O Shot Nedir? O Shot Aşısını Kimler Yaptırabilir?

O Shot Aşısı Nedir?

O shot bir diğer adı ile Orgazm aşısı, son yıllarda kadınlar ve jinekologlar tarafından sıklıkla uygulanmaya başlamıştır. Genital PRP yani Plateletten Zengin Plazma olan O Shot işlemi, PRP solüsyonu hazırlanıp genital bölgedeki hazzı arttıran noktalara enjeksiyon yapılması işlemidir. Peki, O Shot nedir, kimlere uygulanır?

O Shot Ne Demek? İşlem Kimler İçin Uygundur?

o-shot
O Shot

O Shot, hastanın kendi kanı alınarak hazırlanan PRP, klitoris bölgesi ve G noktasına  özel bir yöntemle uygulanmaktadır. PRP içerisinde bulunan büyüme faktörleri sayesinde kanlanmayı ve duyarlılığı arttırır. Böylece cinsel hazzı ve orgazmı kolaştırır. Bu işlem ilk olarak ABD’li doktor Charles Runels tarafından yapılmış ve pilot çalışmalarının olumlu sonuç vermesiyle birlikte tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır.

Cinsel ilişki esnasında yeterli hazzı alamayan, orgazm problemi yaşayan bir çok kadın bulunmaktadır. Yıllar içerisinde bu sorunların büyüyüp sorun haline gelmesi bir çok kadını olumsuz anlamda etkilemiştir. Ayrıca menopoz döneminde genital bölgede yaşanan cilt incelmesi, liken skleroz hastalığı tedavisinde de bu yöntem kullanılmaktadır. Son olarak idrar kaçırma probleminin ortadan kaldırılması tedavisinde de kullanılmaktadır.

Vajinal işlem lokal aneztezi ya da çok hafif aneztezi ile yapılabilmektedir. Yapılacak olan işlemin süresi oldukça kısadır. Bu nedenle kişinin vaktininden çok çalmaz. Ayrıca işlem sonrası kişi sosyal hayatına hemen döner ve cinsel ilişkiye girebilir. Peki, G Shot ne demek? Vajinal PRP işleminden farkı nedir ve ne için yapılır?

G Shot Ne Demek?

G Shot vajinanın ön duvar kısmına 1-2 cc ya da uzman hekimin belirleyeceği dozda Hyaluronik Asit (HA) enjeksiyonu yapılması işlemine denmektedir. Aslında yapılma amacı O Shot ile aynıdır. Ağrısız ve acısız bir işlemdir ayrıca ilişki yasağı bulunmamaktadır.

G Shot ve O Shot Arasındaki Farklar Nelerdir?

o-shot

Aslında O shot ile G Shot biririnden farklı işlemlerdir. PRP’de bulunan büyüme etkenleri yeni oluşan damarları uyarır ve kolojen sentezini arttırır. Böylece dokuda yenilenme ve gençlenşme sağlanır.

O Shot İşlemi Nasıl Uygulanır?

Uzman bir hekim tarafından muayene edilip, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kişinin ihtiyacına ve sorunlarına yönelik bir tedavi programı hazırlnır. İşlemin yapılması uygun olan hastaların kolundan gerekli ölçüde kan alınır ve bu kan belli işlelerden geçer. Gerekli aşamaları tamamlayan kan, genital bölgeye oldukça ince olan iğneler yardımı ile enjekte edilir.

Bu işlem vajinanın 3 te 1 oranında alt ön duvarına, klitoris etrafına ve vestibulum bölgesine uygulanmaktadır. İşlemlerin tamamlanmasının ardından hastalar cinsel haz ve isteklerinde artış olduğunu belirtmiştir. Hekim kontrolünde yapılan genital gençleştirme işlemleri gerekli görülür ise 6 ayda bir tekrarlanır.

O Shot Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

O Shot yaptıran kişiler genellikle şikayetlerinin azaldığını belirtmektedir. Yaşanan problemlerin azalmasına ve hayat kalitelerinin artmasına yarayan bu işlem birçok hasta tarafından tavsiye edilmektedir. Uygun koşullarda ve uzman hekimler tarafından yapıldığı takdirde istenen sonuca kolaylıkla ulaşılmatadır. Tabi ki tüm bu sonuçlar hastadan hastaya farklılık gösterebilmektedir. Her hastanın öyküsünün birbirinden farklı olduğunu hatırlatmakta fayda vardır.

O Shot Fiyat Ne Kadar?

o-shot

İşlemin nerede ve nasıl yapıldığı fiyatları etkilemektedir. Ayrıca her hastanın ihtiyaç duyacağı tedavi farklı olduğundan fiyatlar da farklılık göstermektedir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisini size hekiminiz ve tercih edeceğiniz sağlık kuruluşu verecektir. Bu nedenle işlemin yapılmasına karar verdikten sonra tüm detayları hekiminiz ve sağlık kuruluşunuz ile konuşup bilgi almanız sizin için en doğrusu olacaktır.

G Shot Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

G shot yaptırmak isteyen hastalar sonucun nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebiliyorlar. Bu nedenle de çeşitli platformlarda kullanıcı deneyimlerini araştırıyorlar. O platformlardan biri de ekşi sözük. Peki, ekşi sözlük yazarlarının konu hakkındaki fikirleri neler?

G Shot Ekşi Sözlük Yorum ve İncelemeleri

Genellikle yazarlar bu durumun psikolojik olduğunu belirtmekte. Tabiki bu yorumların herhangi bir uzman görüşüne dayanmadığını belirtmek gerekir. Gerçek deneyimlerini paylaşan kişiler ise işlem sonrası sonuçtan memnun kalmış ve istedikleri deneyimlere ulaştıklarını bildirmişlerdir. Bu işlemlerin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini tekrar hatırlatmakta fayda vardır.

G Shot Aşısı Fiyat 2023 Bilgisi

G Shot aşısı hakkında daha detaylı bilgi için hekiminiz ile görüşmenizde fayda vardır. 2023 fiyatları hakkında detaylı bilgiyi en doğru şekilde hekiminizden öğrenebilirsiniz. Çünkü her hekimin ve sağlık kuruluşunun belirlemiş olduğu fiyatlar birbirinden farklıdır.

Yoruma kapalı.