İsviçre Elması ile Daha Güzel Bir Cilde Sahip Olun

Mucizevi İsviçre Elması ve Faydaları

İsviçre elması , “ uttwiler spatlauber ” cinsi elma grubunda yer almaktadır. Sadece İsviçre bölgesinde yetişen elmalar günümüzde neredeyse yok olma ile karşı karşıyadır. Bu cins elmalar uzun süre çürümeme ve uzun süreli saklanabilme özellikleri sayesinde dikkatleri üzerilerine çekmeyi başarmışlardır.

Bilim insanları, bu özelliklerini kullanarak cilt bakımı için de faydalı olabileceğinin mümkün olduğunu yapılan araştırmalar ile kanıtlamışlardır. Mucizevi elma cilt bakımı ürünlerinde kullanılmaya başlandıktan sonra da sektörde büyük çaplı bir ün salmaya başlamıştır.

İsviçre Elması ve Cilt Bakımı

Gençlik İksiri İsviçre Elması ile Daha Güzel Bir Cilde Sahip Olun

İsviçre elması ve cilt bakımı birbiri ile oldukça bağlantılıdır. Öyle ki bitkilerde de tıpkı insanlarda olduğu gibi kök hücre bulunmaktadır. Tek farkları bitki kök hücreleri kendini yenileyebilmektedir ve tamamen yeni bir bitki üretebilme özelliğine sahiptirler. İsviçre de yetişen elma güçlü kök hücreleri sayesinde özel bir elmadır. Bu güçlü kök hücreleri, insan kök hücreleri ile etkileşime girerek yaşlanma kırışıklıklarını azalttığı ve cilde gençlik verdiği araştırmalar ile ispatlanmıştır.

Araştırmacılar, elmanın kesilmesi sonrasında kök hücrelerden oluşan koruyucu kallus tabakasının meydana geldiğini görmüşlerdi. Araştırma sonrasında elmadan alınan hücrelerin bir solüsyon ile insan cildinde test edilmesi kararlaştırılmıştı. Yapılan araştırmalar sonrasında ki çıkan sonuçlar herkesi şaşırtacak nitelikte sonuçlardı. Çıkan sonuçlarda solüsyon uygulamasının insan kök hücrelerinde %80 oranında artış ve yenileme sağladığı gözlemlenmiştir.

İsviçre Elması ve Cilt Bakımı Sektöründe Yükselişi

İsviçre elması
İsviçre elması

Tüm araştırmalar sonrasın İsviçre elması örneğinden kök hücreler ile krem ve farklı tarzda ürünler üretilmeye başlandı. Kremlerin satışı, Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’nın kullandığı ortaya çıktıktan sonra büyük oranda patlama yaşadı. Obama’nın cildinde ki genç görünüşün sırrının İsviçre elması ile üretilen kremler olduğu tüm medya alanlarında yayınlandı.

i̇sviçre elması ve cilt bakımı firmaları adeta anlaşma içerisinde gibiler. Avrupa ve Amerika’nın önde gelen kozmetik firmaları ve güzellik merkezleri tarafından büyük beğeni toplayan ürünler kapış kapış satın alınmaya başlandı. Kullanıcılar aradığı genç görünüme İsviçre’de yetişen bu nadir elma içinde ki kök hücreler sayesinde kavuşmuş oldular.

Mayhoş bir tadı olan elma tadından dolayı ilgi görmemekteydi. Fakat gençlik iksiri olarak nitelendirildiği günden beri ilgi odağı olmuş durumda. İnsanlar ciltlerinde oluşan kırışıklıklardan kurtulduklarını gördükçe de elmanın gençlik iksiri olduğunu onayladılar.

Nesli yok olma ile karşı karşıya gelen elma, ciltlerde gösterdiği muhteşem etki sonrasında değeri anlaşılmış ve anlatılmaya başlanmıştır.

İsviçre Elması ve İnsan Vücudundaki Etkileri

İsviçre elması

Meyvelerde bulunan asitler ve kök hücreler maske yapımında ve cilt bakımında önemli bir yere sahiptir. Kozmetik sektöründe yıldızı parlayan İsviçre elması da cilt bakımı ürünlerinde kullanılmaktadır. Elmadan alınan kök hücre solüsyon ile birlikte insan vücuduna parlaklık ve gençlik getirmektedir.

Uttwiler Spatluer cinsi elmalar

Uttwiler Spatluer cinsi elmalar kendi türünde çürümesi ve pörsümesi uzun zaman alan cinslerdir. Bu özelliği insan vücudunda da yaşlanmayı durdurmakta ve cildin genç görünmesini sağlamaktadır.

İnsan kök hücrelerine etki ederek kök hücrelerin canlanmasına ve çoğalmasına etki etmektedir. Ayrıca saç diplerine uygulandığında saç köklerinde de artış olduğu gözlemlenmiştir.

İsviçre Elmasının Faydaları Nelerdir?

  • İsviçre elması ve cilt bakımı arasındaki bağ bu mucizevi bitki ile sağlık arasında da bulunmaktadır. Bu özel elma türü ile cilt sıkılaşarak daha genç bir görünüme sahip olunur.
  • Bitkisel şeker bakımından zengin olan bu elma türü doğal bir şeker deposudur. Bu özelliği ile kan şekeri düzenlemede yardımcı olur.
  • İsviçre elması tam bir C vitamini deposudur. Özel olarak İsviçre’de üretime başlanan bu meyve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı oluyor.
  • İçeriğindeki lifli yapı ile aynı zamanda sindirim dostu olan bu özel elma türü başta bağırsak kanseri olmak üzere birçok hastalığın önlenmesinde de etkilidir.

Yukarıda özellik ve faydalarından bahsettiğimiz İsviçre elması, diğer meyve türlerinde olduğu gibi dozunda tüketilmelidir. Tüm bitkilerde olduğu gibi bu meyvenin de fazla tüketilmesi sindirim sisteminin etkilenmesine neden olur. Bu noktada ne kadar tüketildiğini düşünmeyi ihmal etmeyin.

Yoruma kapalı.