5 Soruda En İyi Koltuk Altı Leke Kremi Hangisidir?

Koltuk Altı Leke Kremi Önerileri

Koltuk altı leke kremi koltuk altı kararması problemi yaşayanlar için kurtarıcı niteliğindedir. Koltuk altı vücudun en hassas bölgelerinden bir tanesidir. O nedenle o bölge için kullanılan kremleri seçerken çok dikkatli ve seçici olmak gerekir.

Kadınlar özellikle yaz aylarında ciltlerinde meydana gelen problemlerden kurtularak duru ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak gerekir. Söz konusu problemlerin başında da koltuk altında oluşan kararmalar gelir. Piyasada birçok koltuk altı kararmalarını önleyici ürün bulunur. Önemli olan doğal içerikli ve etkili ürünü bulup tercih etmektir. Peki En iyi koltuk altı leke kremi hangisidir? Koltuk altı kararması için ne iyi gelir?

En İyi Koltuk Altı Leke Kremi Bulma Yolları Nelerdir?

Koltuk altı leke kremi alma düşüncesi olan insanların bazı hususları göz önünde bulundurması gerekir. Çünkü koltuk altı gibi hassas olan bölgelere araştırılmadan her ürün kullanılmamalıdır. Kalitesiz ve kimyasal içerikli kremlerin kullanılması halinde ciltte daha kötü durumlar ile karşılaşılabilir.

koltuk-alti-leke-kremi
Koltuk Altı Leke Kremi

Etkili ve yan etkisi olmayan ürünler için öncelikle içeriğine bakmak gerekir. Bitkisel içerik olduğundan emin olunan kremlerin tercih edilmesi gerekir. Aynı zamanda içeriğinde C vitamini olması da cilt açısından oldukça faydalı olacaktır. Hassas ciltler için özel üretilen ürünler de daha etkili olurken ciltte başka problemlere yol açma riski de azdır.

En Kaliteli ve Etkili Koltuk Altı Leke Kremi Önerileri | En İyi Beyazlatıcı Krem Listesi

Koltuk altı leke kremi araştırması yaparken öncelikle içeriğinin bitkisel olmasına dikkat etmek gerekir. Fakat her bitkisel ürün etkili olacak diye bir durum söz konusu değildir. Bitkisel olurken lekeler konusunda etkili olanı da bulmak gerekir. Burada da devreye kullanıcı yorumları girer. Ürünü deneyenlerin yorumlarını da dikkate almak oldukça önemlidir. Büyük bir kesimin memnuniyetle kullandığı ürün tercih edilebilir.

Hem kullanıcıların memnun olduğu hem de içeriği temiz olan ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1 – Koltuk Altı Leke Kremi Sinoz Vücut Beyazlatıcı Krem

koltuk-alti-leke-kremi

En iyi beyazlatıcı krem hangisi sorusuna birçok kişi Sinoz vücut beyazlatıcı krem şeklinde cevap verir. Kullanan hemen hemen herkesin memnun kaldığı bir üründür. Sinoz en çok bikini bölgesinde, dirseklerde, dizde ve koltuk altında meydana gelen kararmaların rengini açarak cilt tonunu düzenlemek için kullanılır. İçeriğindeki özel formül sayesinde cilt renk eşitsizliği ile savaşan bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Sinoz vücut beyazlatıcı kremi kullanırken elimize çok fazla krem almamıza gerek yok. Mercimek büyüklüğünde almamız yeterli olacaktır. Daha sonra cilt tonunu eşitlemek istediğimiz bölgeye dairesel hareketler ile masaj yaparak yedirmeliyiz. Cilt kremi iyice çekene dek bölgeye su değmemesi gerekir. Aksi halde krem etkili olmaz.

2 – DermaDerm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Krem

Koltuk altı kararmasına hangi krem iyi gelir sorunun cevaplarından biri de DermaDerm bitkisel leke giderici krem ve cilt beyazlatıcı kremdir. Bu krem özellikle hormonal veya fiziki sebeplerden ötürü meydana gelen cilt lekelerine karşı savaşır. Kremin içeriğinde ayrıca güneşin yaymış olduğu UVB ve UVA ışınları filtreleri bulunmaktadır. Hatta bu yüzden birçok kişi bu kremi güneş kremi sanmaktadır. Fakat bu krem güneş kremi değil leke giderici gündüz kremidir.

