Klitoris Estetiği ( Hudoplasti) Ameliyatı Neden Yapılır?

Hudoplasti ameliyatı Nedir?

Klitoris estetiği yani Hudoplasti nedir? Eski formunu kaybeden vajina kadınlarda psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu tip durumlarda kişilerin cinsel hayatı olumsuz etkilenebiliyor ya da görüntüsünün kötü olduğunu düşündüğü için psikolojisi etkilenebiliyor. Çeşitli nedenler ile eski formunu kaybeden vajinayı estetik ameliyatlar ile düzeltmek mümkün.

Genital bölgede birçok estetik operasyon yapılmaktadır. Bunlardan bir kaçı vajina daraltma ameliyatı, kızlık zarı onarımı, idrar kaçırma ameliyatı gibi işlemlerdir.

Genital estetik operasyolar ile vajinayı eski formunu kazandırmaya çalışan hekimler hem hastanın sağlığını hemde görünümünü istediği forma kavuşturmak için belli başlı operasyonlar yapmakta. İşte o operasyonlardan biride Klitoris estetiği ameliyatıdır. Peki klitoris estetiği nedir? Ameliyat şartları nelerdir?

Klitoris Estetiği yani Hudoplasti Ne Demek?

klitoris-estetigi
Klitoris Estetiği

Klitoris, üreme sistemi parçalarından biridir ve yoğun sinir dokuları olan bir dokudur. Çok sayıda sinir ucuna sahip olan klitorisin başlangıç noktası, vajinanın dış kısmını oluşturan vulva ve vajina girişinin hemen yukarısında yer alan ters v şeklinde olan bir yapıdır. Klitoristin üzerini örten doku katlantıları bulunmaktadır. Bu duruma klitoral başlık (clitoral hood) denmektedir.

Klitoris cinsel ilişki sırasında cinsel hazzın en yoğun algılandığı ve orgazm uyarısı açısından oldukça önemli olan bir bölgedir. Doğumdan yetişkinlik dönemine kadar her kadının vücudu eşsizdir. Fakat doğum veya anatomik yapı nedeniyle vajina da deformeler meydana gelebilir. Bu nedenle de genital estetik ameliyatlarına ihtiyaç duyulabilir.

İşte o ameliyatlardan biride klitoris estetiği ameliyatıdır. Peki klitoris estetiği ameliyatı neden yapılır?

Hudoplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Klitoris estetiği ile klitoristin cinsel ilişkideki fonksiyonlarının etkinliğini artırmak, hem de kişinin kendi arzuladığı genital bölge görünümüne kavuşmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Klitoris birçok sinir ucu barındırdığı için cinsel hazzın en çok hissedildiği bir noktadır. Bu nedenle de kadınların önem verdikleri bölgelerden biridir.

Klitoral başlığı fazla kalın olabilir. Bu durumlarda rahatsızlık hissedilebilir ve cinsel uyaranlar yeterince gerçekleşmeyebilir. Bu bölgeye yapılan estetik işlemler sayesinde bu tarz olumsuz durumlar ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca klitoral başlığın küçülmesi ile birlikte kaşıntı ve rahatsız hissi de ortadan kalkabilmektedir.

Klitoris Estetiği yani Hudoplasti Öncesi Sonrası Yaşanan Sıkıntılar Nelerdir?

Klitoris estetik ameliyatı doktor kontrolünde gerçekleşen bir işlemdir. Hastanın şikayetleri ve muayene durumuna göre karar verilen işlemler neticesinde gerekli estetik operasyonlar gerçekleştirilir. Operasyonları gerçekleştiren hekimler alanında uzman jinekolog ve estetik alanında uzmanlaşmış hekimlerdir.

