Karo Halı Nedir? Neden Karo Halı Kullanılmalı?

2022 Karo Halı Fiyatları Ne Kadar?

Karo halı günümüz şartlarında özellikle geniş alanlarda tercih edilen bir üründür. Geleneksel halılara nazaran kullanım avantajının fazla olduğu görülmektedir. Başta ofis ve iş çalışma ortamları olmak üzere evlerinizde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Peki karo model halı nedir ve neden tercih edilmeli?

Karo Halı Nedir?

Karo modelleri geleneksel olarak adlandırılan halı tiplerinden farklıdır. Öncelikle tek parça alinde bir üründen bahsedilmesi mümkün değildir. Kareler oluşacak şekilde parçalara sahiptir. Tamamen dekorasyon amacınız ve hedefinize bağlı olarak zıt renkleri bir araya getirerek bir halı modeli oluşturabilirsiniz.

Farklı maddeler ve ipliklerden üretilebilen bu halılar kurulum aşamasında da değişikliğe sahiptir. Yapıştırma yöntemiyle hayal edilen halının elde edilmesi için çabalanır. Şayet siz de klasik hali ve modellerinden sıkıldıysanız duvardan duvara halı kaplama esnasında karo model halıları tercih edebilirsiniz.

karo-hali-1

Karo Halı Özellikleri Nelerdir?

Satın alacağınız karo modelleri sandığınızdan daha fazla özelliğe sahiptir. Öncelikle kullanılan ipliklerine bağlı olarak oldukça kaliteli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Duvardan duvara halı kaplama esnasında kullanılan diğer modellere nazaran daha çok tercih edilir. Çünkü bu halıların kullanım ömrü oldukça uzundur.

Sahip olduğu özellikler neticesinde başta çok insan bulunması gereken alanlarda sık sık tercih edilir. Çünkü bu halı modelleri kullanıldığı alanda dayanıklılık oluşturur. Kolay eskimez, temizliği de kolaydır. Bununla birlikte akustik karo halı modelleri de bulunmaktadır. Bahsedilen akustik özelliği sayesinde ortamdaki sesin yankı yapmasını, yayılmasını önleyebilirsiniz.

Karo Halı Modelleri Nerelerde Kullanılabilir?

Halılar sahip oldukları özellikler neticesinde tercih edilir. Her ne kadar dekorasyona önem verseniz de elbette halı modelleri ve özelliklerine dikkat edersiniz. Fakat bahsedilen bu halı modeli sadece özelliğiyle dikkat çekmiyor. Aynı zamanda dekoratif anlamda seçenek sunmasından da ötürü çok geniş bir kullanım noktası bulunur.

Karo model halılar genel olarak şu alanlarda kullanılır:

  • Ofis,
  • İş ortamları,
  • Salonlar,
  • Sinema alanları,
  • Tiyatro merkezleri,
  • Geniş yaşam ve çalışma alanları,
  • Bankalar başlıca olarak bulunur.

karo-hali-1

A- Ofis Karo Halı Kullanımı

Ofis içinde gün içinde çalışma kapasitesine bağlı olarak çok sayıda insan bulunur. Ofis ortamında ses sitemi oldukça önemlidir. Şayet akustik bir ortam oluşturulmazsa çalışanlar için uygun bir ortam geliştirilemez. Çalışmayı da bu durum olumsuz etkiler. Akustik ortam sadece duvarlarda değil, akustik karo modelleri ile sağlanabilir.

B- Ev için Karo Halı Kullanımı

Ofisten sonra bahsedilen bu halı modellerinin en çok tercih edildiği aşamalardan birisi de evler olmaktadır. Küçük ya da geniş fark etmeksizin evinizi duvardan duvara halı kaplama yöntemi amacıyla kullanabilirsiniz. Oluşturulan genişlik kapsamında oluşturulan bu halıları döşedikten sonra büyük bir rahatlığın tadını çıkarın! Özellikle küçük çocuklu evlerde sık tercih edildiğini belirtmek gerekir.

Karo Halı Nasıl Döşenir?

Daha önce karo model halı kullanmayanların aklını kurcalayan ilk noktalardan birisi döşenme aşamasıdır. Kare şeklinde parçalar halinde bulunması başta döşenmesini zor olarak gösterebilir. Fakat ekstra bir yetenek gerektirmeden kısa sürede halledebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak aldığınız yere de döşemesi adına hizmet talebi oluşturabilirsiniz.

Karo modeller altında genellikle ok yönü bulunacak şekilde üretilir. Bu oklar hangi yöne doğru gidileceği ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda bilgi verir. Çoğunlukla halı döşemesi kapıdan başlayarak orta alana gelecek şekilde ilerletilir. Daha sonra duvar diplerine doğru özel yapıştırıcısı ile parçalar birbirine yapışacak düzeyde döşeme sağlanır.

karo-hali-1

Karo Halı Temizliği Nasıl Yapılmalı? İthal Karo Halı Yıkama Gerektirir mi?

Çocuk ya da evcil hayvan sahibiyseniz, ofis gibi kalabalık ortamlarda karo model halılar kullanacaksanız endişe etmeyin! Bahsedilen bu modellerin temizliği kurulumu kadar kolaydır. Neden mi? Çünkü bu modellerin iplikleri sayesinde kir tutma özelliği yok denecek kadar azdır.

Şayet yine de karonuz kirlendiyse basit silme hareketleri ve birkaç temizleme malzemesiyle ortadan kaldırabilirsiniz. Yine de içinize sinmeyen bir görüntü oluştuysa da işiniz kolay! Kirlenen karonun parçasını çıkararak yerine yedek karo parçası yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Halılarınızı eğer karo ithal halı olarak aldıysanız yıkama özelliğiniz kısıtlıdır. Çünkü yere yapışık olduğundan normal bir halı gibi halı yıkamaya gönderemezsiniz. Fakat eve gelen firmalardan hizmet alarak yıkatabilirsiniz. Aynı şekilde elinizde halı yıkamak adına makineniz bulunuyorsa siz de yıkama işlemini sağlayabilirsiniz.

2022 Karo Halı Fiyatları Ne Kadar?

2022 yılı itibariyle halı modelleri arasında elbette fiyat anlamında değişimler meydana geldi. Her sektörde olduğu gibi özellikle ithal modelleri için fiyatlandırmalar değişiklik gösterebiliyor. Yeşil Parke olarak, bizler firmamızdaki fiyatlandırmaları standartlar dahilinde güncelliyoruz. Müşterilerimize metre kare bazında hesaplamalar ile halı fiyatlarını teklif etmekteyiz.

Yalnız müşterilerimizin unutmaması gereken bir durum söz konusudur. 50×50 karo halı fiyatları ile 40×40 benzer olmayacağı için bu tarz halı fiyatlandırması için bizzat iletişime geçilmelidir. Kişiler ancak lazım olan boyuta bağlı olarak en net fiyatları öğrenebilirler. Siz de kısa sürede iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Kaynak : https://yesilparke.com/

Yoruma kapalı.