Kremin yapısında bulunan güneş filtreleri ve renk tonu eşitleyici sayesinde cilt lekelerine karşı oldukça etkili olduğunu söylemek mümkündür. Öyle ki söz konusu krem en iyi beyazlatıcı krem listesi içerisinde en üst sıralarda yer alır. Krem özellikle gece kremi ile beraber düzenli bir şekilde kullanılırsa ilk haftadan itibaren göz görülür bir etkisi olacaktır. Cildin duru ve lekesiz olmasına yardımcı olmaktadır.

koltuk-alti-leke-kremi

DermaDerm Bitkisel leke giderici krem lekenin olduğu bölgeye uygulanmalıdır. Özellikle sabahları kullanılması önerilir. Koltuk altı leke kremi olarak da kullanılan kremin her altı saatte bir yenilenmesi tavsiye edilir. Kremin istenilen etkiyi göstermesi için de 6 hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

3 – Dermokil Natural Skin Beyazlatıcı Krem | Koltuk Altı Kararması için Krem Önerileri

Dermokil Natural Skin Beyazlatıcı krem en iyi cilt beyazlatıcı krem hangisi? gibi soruların cevabı niteliğindedir. Dermokil beyazlatıcı krem hem erkeklerin hem de kadınların kullanması için uygun bir üründür. Ayrıca hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun bir yapıya sahiptir. Daha çok koltuk altı leke kremi olarak kullanılsa da tüm yüz bölgesi, boyun, dirsek ve dizde de kullanılabilir. Nitekim bu bölgelerde de sık sık kararmalar ve cilt tonu eşitsizliği olabilmektedir.

Ürünü sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa düzenli bir şekilde kullanmak gerekir. Aksi halde kremin etkisi ciddi manada azalacaktır. Ürünün etki göstermesi isteniyorsa 8 hafta boyunca aksatmadan kullanılması gerekir. Tüm yüz bölgesine uygulanabilmektedir ancak göz çevresine uygulamaktan kaçınmak gerekir. Göz ile teması halinde de bol su ile yıkanması gerekir.

Krem güneş koruma etkilidir. Güneşe çıkmadan yarım saat önce kullanması lazımdır. Güneş koruyucu etkili krem kullanılsa dahi kişinin cildinin etkilenmemesi için yine de güneşe çok fazla maruz kalmaması gerekir.

4 – Bioaqua Kararmalara Karşı İnci Tozlu Beyazlatıcı Vücut Kremi

koltuk-alti-leke-kremi

Belli bir zaman geçtikten sonra vücutta yer alan pigment hücreleri eskisi gibi çalışmamaya başlar. Bu da vücudun belli başlı bölgelerinin kararmasına sebep olur. Kararmaların en çok rastlandığı yerler ise,

 • Koltuk altı
 • Diz
 • Dirsek
 • Genital bölge
 • Dudak
 • Meme ucu

Olarak sıralanabilir.

Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen bu kararmalar kişiyi psikolojik olarak derinden etkiler. O nedenle bu dertten muzdarip olan kişiler En iyi genital bölge beyazlatıcı krem hangisidir? Vajina beyazlatma kremi var mı gibi soruların cevabını araştırmaktadır. Bioaqua Beyazlatıcı krem genital bölgede meydana gelen kararmalara karşı oldukça etkilidir.

Kremin içerisinde E vitamini içeren avokado ekstresi ve gliserin bulunmaktadır. Bu formül de vücutta meydana gelen kararmaların aydınlanmasına, pürüzsüz hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Ürünün kullanımı ise günlük vücut kremi nasıl kullanılıyorsa o şekilde olmalıdır. İçeriğinde yer alan inci tozu cildi yumuşatıp nemlendirir. Üstelik suya dayanıklı bir yapısı da bulunmaktadır. Ayrıca kremin anlık kapatıcı etkisi de mevcuttur. Kullandıktan yaklaşık 10 saniye sonra lekeler görünmez hale gelecektir.

Aydınlatıcı krem olarak kullanılan Bioaqua beyazlatıcı krem birçok aydınlatıcı krem önerileri listesinde yer almaktadır. Genellikle genital bölge leke kremi olarak kullanılan ürün duştan sonra kullanılmalıdır. Kremi uyguladıktan sonra da 10 – 15 dk beklemek gerekir. Vücut kremi tamamen emene kadar da masaj yaparak uygulamaya devam etmek doğru olacaktır. Kararma ve leke olan bölgelere daha fazla masaj yapılması tavsiye edilir. Yüzde bulunan lekelerin tedavisinde de kullanılır. Bu nedenle Yüzdeki lekelere hangi krem iyi gelir? Sorusunun da cevabı niteliğinde bir üründür.

5 – Salkom Cilt Beyazlatıcı ve Leke Giderici Krem

koltuk-alti-leke-kremi

Oldukça etkili olan bir diğer koltuk altı leke kremi ise Salkom cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremdir. Bu ürünün bilinen en büyük özelliği ciltte bulunan pigment fazlalığını normal seviyelere çekmesidir. Ürün ciltte bulunan cilt tonu eşitsizliğini 2 ay içerisinde gözle görülür bir şekilde yok etmektedir.

