Burun Ameliyatı Sonrası Kemik Çıkıntısı Neden Olur? 3 Açıklaması!

Burun Ameliyatı Sonrası Kemik Çıkıntısı Neden Olur? 3 Açıklaması!

Rinoplasti işlemiyle burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı en sık karşılaşılan problemdir. Peki burun estetiği sonrası kemik çıkıntısı neden olur? Bu gibi durumlarda neler yapılabilir? Kadın ve erkek fark etmeden yapılan estetik operasyonları sonrasında bu tarz durumlarla karşılaşılabilir. Özellikle burun ameliyatı sonrası neredeyse herkes tarafından denk gelinen bir nokta olmaktadır. Yüz estetiğinde geçerli olan bu konu hakkında bilgiyi yazı içerisinden temin edebilirsiniz.

YouTube video

Burun Estetiği Sonrası Burun Sırtında Şişlik Normal mi?

Herhangi bir ameliyat sonrasında vücudun verdiği belirli reaksiyonlar bulunmaktadır. Ödem oluşması neredeyse ortaya çıkan bir noktadır. Ödemler alan üzerinde şişkinliğe sebep olacaktır. Şişkinlik ile kemik çıkıntısı karıştırılmamalıdır. Kişiler bu durumu belirli bir dönem sonrasında fark edecektir. Şişkinlik belirli bir dönem sonra gider ancak kemik çıkıntısı çoğu zaman geçici değildir.

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi
Burun Ameliyatı Sonrası Kemik Çıkıntısı

Normallik durumu burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı konusu değişiklik gösterecektir. Şöyle ki yapılması gereken nokta sebebini araştırmaktır. Eğer uzman doktor tarafından sağlanan yanlışlıktan dolayı gerçekleşmediyse normal durum olacaktır. İnternette okunanlara, uzmanların görüşüsüne göre de sabırla beklendiğinde geçici olacaktır. Aksi takdir de farklı çözüm yollarına başvurulmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Kemer Oluşumu Ne Zaman Meydana Gelir?

Rinoplasti işlemi çok uzun süreli olmaz. Asıl konu ameliyat sonrası iyileşme sürecinde meydana gelir. Kişilerin bu noktada burun estetiği ameliyatı sonrası çok sabırlı olması gerekir. 1-2 yıl içerisinde ancak sonuç elde edilir. Özellikle kemik üzerinde değişim meydana geldiğinden dolayı kaynama noktası uzun sürecektir. Estetik burun operasyonlarında burun içi kanaları da aynı şekilde birkaç ay sürecektir.

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı ne zaman oluşur? Kişiler ameliyattan sonra ilk olarak şişkinlik yaşayacaktır. Bu şişlik çoğu zaman burun estetiği ameliyatından sonra 3-4 ay boyunca devam eder. Bu zaman diliminde kişiler şişlikten ötürü burnunda kemik, kemer oluşumunu fark etmez. Ne zaman ki bu aylardan sonra şişkinlik iner işte o zaman kemik çıkıntısını hissetmeye başlarsınız. 3 ve 4.ay sonrasına dikkat edilmesi gerekir.

Burun Ameliyatı Sonrası Kemik Çıkıntısı Neden Olur?

Burun estetiği sonrası ele gelen kemik Kadınlar Kulübü ve çeşitli sözlükler üzerinde araştırma konusu olmaktadır. Kişiler tarafından estetik amacı ile yaptırılan burun ameliyatları sonrası bu tarz bir durumun ortaya çıkması çok moral bozucu olmaktadır. Peki bu tarz durumlarda neler yapılabilir? Olması normal midir?

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Aslında burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı Kadınlar Kulübü üzerinde kişilerin de yaptığı yorumlar neticesinde çoğunlukla normaldir. Çoğu kişinin karşılaştığı bu durumun temel birden fazla sebebi bulunur. Burun estetiğinde burun ucunun ya da farklı alanlarında sorun saptandıktan sonra neden belirlenir. Kemik çıkıntısı için sonrasında planlama yapılarak müdahalelerle ortadan kaldırılır.

1- Kalın Burun Derisi

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Burun estetiği sonrası çıkıntı noktasında etkili olan ilk durum sahip olunan deri kalınlığıdır. Deri kalınlığına ameliyat öncesinde fark etmek ya da buna yönelik yorum yapılması zordur. Genellikle ilk 3 ay sonrasında ameliyattan kalan çıkıntılara, kemik yapısına denk gelinmektedir. Kalın burun derisi kadar olağandışı ince burun derisi de çıkıntıların sebebidir.

