En İyi İzmir Oto Ekspertiz Firmaları Neler?

2022 İzmir Oto Ekspertiz Fiyatları

İzmir oto ekspertiz firmaları günümüzde araçların kontrolü, onarımı ve genel incelemesi için hizmet vermeye devam etmektedir. Ekspertiz firmaları araçlarla ilgili olan tüm incelemelerde yer alır. Firmaların günümüzde birden fazla şehirde sayısız şekilde bulunmasının sebebi de budur. Giderek artan otomobil sayısına ve alım satımlarda yer almaktadır.

Oto Ekspertiz Nedir? Oto Ekspertiz Ne Demek?

Kısaca oto ekspertiz; otomobillerin var olan sorunlarını test etmek, parça değişimi olup olmadığını kontrol etmek, parça değişimi varsa bunu kontrol etmek adına hizmet veren firmalardır. Genelde bu firmaların otomobil alım ve satış sırasında hizmet verdiği görülür. Ekspertiz firmaları, ‘ekspertiz raporu’ oluşturarak alıcı kişilere net bilgi verir.

izmir-oto-ekspertiz

Oto Ekspertiz Nasıl Olunur? Oto Ekspertiz Açmak için Neler Gerekli?

Günümüzde sayısız İzmir oto ekspertiz firması bulunmaktadır. Ancak artan talebe karşılık verebilmek için gün geçtikçe farklı firmaların da açıldığı görülür. Bu aşamada kişilerin firmayı kurmadan önce gerekli ekipmanları temin etmesi gerekir. Böylece hizmet talep eden kişilere daha doğru ve net bilgi verilebilmektedir.

Oto ekspertiz açmak için:

 • Süspansiyon testi,
 • Yanal kayma testleri,
 • Aküyü kontrol etmek için araç,
 • Frenleri kontrol etmeyi sağlayan ekipmanlar,
 • Boşluk testi,
 • Takım arabası,
 • Farları ayarlamak için araç,
 • Araç lifti,
 • Airbag testi ve kamera temin edilmesi gerekir.

izmir-oto-ekspertiz

Oto Ekspertiz Firması Nasıl Çalışır?

Tercih edilecek oto ekspertiz firması ince noktalarda farklı çalışma sistemine sahip olsa da genel hatlarıyla firmalarda ortak bir ilerleme söz konusudur. Öncelikle araç sahibinin aracını ekspertiz firmasına teslim etmesi ile süreç başlar. Daha sonra özel bir alana mı yoksa genel bir inceleme mi olup olmayacağı kararı verilir.

İzmir oto ekspertiz firması genel olarak satış öncesi tercih edildiğinde genel inceleme yapılır. İnceleme sırasında firmaların sahip olduğu ekipmanlar kullanılır. Bahsedilen testler ile tek tek aracın performansı ölçülür. Orijinal parçaları ile kıyaslama yapılarak parça değişimi olup olmadığı da fark edilmektedir.

Tüm incelemeler yapıldıktan sonra uzman tarafından genel bir kanıya verilir. Parça değişimi ya da kaza olmasa bile aracın o saatten itibaren nasıl bir performans sunacağı da saptanır. En son ekspertiz raporu hazırlanır. Rapor araç sahibine verilerek, gerekli bilgiler verilmektedir. Bu bilgi sonrası sorun yaratan bölgeyi tamir ettirebilir ya da aracı alıp almama konusunda karar verebilirsiniz.

izmir-oto-ekspertiz

Ekspertiz Raporu Kaç Güne Çıkar?

Çoğu zaman oto ekspertiz firması kapsamında hizmet alacak kişilerin kısa sürede ‘ekspertiz raporu’ alma talebi bulunmaktadır. Böylece, alınacak otomobil öncesinde hız kazandırılır ya da tamir adına nokta atışı bilgiler elde edilebilir. Ortalama olarak ekspertiz raporu 3-7 gün arasında uzman tarafından hazırlanarak sunulmaktadır.

İzmir Oto Ekspertiz Firmaları ile Çalışmanın Faydaları Neler?