Her ne kadar yapılan işlemler ufak çaplı olsa da her cerrahi işlemde olduğu gibi bu tarz işlemlerde risk barındırmaktadır. Klitoris estetiği ameliyatında oluşabilecek riskler nadiren görülebilmektedir. Fakat bazı durumlarda riskler oluşabilir. Ayrıca klitoris dokusu kanlanmaya çok müsait bir bölgedir ve oldukça fazla sinir ucu barındırır. Bu nedenle aşağıdaki riskler ameliyat sonrası oluşabilir.

  • Kanama problemi,
  • İşlem yapılan bölgede morarma,
  • Yara yerinde enfeksiyon oluşumu,
  • Sinir hasarı ve bunun sonucunda his kaybı veya cinsel fonksiyon kaybı
  • Anatomik yapısal bozukluklar,
  • Yapılan işlemin yetersiz olması ile birlikte şikayetlerde azalmama durumu yaşanabilmektedir.

Bu nedenle yukarıdaki durumları yaşamamak adına alanında uzmanlaşmış hekim ve sağlık kuruluşları ile ilerlemeniz faydalı olacaktır.

Pubis Tepesinde Kaşıntı Neden Olur?

klitoris-estetigi

Vajina bölgesinde yaşanan enfeksiyon ve mantar gibi şikayetler nedeni ile kişiler kaşınma problemi ile karşı karşıya kalabilir. Bu tarz durumlar ile karşı karşıya kaldıysanız bir kadın doğum uzmanına muayene olarak sıkıntının neden kaynaklandığını tespit ederek tevai olabilirsiniz. Temizlik ve hijyene önem vererek bu tarz durumların oluşmamasını en aza indirebilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Vajinanın dışında görülen iç dudaklar, doğuştan, yaştan veya doğuma bağlı olarak şekil bozukluğuna uğrayabilir. Bu durum kişiyi rahatsız edebilir, cinsel hayatını hatta günlük hayatını olumsuz etkileyebilir. Bu durumda da estetik operasyona ihtiyaç duyabilirler. Labioplasti ameliyatı ile büyüyen ve şekli bozulan dudakları doğal bir görünüme kavuşturarak labioplasti sonrası şikayetleri en aza indirmek amaçlanır.

Hudoplasti Yaptıranlar Neler Diyor?

Klitoris estetiği olmak isteyenler ya da genital estetik yaptıracak olanlar, daha önce bu işlemi gerçekleştirmiş olan hastaların yaşadıkları süreci merak edebiliyor. Bu nedenle aynı süreçten geçmiş veya geçecek olan hastalar neler yaşadı, hangi risklerle karşılaştı, şikayetleri azaldı mı merak ediyorlar. Bu nedenle Kadınlar Kulübü gibi sosyal medya forumlarında kafalarındaki sorulara cevap aramaktadırlar.

Peki kadınlar kulübü kullanıcıları neler diyor?

Klitoris Estetiği yani Hudoplasti Kadınlar Kulübü Kullanıcıları Yorumları

klitoris-estetigi

Klitoris estetiği olan kadınlar kulübü kullanıcıları yaşadıkları deneyimi şeffaf bir şekilde kullanıcılar ile paylaşabiliyor ve süreç hakkında bilgi verebiliyor. İşte o kullanıcıların büyük bir kısmı iyi bir hekim ve klinik ile işlemi gerçekleştirdiği takdirde şikayetlerinde büyük oranda azalma meydana geldiğini belirtmekte.

Tabi olumsuz durum yaşayan hastalar da mevcut fakat herkesin bedeninin birbirinden farklı olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Bu nedenle araştırmanızı iyi yaparak hekim ve klinik bulabilir ve tedavi olabilirsiniz. Peki, klitoris estetiği ameliyatı fiyatları ne kadardır?

Klitoris Estetiği Bir Diğer Anlamıyla Hudoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Estetik operasyonlar ile ilgili fiyat bilgileri genellikle muayene sonrası verilmektedir. Çünkü her hastanın şikayetleri ve yaşadığı rahatsızlıklar birbirinden farklı olmaktadır.

Yoruma kapalı.