Mide Botoksu Nedir ? Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Mide botoksu nedir sorusu günümüzde sıklıkça sorulmaktadır. Mide botoksu zayıflamak isteyenlerin tercih etmiş olduğu bir çeşit yöntemdir. Günden güne popülerliği artan ve uygulanan mide botoksu kalıcı ve etkili sonuçlar doğurmaktadır.

Mide Botoksu Nedir?
Mide Botoksu Nedir?

Bir kilo verme yöntemi olarak bildiğimiz bu yöntemde işlemler genellikle mide asları üzerinden yapılmaktadır. Mide kasları normal işlevinin aksine daha az kasılarak midenin içinin boşalmasını engellemektedir. Bu sayede mide daha uzun süre tok kalmakta ve bununla beraber iştahında azalma ve kayıp yaşamaktadır.

Mide detoksu

Mide detoksu birçok kişinin tercih etmiş olduğu bir yöntemdir. Hemen hemen herkese uygulanabilmektedir. Obezite hastalarının uygulamış olduğu bir yöntemden ziyade normal yollarla zayıflamayı deneyip zayıflayamayanların kullandığı bir tekniktir.

mide botoksunun faydası

Bu yöntem için vücut kitle indeksinin 40’ın altında olması ve 25-35 değerleri arasında olması gerekmektedir. 40 üstü için obezite tedavisi gerekmektedir. 40’ın altında olanlar eğer ki spor ya da diyet ile zayıflayamıyorsa mide botoksunun faydası görecektir.

Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Nasıl Yapılır ?

YouTube video

Tüp mide ameliyatı gibi birçok yönden faydaları olan Mide botoksu nedir ? Mide botoksu vücuda botoks uygulanarak yani bir eşit toksit enjekte edilerek zayıflamanızdır. Midesinde ülser ya da gastrit gibi hastalıkları bulunmayanların ve obezite sınırına dayanmayanların rahatlıkla tercih etmesi mümkündür.

Mide botoksunun yan etkileri

Mide botoksu uzun süredir zayıflama tedavisi olarak talep edenlere Türkiye’nin birçok noktasında uygulanmaktadır. Bu alanda çalışma yapan birçok uzman doktor bulunmaktadır ve birçok olumlu sonuç elde edilmiştir. Mide botoksunun yan etkileri bulunmamaktadır. Uygulanması gereken dozdfa botoks hiç kimseye bir yan etki vermemektedir. Ancak kaslarında problem olanlar ya da bu tedaviye alerjik reaksiyon gösterenlerin uygulamaması gerekmektedir.

Mide botoksunun yan etkileri

Mide botoksu nasıl yapılır? Mide botoksu bir cerrahi işlemden daha farklıdır. Obezite ameliyatlarından daha farklı bir yöntem izlenmektedir. İşlemle ağızdan başlanmaktadır. Herhangi bir bıçak işlem esnasında kullanılmamaktadır. Ancak hasta yine de uyutulmakta ve mide botoksunun yapılma süresi yaklaşık 20-25 dakika kadar sürmektedir. 20 dakikalık detoks işlemi sona erdikten sonra hasta yaklaşık olarak 2 saat kadar kontrol atında kalmaktadır. En son olarak ise 3 gün boyunca iştah kontrolü düzene sokularak tedavi sona ermektedir.

Tüm işlemler sona erdikten sonra ise 2 haftadan sonra kilo kayıpları kendini göstermeye başlamaktadır. Tedaviye detoksunuza uygun olarak hazırlanan diyeti takip etmek gerekmektedir. Sadece mideye botoks yapılmakta ve sindirim ile sinir sistemini olumsuz etkilememektedir. Tembelleştirici bir yönü yoktur.

Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Kaç Kilo Verilir ?

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Kimlere Yapılır?

Mide botoksu ile zayıflamak oldukça basittir ve herhangi bir yan etkisi yoktur. Mide botoksu nedir? Herhangi bir cerrahi işlem olmadan zayıflama tekniğidir. Mide botoksu kaç kilo verilir diye bakıldığında bu sorunun cevabı olarak kaç kilo hedeflendiğine bakılmalıdır. Herkeste etkisi bir değildir.

Beyaz lahana detoksu

Genellikle verilen kilo 10-20 kilo arasında değişmektedir. Toplam ağırlığınızın yaklaşık olarak çeyreği kadarını 5 ay kadar bir sürede eritmeniz mümkündür. Ancak bu durumu etkileyen yaş, kilo ve metabolizma hızı gibi etmenler bulunmaktadır.

