Muscoflex Duo Jel Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Muscoflex Duo Jel Faydaları Nelerdir?

Muscoflex duo jel nedir, muscoflex nedir, ne için kullanılır? İlaç sektöründe yerini alan bu ilaç krem veya jel formda olup kas gevşetici, iltihap giderici ve ağrı kesici bir jel krem olarak kullanılmaktadır. Etken maddeleri tiyokolşikosid ve diklofenak dietilamonyum sayesinde kasların gevşeyip rahatlamasında önemli rol oynamaktadır. Kas gevşetici etkisi ile kas-iskelet sistemindeki ağrılı spazmların tedavisi gibi çeşitli sağlık alanında etkili ve etkin bir rol oynamakta. 

Muscoflex duo jel nedir? Muscoflex duo jel, genel olarak 30 gramlık tüplerde satılmaktadır. Kas ağrısı çekenler için kurtarıcı tedavi edici ilaçların başında gelmektedir. Özellikle spora ya da yaralanmaya bağlı olarak oluşan kas kasılmalarının tedavisinde doktorlar tarafından önerilmekte ve reçetelenmektedir. Kullanılmadan önce mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Düzenli kullanımında herhangi bir ağrı sinyallerini engeller ve kaslarda rahatlama hissi sağlaması söz konusudur. 

Muscoflex Duo Jel Ne İçin Kullanılır? Muscoflex Jel Nasıl Kullanılır?

muscoflex-duo-jel
Muscoflex Duo Jel

Doktorlar tarafından reçete edilmediği halde Muscoflex duo jeli kullanmak isteyenler ‘‘Muscoflex duo jel nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar?’’ sorularına cevap aramaktadırlar. Muscoflex duo jel, özellikle omurga odaklı hastalıkların tedavisi için kullanılmakla birlikte ameliyat ya da travma sonrasında oluşan yaraları rahatlatmakta ve iyileştirmekte etkilidir. Muscoflex duo jel nedir, nerelerde kullanılır sorusuna cevap olarak ise ek olarak aşağıdaki durumların tedavisinde de kullanıldığı görülür: 

 • Yumuşak doku travmaları
 • Ezilme
 • Spor zedelenme ve yaralanmaları
 • Eklem kireçlenmeleri
 • Yumuşak dokuda iltihaplanma
 • Omurgadaki ağrılar
 • Kas-iskelet sistemindeki ağrı ve hastalıklar

Muscoflex Duo Jel Nedir? Prospektüs Kullanım Talimatında Ne Yazar?

Bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka prospektüsüne bakılmalı ve dikkatlice incelenmelidir. ‘‘Muscoflex duo jel nedir?’’ sorusunun cevabı için de prospektüsüne bakılarak hızlıca ne amaçla kullanıldığı öğrenilmektedir. Muscoflex duo jelin kullanım talimatına göre, bu ilaç doktor tarafından aksi belirtilmediği takdirde deri yüzeyindeki ağrılı bölgeye günde 3-4 defa ovarak uygulanması önerilmektedir.  

Prospektüste Belirtilen Muscoflex Duo Jel Nedir? ve Muscoflex Duo Yan Etkileri Nelerdir?

muscoflex-duo-jel

‘‘Muscoflex duo jel nedir?’’ sorusundan sonra akıllara gelen bir diğer soru ise peki ya ‘‘Muscoflex duonun yan etkileri var mıdır?’’ olmaktadır. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçta da içerdiği etken maddeye bağlı olarak kişide duyarlılığa ve devamında yan etkiye yol açabilir. Prospektüste belirtilen yan etkiler şu şekilde sıralanmıştır:

Yaygın:

 • Deride döküntü
 • Kaşıntı
 • Egzama
 • Kızarıklık

Seyrek:

 • Kurdeşen gibi aşırı duyarlılık tepkimeleri
 • Kusma
 • Bulantı
 • Uyku
 • İshal
 • Midede ağrı

Çok seyrek:

 • Işığa karşı duyarlılık
 • Hırıltı, zor nefes alma ve astım

Muscoflex Duo Jel ve Muscoflex Krem Farkı Nedir?

‘‘Muscoflex duo jel nedir? Muscoflex krem nedir?’’ İkisi birbirinden farklı mıdır? İki ilaçta kas gevşetici ilaç grubunda yer almaktadır. Birisi jel formunda diğeri ise krem formundadır ve ikisi arasında hiçbir fark yoktur. Kimi kullanıcılar krem formunun daha etkili olduğunu öne sürseler de teknik olarak ikisi de aynı işlevi görmekte ve ağrılı bölgeyi rahatlatmaktadır.

Muscoflex Duo Jel Kullananlar Ne Tür Yorumlarda Bulunmuşlardır?

YouTube video

‘‘Muscoflex duo jel nedir?’’ diye kısa bir araştırma yapıldığında kullanıcı yorumlarıyla da karşılaşılmaktadır. Yorumlar, genel olarak olumlu yöndedir. Örneğin, bir kullanıcı 1 haftadır çektiği sırt ağrısını bu ilaç sayesinde 15 dakikada dindirdiğini belirtmektedir. Öte yandan bu ilacı sürdükten sonra şişme ve kaşıntı gibi yan etkileri olduğunu iddia edenler de bulunmaktadır.

Muscoflex Duo Jel Fiyat Bilgisi Neye Göre Belirlenmektedir?

Bir daha belirtmek gerekirse ‘‘Muscoflex duo jel nedir?’’ sorusunun yanıtı bir kas gevşetici ilaç türü olduğuydu. Peki ya bu ilacın fiyatı nedir ve neye göre belirlenmektedir? Muscoflex jel fiyat bilgisi ekonomideki hareketliliğe bağlı olarak değişim göstermektedir. Eskiden daha hesaplı olan bu ilaç günümüz koşullarında değeri günden güne artmaktadır.

Muscoflex Duo Jel. Fiyatı 2022 Nedir?

2021 fiyat ortalaması 25 TL olan Muscoflex duo jelin 2022 fiyat listesine bakıldığında bu fiyattan oldukça yukarılara çıktığı görülmektedir. Ekonomideki dalgalanmalara bağlı olarak fiyatı değişmekte olan bu ilacın 18 Ekim 2022’deki fiyatı 58,90 TL olarak belirlenmiştir. Muscoflex jel fiyat performans olarak benzerlik gösteren ve bu ilacın muadili olarak satışta olan diclomec plus jel ise an itibariyle 50,73 TL olarak satılıyor. 

Yoruma kapalı.