KİLO VERMEK İSTEYENLER İÇİN TELEFON UYGULAMALARI

Online Diyet Uygulamaları

Android Telefonlarda Diyet Uygulamaları

Kilo vermek, çoğu kişinin hayatının belirli bir döneminde hayatının merkezine koyduğu bir istektir. Kimi kişiler spor salonlarına giderken kimileri de diyetisyenlere gider. Tabii ki de her zaman işin uzmanından destek almak en doğrusudur.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık kilo vermeye yardımcı olan uygulamalar da geliştirildi. Kilo verme uygulamaları oldukça fazla kişi tarafından kullanılmakta. Elbette ki uygulamalardaki olan her şey herkese uygunluk sağlayacak diye bir durum kesin olarak söylenemez. Örneğin sırtında rahatsızlık olan birinin sırt egzersizlerinde önerilen hareketleri yapması kişiye iyi gelmeyebilir. Ya da kilo vermeniz için önerilen besine alerjiniz varsa bu besini tüketmemeniz gerekir. Bu yüzden her uygulamada kendinize uygun olan kısımları kullanmaya özen göstermelisiniz. Aşağıda bahsedilen bu uygulamaları hedefinize giden yolda bir yardımcı olarak görebilirsiniz.

 

Diyetkolik Online Diyet

Zayıflamaya yardımcı uygulamalar arasında yer alan Diyetkolik Online Diyet oldukça kapsamlı bir uygulamadır. Uygulamada birçok yiyecek ve içeceğin kalorisine bakmanız mümkün. Ayrıca her gün yediklerinizi uygulamaya girerek günlük kalori takibinizi de yapabilirsiniz. Bu arada kalori takibiniz yapılırken; protein, yağ ve karbonhidrat miktarları da hesaplanıyor. Uygulamada bulunan ‘su takipçisi’ sayesinde günlük kaç bardak su içtiğinizi sisteme girebilir ve kendinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca; güncel paylaşımlar, yapılan egzersizlerin girişi ile yakılan kalori hesabı vb. gibi birçok özellikten faydalanabilirsiniz.

YAZIO – Kalori Sayacı ve Diyet Günlüğü

Yine size yardımcı olabilecek uygulamalardan biri de YAZIO tarafından geliştirilmiştir. Uygulamaya girerek günlük kalori hesabı yapabilir veya uygulamada paylaşılan tarifleri takip edebilirsiniz. Ayrıca yine kalori hesabı yapılırken; karbonhidrat, yağ ve protein miktarınızda hesaplanacaktır. Bunların haricinde; kalori tablolarına ulaşmak, egzersiz girişleri ile takip sağlamak ve barkod tarayıcı ile yiyecek arama gibi birçok hizmete de ulaşabilirsiniz.

StepsApp Adım Sayar

Kilo vermek için en önemli şeylerden biri hareket etmektir. Bu süreçte bol bol yürüyüş yapmakta iyi bir seçenektir. Özellikle kilo verme amacı taşınmasa bile herkesin günde belirli bir adımı atması gerekmektedir. Günde kaç adım yürüdüğünüzü takip etmenize yarayan uygulamalardan biri StepsApp Adım Sayar uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde günlük adımlarınız, ne kadar yürüdüğünüz ve kaç kalori yaktığınız otomatik olarak hesaplanır.

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, egzersizleri hayatınıza dahil etmelisiniz. Yürüyüş güzel bir kilo vermek hareket şeklidir ancak mümkün oldukça egzersiz hareketlerini de yapmak kilo vermenizi hızlandıracaktır. 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi uygulamasının canlı video kılavuzu sayesinde evde sporunuzu yapmanız mümkün hale geliyor. Zorluk seviyesi zaman içerisinde değişen uygulamada bir sürü egzersiz sizi bekliyor.

Yoruma kapalı.