Murat Topoğlu’nun 3 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet Listesi

3 Günlük Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

3 günde 2 kilo verdirdiğinden dolayı şok diyetler grubunda yer alır. Şok diyetlerin en önemli özelliği belirlenen günden fazla uygulanmaması gereken diyetlerdendir. Çünkü metabolizmayı aniden hızlandırır ve ani bir kilo kaybına neden olur. Vücut bitkin hissettiğinden diyetin süresi uzatılmamalıdır. Ayrıca diyetin daha etkili olabilmesi için spor yapılmalıdır. Vücudun daha fazla yağ yakabilmesi için su alımı arttırılmalıdır.

Diyeti Uygulayabilecekler

Sağlıkla ilgili herhangi bir sorunu olmayan her kişi Murat Topoğlu’nun 3 günde 2 kilo verdiren diyet listesi ile kolayca kilo verebilir. Herhangi bir sağlık sorunu olan kişiler ise doktoruna danışıp onay alarak uygulayabilir.

Diyetin Özellikleri

Diyetin en önemli özelliği menülerde karbonhidrat bulunmamasıdır. Bu sayede yoğun protein ve vitamin tüketimi ile üç gün içinde iki kilo verilir. Hamurlu ve kızartma türü ürünler bulunmadığından kalorisi düşük menülerle rahatlıkla kilo verilir.

Diyet Listesi

Birinci Gün Sabah: 2 tane haşlanmış yumurta, 1 bardak şekersiz çay, 1 dilim yağsız beyaz peynir. Öğle Yemeği: 3 yemek kaşığı zeytinyağlı taze fasulye, 100 gram yağsız yoğurt, 1 adet elma. Akşam Yemeği: 3 yemek kaşığı az yağlı et yemeği, 1 adet rendelenmiş, üzerine limon sıkılmış havuç. Yatmadan Önce: 1 bardak yağsız süt. İkinci Gün Sabah: 100 gram yağsız yoğurt, 1 çorba kaşığı keten tohumu. Öğle Yemeği: 3 yemek kaşığı zeytinyağlı pırasa yemeği, 1 adet rendelenmiş havuç ile yapılmış salata, 1 adet kivi. Akşam Yemeği: 100 gram ızgarada pişen balık, 1 porsiyon roka salatası. Yatmadan Önce: 1 bardak yağsız süt. Üçüncü Gün Sabah: 1 yumurta ile yapılan menemen, 1 bardak şekersiz çay. Öğle Yemeği: 1 porsiyon yağsız yeşil salata, 3 ya da 4 tane ızgarada pişmiş köfte. (Köfte harcı hazırlanırken ekmek ya da galeta unu gibi malzemeler kullanılmamaladır.)  Akşam Yemeği: 3 yemek kaşığı limonlu bamya yemeği, 100 gram yoğurt. Yatmadan Önce: 2 tane kuru kayısı, 3 tane kuru incir.

Yoruma kapalı.