerdir. Piyasada satılan pahalı saç uzatıcı şampuan, krem ya da bakım kürleri yüksek oranda kimyasal içerdiği için saçın doğal yapısını bozarak yıpranmasına neden olur.

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Öncesinde Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç doğal koşullarda ayda 1-2 cm kadar uzamaktadır. Ancak yapılan doğal besleyici bakım kürleri ile ayda 4-5 cm uzamasını sağlayabilirsiniz. Hem saçınızdaki kırılma, dökülme, elektriklenme, kabarma, kepeklenme gibi tüm sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlayan hem de saç köklerinin besleyerek hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olan unsurları istikrarlı bir şekilde uygulamak koşuluyla istediğiniz sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri İçin Neler yapılmalıdır?

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

hızlı saç uzatma yöntemleri için öncelikle saçlarınızın yapısı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu andan sonra saç tipine göre seçimler yapılmalıdır. Çoğunlukla ince telli ve saç dökülmesi konusunda şikayetler bulunuyor. Fakat dünyada her şeyin devası bulunmaktadır. Olumsuz düşüncelere kapılmadan pratik çözümlere bakılması gerekiyor.

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

Güzel ve sağlıklı saçlar için yapılması gerekenlere birlikte göz atalım:

1- Bol Su İçin

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri
Vücudun tüm organları için faydalı olan su yeterli miktarda içilmediğinde saç kökleri güçsüzleşerek dökülmeye başlar. Saça canlılık ve parlaklık kazandıran nemdir. Saç tellerindeki nemin dengelenmesi ve saçın kökten uca beslenebilmesi için günlük içtiğiniz su miktarını kontrol etmelisiniz. Saç köklerindeki gözeneklerin açılarak oksijen alması açısından su içmenin hızlı saç uzatma yöntemleri konusunda yardımı büyüktür.

2- Protein Ağırlıklı Beslenin

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri
Vücudun yeterli vitamin ve mineralleri almaması sonucunda saç uzama hızlı yavaşlar. Dengeli beslenmeyen kişilerde sık rastlanan demir ve B12 vitamini eksikliği saçı kurutur, inceltir ve bölgesel kelliğe yol açabilir. Kırmızı et, balık, koyu yeşil sebzelerin düzenli bir şekilde tüketilmesi saçın kalitesini arttırdığı gibi yumuşak ve parlak saçlar ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

3- Yüksek Isıda Kurutmayın

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri
Hızlı saç uzatma yöntemleri uygulasanız da saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinesi ile saçları yüksek  ısıda kurutmak saçın yıpranmasına neden olur. Saçın pH dengesini bozarak nemini kaybetmesine neden olur. Neme sahip olmayan saç köklerinde kabuk ve kepeklenmeler olduğu gibi koparak dökülmeler meydana gelir. Doğru bakım yapılmayan saçın uzaması imkansızdır. Bu nedenle saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakabilir, saç şekillendirici makinelerinin ısı ayarları düşürülmelidir.

4- Ayda 2 Defa Saç Bakım Kürü Uygulayın

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

Saçların doğallığını sağlamak için ayda 2 defa kür uygulanması çok önemlidir. Günlük hayatın koşuşturması içinde gerçekten bedenimizle birlikte saçımız da yıpranır. Bu açıdan ekstra yapılması gereken besin takviyeleri gerekir. Bu konuda kürler büyük kurtarıcıdır. Saçınıza uygun kürler seçip uygulamanız daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Açısından Önemli Yere Sahip Olan Kürler

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında hiç kuşkusuz kürler başta gelmektedir. Kürlerin hayatımızın her alanında katkısı büyük olup mutlaka araştırılarak kullanılması önemlidir. Ayrıca doğal içerikli yapıları sayesinde sağlıklı bir şekilde vücudumuza etki etmektedir. Saçlar için birçok kür bulunuyor. Saç dökülmesi, kepeklenmesi ve saçın kalınlaşması için popüler kürler yapılmaktadır.

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

Yapılan ve yararlı olan bazı kür örneklerine bakalım:

Kuru ve kepekli Saçların Uzaması İçin Kür Tarifi

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

Yumurta akı, zeytinyağı, susam yağı, badem yağı, Aleo Vera yağı ve portakal yağlarını eşit miktarda kullanarak saçınızın nemlenerek beslenmesini sağlayabilirsiniz. Saç köklerinizin nefes almasını sağlayan bu kür ile kepek probleminden kurtulabilir ve saçınızı gönül rahatlığı ile uzatabilirsiniz..

Yağlı Saçların Uzaması İçin Kür Tarifi

kolay-diyet-listesi-hızlı-saç-uzatma-yöntemleri

2 adet kuru soğanı mikserden geçirdikten sonra suyunu sıkarak saç köklerine masaj yaparak sürün. Saç köklerinde kan dolaşımını hızlandıran bu yöntem ile saçlarınız kolayca uzayacaktır. Ayrıca bir miktar elma sirkesi ya da limon suyu ile de aynı işlemi yaparak hem saçlarınızın yağ dengesini sağlamış hem de köklerinin beslenerek uzamasını sağlayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz kesinlikle saç dökülmesi nedenleri isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

freecellphonedirectory.com

Yoruma kapalı.