Krem içerisinde meyan kökü bulunur. Meyan kökü de cilt lekelerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Kremi uygularken yine dairesel hareketler ile masaj yapmak gerekir. Masaj vücut ürünü emene dek devam etmelidir. Sabah ve akşam olmak üzere de günde iki kez düzenli bir şekilde uygulamak gerekir.

6 – Bionnex Whiteexpert Hassas Bölgeler için Aydınlatıcı Leke Kremi

Bir diğer koltuk altı leke kremi ise Bionnex Whiteexpert Aydınlatıcı leke kremidir. Ürün genellikle hassas bölgelerde meydana gelen kararmalar için kullanılmaktadır. Diz, dirsek ve koltuk altı gibi bölgelerin rengini eşitlerken cildin de daha parlak bir görünüme sahip olmasını desteklemektedir.

Aynı zamanda en iyi leke giderici krem hangisi? Güneş lekelerine ne iyi gelir gibi soruların cevabı olarak karşımıza çıkan bir üründür. Sırt ve göğüste meydana gelen güneş lekelerinde dahi gözle görülür bir biçimde etkilidir. Söz konusu koltuk altı leke kremi kullanımı oldukça basittir. Sabah ve akşam olmak üzere 2 defa uygulanmalıdır. Uygulanan cildin temiz olması gerekir.

Sık Sorulan Sorular ile Leke Problemleri

Ciltte meydana gelen lekelerin birçok sebebi olabilir. Güneşe çok fazla maruz kalma, içerisinde çok fazla kimyasal bulunan kozmetik ürünleri kullanmak, yanlı epilasyon uygulamak ciltte kararmalara neden olabilir. Eğer kişinin cildi lekelenmeye meyilli ise kararma olasılığı doğal olarak daha da artacaktır.

Bu konu ile alakalı hemen hemen herkesin aklında birçok soru bulunmaktadır. Bu soruları şu şekilde sıralamak mümkündür;

1 – Koltuk Altı Beyazlatmak İçin Ne Yapmalı

Koltuk altı kararması çok yaygın bir cilt problemidir. Söz konusu sorun için genelde koltuk altı leke kremi tercih edilmektedir. Fakat bitkisel yöntemleri tercih etmek isteyenlerin sayısı da az değildir. Doğal çözümler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Limon
 • Karbonat
 • Salatalık
 • Pirinç
 • Patates

2 – Cilt Kalıcı Nasıl Beyazlar?

Cildi kalıcı olarak beyazlatmak isteyenlerin birçoğu doğal çözümlere yönelmektedir. Doğal çözümler elbette etkilidir. Fakat koltuk altı beyazlatıcı krem kullananlar da kalıcı beyazlık konusunda oldukça memnundur. Bitkisel içerikli ve memnuniyet oranı yüksek ürünlerin tercih edilmesi halinde koltuk altı leke kremi ile kalıcı beyazlık elde etmek kaçınılmazdır.

Ayrıca tuz ile limonu karıştırarak özellikle koltuk altı bölgesine uygulamak da gözle görülür bir beyazlık elde etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca limon ve tuz koltuk altı kokularına da iyi gelmektedir. Bölgede geç kıl çıkmasına da katkıda bulunduğu bilinmektedir.

koltuk-alti-leke-kremi

3 – Güneş Lekeleri için Ne Kullanılır?

Güneş lekeleri özellikle yaz aylarında güneşin yaymış olduğu zararlı ışınlar yüzünden meydana gelir. Güneş lekelerinden yukarıda tavsiye ettiğimiz kremleri kullanarak büyük oranda kurtulabilirsiniz. Güneş lekelerinden doğal yöntemler ile kurtulmak da mümkündür. Söz konusu doğal yöntemler;

 • Süt; lekeli bölgeye masaj yaparak uyguladıktan sonra 15 dk beklemek gerekir. Sonrasında yıkamak yeterli olacaktır.
 • Yeşil çay; sıcak suya bırakılan yeşil çay poşeti sonrasında pamuğa sıkılarak lekeli bölgeye sürülmelidir.
 • Aloe vera; aloe veranın jelini ciltte kararma ya da leke olan bölgeye uygulamak gerekir.
 • Elma sirkesi; limon suyu ve elma sirkesini karıştırarak pamuk yardımı ile cilt problemi olan bölgeye uygulamak gerekir.

4 – Lazer Sonrası Lekelere Ne İyi Gelir | Ağda Sonrası Lekelere Ne İyi Gelir

Lazer sonrası leke ve yanık problemi oldukça yaygındır. Gerekli tedbirler alınmaması halinde meydana gelen bu leke ve yanıkların birçok doğal çözümü bulunur. Bu çözümler şu şekildedir;

 • Hindistan cevizi yağı
 • Bal
 • Patates suyu
 • Papatya yağı
 • Lavanta yağı
 • Zeytin yağı
 • Yeşil çay
 • Soğan suyu
 • Aloe vera jeli

YouTube video

 

 

 

 

 

Yoruma kapalı.