Ancak diğer yöntemlerde olduğu gibi mide detoksu işleminde de kesin bir sonuç elde edilecek diye bir şey yoktur. Botoks yaptıktan sonra mutlaka diyet uygulamak gerekmektedir. Aksi takdirde diyetin bir etkisi olmayacaktır. Karbonhidratlı besinlerden ve şekerli besinlerden kaçınmak gerekmektedir.

Mide Botoksu Diyeti Nedir?

Egzersiz sonrası beslenme,

Mide botoksu diyeti mide botoksu yaptıktan sonra uygulanan bir diyettir. Mide botoksu spor ile ya da normal diyet ile zayıflayamayanların başvurduğu bir yöntemdir. Kısa sürede olumlu sonuçlar alınmaktadır. Ancak bu sonular sadece botoks ile çözülmemektedir. Bunun akabinde diyet de uygulanmalı ve doktorun önerdiği besinler tüketilmelidir.

Bu diyette yer almaması gereken besinlerin başında unlu mamüller, karbonhidratlar ve fast food ürünler gelmektedir. Bunlar tüketildiği takdirde diyetiniz ve botoksunuz olumsuz etkilenecektir. Bol bol sıvı tüketmek ve egzersizlere devam etmek gerekmektedir. Size en uygun diyeti doktorunuz tavsiye edecektir.

Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Mide Botoksu Yapan Hastaneler
Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Mide botoksu yapan hastanelerin sayısı oldukça çoktur. Özellikle büyük şehirlerde mide botoksu yapan yerler daha fazla tercih edilmektedir. Hastane tercihi yaparken tedaviyi uygulayan doktora dikkat etmek gerekir. Alanında deneyimli olup olmaması önemlidir.

Mide botoksu nedir? zayıflamak isteyenler için hastane ortamında yapılan en basit ve kısa süren işlemlerden biridir. İşlem esnasında acı yoktur ve cerrahi bir müdahale yapılmamaktadır. İşlem etkisini 6 aya kadar devam ettirmektedir. Eğer daha fazla kilo verilmek isteniyorsa uygun koşullarda tekrar detoks yapmak mümkündür.

Bursa Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Bursa Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Bursa mide botoksu yapan hastaneler arasında Bursa Anadolu Hastanesi vardır ancak bu hastane özel bir hastanedir. Fiyatlar hastane ile görüşüldükten sonra belirlenmektedir. Bir diğer uygulayan hastane ise Medicana Bursa Hastanesidir. Ücretsiz ön görüşme ile detaylı bilgi almak mümkündür. Fiyatlarda indirim uygulanmaktadır.

Eskişehir Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Eskişehir Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Eskişehir’de ilk olarak özel Eskişehir Anadolu Hastanesinde mide botoksu yapılmıştır. İstenilen sonuç olumlu bir şekilde alınmıştır. Eskişehir mide botoksu yapan bir diğer mekanlar ise özel muayenehanelerdir. Oralarda ki uzman doktorlarla da görüşerek tedavi uygulamak mümkündür.

Balıkesir Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Balıkesir Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Balıkesir mide botoksu yapan hastaneler arasında Bandırma Devlet Hastanesi başta gelmektedir. Onun dışında ise Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi, Balıkesir Burhaniye Devlet Hastanesi ve Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi tedavi uygulamaktadır. Fiyatlar botoks yapılan yere göre değişmektedir.

Gaziantep Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Gaziantep Mide Botoksu Yapan Hastaneler

Gaziantep mide botoksu yapan hastaneler ve muayeneler yer almaktadır. Gidilecek yerin önceden araştırılarak deneyimlerini öğrenmekte ve ön randevu almakta yarar vardır. Mide botoksu fiyatları her yere göre değişmektedir. Bireysel olarak görüşülmesi gerekmektedir. Mide detoksu nedir sorusunu uzman doktorunuza danışmakta da fayda vardır.

Son olarak kişisel verilerin korunması kanunu uyarınca hastane yetkili ve doktorlarının mide botoksu uygulaması öncesinde, hastaya aşağıdaki soruların cevaplarını içeren aydınlatma metni vermeleri gereklidir:

  • Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmeliyim?
  • Mide botoksu yaptırdıktan sonra hastanede yatmak gerekli midir?
  • Mide botoksu kimler için uygundur?
  • Yoğun bakım ünitesinde kalmak gerekir mi?
  • Ameliyat öncesi nelere dikkat etmek gereklidir?
  • Her kilo vermek isteyen botoks olabilir mi?

Yoruma kapalı.