2022 Influencer Başvuru Nasıl Yapılır?

Influencer Ajansı ile Neden Çalışılmalı?

Influencer başvuru sayesinde siz de fenomen olmak istemez misiniz? Influencer ajansı aracılığıyla siz de hayalinize ulaşabilirsiniz!

Influencer son yılların mesleği olarak karşımıza çıkıyor. Meslek olarak kabul etmeyenler bulunsa da kazanç ve vergilendirme işin içine girdiğinden beri net olarak meslek türüdür.

Gün geçtikçe sosyal medya kullanımı giderek artmaktadır. Başlangıçta birçok kullanıcı kişisel hesap olarak kullanım sağlasa da zamanla kullanımları değişti.

Özellikle firmaların affiliate yani ‘ortaklık’ oluşturmasıyla beraber sosyal medya artık televizyon ve gazetelerden daha fazla reklamlar paylaşıldı.

Reklam ve dijital pazarlama konusunda yeni bir renk getirdiğini söylemek de mümkün. Reklam örnekleri bile değişikliğe uğradı.

Kişiler Influencer başvuru yaptıktan sonra gerekli şartları yerine getirdikten sonra siz de fenomen olma şansını elde edebilirsiniz. Doğru bir Influencer ajansı ile çalıştıktan sonra farklı bir mesleği elde edebilirsiniz.

Influencer Nedir?

influencer-basvuru-influencer-ajansi

Kısaca fenomen olarak adlandırılmaktadır. Sosyal medya hesaplarını kullanarak belirli markalarla işbirliği yaparak para kazanan insanları ifade etmektedir.

Elbette Influencer olmanın belirli şartları olsa da net bir çizgisi bulunmaz. Takip ettiğiniz Influencer hesaplarına da baktığınızda her biri farklı bir yöntem izler.

Tek ortak noktaları affiliate yani ortaklık kapsamında tanınırlık sağlanır. Her işin zorluğu olsa da diğer mesleklere nazaran fiziksel zorluğunun olmaması, cazip gelmektedir.

Influencer başvuru işlemleri tamamlandıktan, firmalarla anlaşma yapıldıktan sonra ay ya da hafta kapsamında belirli bir paylaşım sayısı üzerinden anlaşma yapan kişilerdir.

Influencer Olmanın Avantajları Nelerdir?

influencer-basvuru-influencer-ajansi
Influencer Ajansı

Her ne kadar Influencer ajansları artış gösterse de genel anlamda avantajları konusunda net bir bilgi görülmemektedir. Halbuki sandığınızdan çok daha fazla avantajları olduğunu söylemek mümkün!

Fenomen olmanın avantajları arasında ilk olarak tanınabilir olma bulunuyor. Sosyal medyada instagram hesabı ya da diğer hesapların milyonlarca takipçisi olması anlamında değil.

Zira günümüzde sosyal medya hesaplarınıza sahte takipçi alarak da aynı duruma bir şekilde ulaşabilirsiniz. Burada tanınabilir olma gerçek insanlar tarafından takip edilerek bilinir olma anlamına gelir.

Bununla birlikte link paylaşımı diğer mesleklerle kıyaslandığında fiziksel bir ağırlığı bulunmaz. Aksine oturduğunuz yerde kısa sürede hesaplama ve planlama yaparak ilerleyebilirsiniz.

Bilindiği üzere link paylaşımı sırasına ve buradan elde ettirilen kazanca bağlı olarak para kazanılabilir. Zorluğu kısmen bulunsa da planlı olduktan sonra paylaşımlarınızı pratik olarak yapabilirsiniz.

Sosyal medya hesabınız yüksek takipçili ve aktif olarak bulunuyorsa Influencer başvuru formu doldurduktan sonra kısa sürede onay alabilirsiniz.

Nasıl Influencer Olunur? Influencer Siteleri Neler?

Avantajlarını öğrendikten sonra influencer nasıl olunur araştırılmasının yapılması oldukça normaldir. Sanıldığının aksine doğru bir influencer ajansı ile çalıştıktan sonra süreç sandığınızdan çok daha kolay ilerler.

MyFenomen piyasadaki fenomen ajansları arasında dengeyi domine eden firmaların başında geliyor. Sahip olduğu birden fazla fenomen paketi ile kişilere farklı seçenekler sunmaktadır.

Sadece kazanç konusunda değil, bu alandaki bilgileri arttırmak adına da eğitimler sunulmaktadır. Daha fazla takipçi kitlesine ulaşma, takipçilere hitap etme ve arka planda kazanç elde etme yöntemlerine varan bilgi aktarımı söz konusudur.

Siz de kısa sürede Influencer başvuru formu doldurarak hedeflerinize ulaşmak adına ilk adımı atabilirsiniz.

influencer-basvuru-influencer-ajansi

A- Trendyol Influencer Başvuru Adımları| Trendyol Affiliate Başvuru Süreci

Trendyol günümüzde Influencer kişilerin en çok ortaklık kurduğu sitelerden birisidir. Daha doğrusu burada yer alan e-ticaret firmaları, link paylaşımı ve tanıtım için anlaşma yapmaktadır.

Firma ile ortaklık oluşturabilmek adına Influencer başvuru formu doldurulur. Site tarafından geri dönüş sağlandıktan sonra gerekli anlaşmalar yapılır.

Anlaşma yapıldıktan sonra ay bazında ne kadar link paylaşımı yapılması gerektiği saptanır. Bu andan itibaren kazanç da sağlatıldığı müddetçe anlaşmalar devam edecektir.

Trendyol İnfluencer Kazanç Oranı Ne Kadar?

Kazanç kısmı kişiden kişiye değişmektedir. Burada yapılan anlaşma kapsamında kazanç farklılaşır. Bununla birlikte Influencer ajansı ile yapılan ayrı bir anlaşmada söz konudur.

Ajanslar anlaşma karşısında belirli bir oranda komisyon kesinti yapılır. Ajanslar arasında komisyon kesintileri değişir. MyFenomen, düşük oranlı komisyon uygulaması yapılır. Böylece Influencer olarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

influencer-basvuru-influencer-ajansi
Influencer Başvuru

B- Hepsiburda İnfluencer Başvuru

Hepsiburada.com aynı Trendyol gibi belirli bir başvuru formu doldurulduktan sonra anlaşma sağlanır. Anlaşma şartları kişiye özel olarak belirlenir.

Kişi yani Influencer görevlerini yerine getirdiği ve satış sağladığı müddetçe anlaşmalarını sürdürebilmektedir. Böylece gerekli şartları da sağladıktan sonra kazanç elde etmenin şansını elde edebilirsiniz.

En İyi Influencer Ajansı: MyFenomen

influencer-basvuru-influencer-ajansi

Influencer ajansları arasında yer alan MyFenomen, sahip olduğu tecrübelerini dijital marketing içinde sürdürmeye devam etmektedir.

MyFenomen dört farklı paket kapsamında kişilere yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu paketler: Bronze, Silver, Gold ve Pro olmak üzere ayrılmaktadır.

Her bir paket kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Yalnız her bir paketinde eğitim verilmektedir. Eğitim sayesinde kişi diğer Influencerlara göre daha deneyimli olmaktadır.

Bununla birlikte özellikle Gold ve Pro paketlerinde yıllık gelir kesin olarak bilinmektedir.  Örneğin Gold paketinde yıllık 12 bin TL, Pro paketinde yıllık 35 bin TL gelir elde edilebilir.

Yoruma kapalı.