2- Yanlış Operasyon Planlaması| Burun Estetiği Sonrası Çıkıntı

Burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı neden olur, nasıl gerçekleşir? Bir diğer cevap uzman tarafından oluşturulan yanlış operasyon planlamasıdır. Ameliyatlar nefes alamama, görsel görüntü ve kemik/ kıkırdak gibi farklı durumlardan dolayı oluşturulur. Uzmanların bu tarz durumlara göre ameliyatı açık ve kapalı ameliyat olarak gerçekleştirdiği bilinir.

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Gerçekleştirilen operasyon yanlış bir planlama doğrultusundan dolayı istenmeyen sonuçları ortaya çıkarır. Burun estetiği sonrası kemik çıkıntısı da yanlış hazırlık ve operasyın neticesinde gerçekleşir. Peki bunun önüne geçilmesi mümkün müdür? Doğru bir uzman doktorla çalışmak evet mümkündür. Aynı zamanda operasyon sonrası da birkaç durumla geçirebilirsiniz. Yazının devamında çözümleri bulabilirsiniz.

3- Kıkırdak ve Kemiğin Farklı Kaynaması

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Kıkırdak kaynamasının istenen planda ilerlememesi burun ameliyatı sonrası kemik büyümesi, burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı gibi durumlarla sonuçlanır. Kıkırdaklar ameliyat esnasında müdahale edilen kısımdır. Ancak burada planlananın aksine kemikle kaynama oluşabilir. Kemik ile tam bütünleşme oluştuğunda çöküntü, çıkıntı oluşacaktır.

Burun Ameliyatı Sonrası Yamukluk Geçer mi?

Rinoplasti yani burun estetik ameliyatı sonrası her zaman istenen sonuç ortaya çıkmaz. Bu gibi durumlarda moral bozukluğu kadar çözüm adına araştırmalar yapılır. Peki burun ameliyatı sonrası yamukluk geçer mi? Elbette mümkündür. Burun ameliyatları arasında sırf bu durum için bir yöntem bulunmaktadır. İsmi de ‘revizyon burun ameliyatı’ olarak adlandırılır.

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Revizyon burun estetiği, burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı gibi durumlarla da başvurulabilecek bir durumdur. Bu ameliyat beğenilmeyen burunların düzeltilmesi adına uygulanan ikinci ya da üçüncü ameliyat olarak sağlanır. Aynı doktorlar tarafından gerçekleştirilebileceği gibi istenmeyen sonuç oluştuğundan dolayı farklı bir uzmanın tercih edilmesi görülür.

Burun Ameliyatı Sonrası Kıkırdak Kayması ve Burun Estetiği Sonrası Kemik Şişmesi Çözümü

Kişiler burun estetiği sonrası kemik büyümesi durumu için revizyon ameliyatına her zaman zorunlu kalmaz. Daha kısa süreli durumlarla sonuçlanabilmektedir. Doktorlar tarafından en çok tercih edilen konu ‘törpüleme yöntemi’ olmaktadır. Törpüleme belirli durumlarla birlikte yapılmaktadır.

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı için genellikle lokal anestezi sonrası oluşturulur. Kişiler normal ameliyatlar kadar ağrılı bir süreç yaşamaz. Üstelik operasyon da 15-20 dakika içerisinde son bulacaktır. 1-2 ay içerisinde toparlama yapılır. Fakat bu kesin sonuç olmayabilir. Seçilecek uzmana dikkat edilmelidir, tekrar aynı süreci yaşamak mümkün olabilir.

burun-ameliyati-sonrasi-kemik-cikintisi

Estetik operasyonlar özellikle ünlüler tarafından tercih edilir. Ekran önünde olmaları ile birlikte birden fazla operasyona başvurulduğu görüşmektedir. Bu noktada hangi ünlülerin neler yaptırdığını, öncesi ve sonrası durumlarını merak ediyor musunuz? Estetikli Ünlüler 2021 Listesi ve Estetiksiz Duru Güzellikleri Öğrenmeye Ne Dersiniz yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz!

 

 

Yoruma kapalı.