Moda Tasarımı Kursu İçin İstanbul’da 9 En İyi Akademi

Moda Tasarımı Kursu Seçimi Nasıl Yapılır?

Moda tasarımı kursu en temel seviyede çizim eğitimleri ile başlamaktadır. Kurs sayesinde kişilerin tasarım ve üretim ile ilgili teknikleri en alt seviyeden öğrenmesi sağlanır.

Kurs ilerledikçe bireyler profesyonel bir şekilde koleksiyon hazırlama donanımına sahip olur. Kurs sonunda kişiler kariyerlerine modelist yardımcısı ya da tasarım asistanı olarak devam edebilir ve zamanla yükselme şansı elde edebilirler.

Moda Tasarım Kursu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Moda tasarım kursu seçiminde pek çok unsura dikkat etmek gerekir. Bu detaylar şu şekildedir;

  • Tasarım kursu kesinlikle kaliteli olmalıdır.
  • Eğitmenler alanında tecrübeli olmalıdır.
  • Referans sahibi ve olumlu yorumlara sahip olmalıdır.
  • Bütçe bakımından geniş kitleye hitap etmelidir.

Tercih edilecek en iyi moda tasarım kursu seçenekleri ise aşağıdaki gibidir.

1-   Değişim Sanat Akademisi

moda-tasarimi-kursu
Moda Tasarımı Kursu

Akademinin amacı moda ve teknolojiyi yakından takip edebilen ve uygun tasarımlar üretebilen tasarımcı niteliklerine sahip bireyler yetiştirmektir.

Kurs boyunca öğrencilere moda tarihi, temel sanat eğitimi, moda figürü, kumaş bilgisi, renk kavramı, teknik çizim, artistik çizim, Adobe Illustrator Programı, Adobe Photoshop Programı gibi çeşitli alanlarda eğitimler verilir.

2-   Altier Moda Tasarım Kursu

Altier Moda tasarım kursu kapsamında öğrencilere tasarım ve üretim ile ilgili tüm teknikler uygulamalı bir şekilde gösterilir. Adobe Photoshop ve Illustrator programlarının son versiyonları ile dijital tasarım konularında eğitim verilir. Bunun yanında Gerber Accumark 3D Version 14.2 ile üç boyutlu kalp hazırlama teknikleri de öğrencilere gösterilir.

Verilen eğitimlerin yanında sektörün önde gelen profesyonelleri ile çeşitli seminerler de düzenlenir. Öğrenciler ile birlikte üretim tesislerine yapılan geziler ile öğrencilerin üretimi yerinde görmesi sağlanır.

3-   Yeni Ümit Moda Tasarımı Kursu

Yeni Ümit Moda Tasarım Kursu daha pratik bilgiler ile tasarımın esas tekniklerle doğru bir şekilde uygulanması adına çalışmalarını sürdürür. Moda tasarım mesleği çağın gereksinimleri arasında yer alır.

Moda tasarım ve stilistlik kursu eğitimleri ile kişiler piyasaya çizim konularında alt yapıya sahip bir şekilde giriş yapabilirler. Kursun müfredatında giyim koleksiyonu oluşturabilmek adına gerekli olan tüm bilgiler yer alır.

4-   PHA Moda Tasarım Kursu

moda-tasarimi-kursu

Tekstil ve moda tasarımı kursu baskı tasarımı, dokuma tasarımı, giyim tasarımı gibi farklı sanat dallarından meydana gelir. Eğitmenler tekstil ve hazır giyim sektöründe yaratıcı ve özgün tasarımlar üretebilen malzeme ve üretim tekniklerini doğru şekilde kullanan tasarımcılar yetiştirmeyi planlar.

Moda tasarımı bölümü hazırlık eğitim programlarında çizgi ve ton çalışmaları, nesne ve obje çizimleri, portre çalışmaları, heykel çalışmaları, artistik anatomi çalışmaları gibi farklı pek çok ders bulunur.

5-   Arkhe Sanat Moda Tasarım Kursu

Arkhe Sanat İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve SUNY bünyesinde yer alan Fashion Institute of Technology iş birliği kapsamında SUNY Moda Tasarımı programına öğrenci hazırlar. SUNY moda tasarımı programına öncelikle portfolyo kabulü ve sonrasında sınav ve mülakat ile öğrenci alımları gerçekleşir.

Arkhe Sanat Moda Tasarım Kursu pek çok öğrencinin SUNY programına başarılı bir şekilde girmesini sağlamıştır. Suny Moda Tasarım Eğitim Programı kapsamında çizgi ve ton çalışmaları, model çizimleri, temel çizim teknikleri, marker çalışmaları, genel kumaş bilgisi ve kumaş çalışmaları, trend moda çizimleri gibi farklı alanlarda çeşitli eğitimler verilir.

6-   Vakko Esmod Uluslararası Moda Tasarımı Kursu

Vakko Esmod Uluslararası Moda tasarımı kursu kapsamında Türkiye’nin köklü markası olan Vakko ile dünyanın en etkin moda okullarından olan ESMOD iş birliği ile Türk moda endüstrisinin geleceği için öğrenciler hazırlanıyor.

Vakko Esmod öğrencileri ikinci yıllarından sonra ESMOD okulları arasındaki değişim programlarından rahatlıkla faydalanabilirler.

7-   MEB Özel Sanayi-i Nefise

moda-tasarimi-kursu

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünün eğitimi 4 yıldır. Bu süreçte öğrencilere moda tasarımı, baskı tasarımı, dokuma tasarımı alanlarında teknik bilgiler verilir. Moda ve tekstil sektörünün gereksinimlerine uygun olarak üretken ve yaratıcı moda tasarımcıları yetiştirmek amaçlanır.

8-   ERC Atölye Bakırköy Moda Tasarımı Kursu

ERC Atölye Moda tasarımı kursu uzman eğitmenleri ile çizim tekniklerinin inceliklerini öğrencilerine öğretmeyi amaçlar. Teknik çizimler ile görsel sanatlar hazırlık kursları verilir.

Moda Tasarım için Güzel Sanatlar Fakültesine gitmeyi düşünen öğrencilerin yetenekleri paralelinde kendini geliştirmek amacıyla eğitim almaları gerekir. ERC Akademi öğrencilerin yeteneklerini en doğru şekilde kullanmasına yardımcı olur.

9-   Tasarı Eğitim Moda Tasarımı Kursu

Tasarı Moda Kursları 1984 yılından bu yana moda tasarımı alanında öğrenci yetiştirmeye devam eder. Eğitim kapsamında model uygulama, esas ölçüde kalıp hazırlama, serileme, bilgisayar destekli eğitimler, atölye çalışmaları, kişiler için özel dosya hazırlama, piyasaya yönelik çalışmalar gerçekleştirme bulunur.

İlginizi çekebilecek bir diğer içeriğimiz ise: 5 Soruda Moda Fotoğrafçısı Kimdir? Moda Fotoğrafçı Maaşları Ne Kadar? konulu yazımız olabilir.

Yoruma kapalı.