Daha önce ekspertiz firması ile çalışmadıysanız bu firmanın sağlayacağı avantajlar konusunda net bir bilginiz olmayabilir. Her ne kadar alım sırasında ekstra masraf gibi dursa da İzmir oto ekspertiz firmaları aslında alışveriş için oldukça önemli bir yere sahiptir. Satın alınacak firmanın kullanışlılığı konusunda bilgi vermektedir.

Oto ekspertiz firması aracılığıyla hizmet almanın faydaları arasında:

 • Alınacak araçta kaza geçmişini tespit etmek,
 • Boyama ve dış görünümde değişiklik olup olmadığı,
 • Araçta iç-dış parça değişimin yapılıp yapılmadığı,
 • Aracın kilometre başına sergileyeceği gücün belirlenmesi gibi durumları saptamaktadır.

Böylece aracı almadan önce biçilen fiyata arabanın değip değmediği saptanabilir.

izmir-oto-ekspertiz

İzmir’de En İyi Oto Ekspertiz Firmaları Hangileri?

İzmir oto ekspertiz firmaları arasında çeşitli firmalara denk gelebilirsiniz. Burada doğru bir firma ile çalışmak aslında sonuçları da etkileyecektir. Daha net bilgi almayı sağlamakla birlikte kısa sürede ‘ekspertiz raporu’ elde etmeyi sağlar. Böylece araç alım satım sırasında da beklemenin önüne geçilmektedir. En iyi firma ise; tecrübe sahibi, işini ciddiye alan uzmanları bulunan, uygun fiyatlar sunan firmalar olmaktadır.

İzmir Oto Ekspertiz Yorumlar Neler?

Aslında en iyi oto ekspertiz firması saptarken yorum ve tavsiyelere bakmak da yeterli olacaktır. Kişilerin bizzat hizmet aldıktan sonra sahip olacağı memnuniyet kapsamında çevresindeki kişilere de belirli şekillerde yorumlar yapacaktır.

Genel itibari ile olumsuz yorumların da varlığından söz etmek mümkündür. Otomobil ekspertiz firmaları her zaman profesyonel hareket etmez. Çünkü tecrübe, sahip olunan ekipman, uzman sayısına bağlı olarak değişiklik bulunabilir. Pişman olmak istemeyen kişiler tarafından firmalara gelen bu yorumlar incelenerek İzmir oto ekspertiz firması arasında seçim yapılabilir.

izmir-oto-ekspertiz
İzmir Oto Ekspertiz

İzmir Oto Ekspertiz Fiyatları 2022 Bilgisi

Oto ekspertiz fiyatları günümüzde değişiklik gösteren unsurlardan birisidir. Çeşitli firmaların bulunması fiyat skalasının da genişlemesinde etkili olmaktadır. Genelde ekspertiz raporu çıkarırken uygun fiyatlı olan firmalar tercih edilmektedir. Elbette yüksek fiyatlı firmaları tercih etmemelisiniz. Ancak alınacak bu hizmet kapsamında da belirli bir meblağ verilmesi gerektiğini bilmelisiniz.

İzmir oto ekspertiz firmaları arasında Oto Ustam firmasını tercih edebilirsiniz. İzmir’de yer alan bu firma, otomobil incelemesi sırasında size gerekli tüm hizmetleri vermektedir. Kişilerin kısa sürede ekspertiz raporuna sahip olması kadar en net bilgileri alabilmesi için uzmanların çalışmaları sürmektedir.

İzmir oto ekspertiz olarak; profesyonel oto ekspertiz hizmeti, kısa sürede oto ekspertiz raporu, yanal kayma testi, motor performans testi, süspansiyon testi, fren testi ya da herhangi bir ekspertiz hizmeti almak için iletişime geçebilirsiniz. İzmir kapsamında tse belgeli sahip bu firmadan dilediğiniz hizmeti kolayca alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Midilli Adası Nerededir? Midilli Adasına Nasıl Gidilir?

YouTube video

Yoruma kapalı.