Nefis Çatalca Yemek Yerleri!

İstanbul’a yakınlığıyla hafta sonları tercihlerinizden biri Çatalca olabilir ve Çatalca’ya gitmeden önce Çatalca yemek yerleri hakkında bilginiz olması sizin için yararlı olur.

İstanbul’a yakın olması nedeniyle Çatalca  bölgesi hem hafta sonları hem de kısa tatillerde gitmek istediğin ilçelerden biri olabilir. Fakat yeni bir yere gittiğinizde belki de her şeyden önce nerede ne yemeniz gerektiğini öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Bu yazı size bu konuda yardımcı olacaktır.

Gitmeniz Gereken Çatalca Yemek Yerleri Nelerdir ?

Çatalca’da her bütçeye uygun kafe ve restoran ve mekanları ile hizmet vermektedir. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza gidebileceğiniz bu ilçede isterseniz deniz kenarında ister ormanlık alanda yemek yiyebilirsiniz. Yemek yerleri dışında Çatalca’da gezilecek yerler olması ilginizi çekebilir. Çatalca ormanlık alanların dışında denize girebilir, plajlarda güneşlenebilir ya da kamp yapabilirsiniz. Peki Çatalca’nın meşhur yemekleri, Çatalca restaurant tavsiye şeklindeki mekanlar hangileri?

1 – Steakhouse Konseptli Köyüm Kasap Et Restaurant

catalca-gezilecek-yerlerSteakhouse restaurantlar vazgeçilmezleriniz arasındaysa Köyüm Kasap Et Restaurant Çatalca’da gitmeniz gereken yerlerden biridir. Çatalca merkezde bulunan Çatalca en iyi et mangal restaurantı 09.00 ile 22.00 saatleri arasında misafirlerine hizmet vermektedir. Köyüm Kebap Salonundan kuzu eti, dana eti, köfte çeşitleri ve tavuk ızgaraları kilo ile satın alabilirsiniz. Bunların yanında sulu yemek çeşitleri, mezeler, salatalar, pideler ve tatlılarla zengin bir menüsü vardır. Alkol servisi yapılmayan bir mekandır.

2 – Flamingolarla İç İçe Bir Yer Flamingo Köy

catalca-yemek-yerleri
Çatalca Yemek Yerleri

Çatalca gezi rehberi ya da gezilecek yerler arasında olan Flamingo Köy kahvaltı mekanları ve yemek denilince akla gelen ilk yerlerden biridir. Türk mutfağından yemekler, ızgara çeşitleri ve kahvaltı menüsüyle 09.00 ile 00.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Gölde yüzen hayvanlar ve flamingo kuşlarıyla iç içe güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekandır.

3 – Et ve Mangal Dışında Bir Cafe Lupus

Çatalca’da genellikle mangal ve piknik yapabileceğiniz yerler vardır. Eğer bu tarz beslenmesi sevmiyorsanız ya da et ve mangal yemekten sıkıldıysanız Cafe Lupus sizin için uygun yer olabilir. Tost çeşitleri, ana yemekler, ızgara köfte ve tatlı bulabileceğiniz zengin bir menüsü vardır. 10.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

4 – Sıcacık Künefesiyle Paşa İskender Kebap

catalca-yemek-yerleriSaat 10.30 ile 22.0 saatlerinde hizmet veren, kebapçı ve iskender konseptli bir restauranttır. Çorba ve dürüm çeşitlerinden, iskender, döner, salata ve pide gibi yiyeceklerin yanında sütlaç ve künefeyede bulunun zengin bir menüleri var. Paşa İskender Kebap’ın bu listede yer almasının en büyük nedeni sıcak olarak servis edilen künefeleridir.

5 – Hamur İşleri ve Börek Denilince Fırat Pastanesi

catalca-yemek-yerleriIzgara ve mangaldan sıkılanlar için börekleri, poğaçaları ve tatlılarıyla Fırat Pastanesi Çatalca yemek yerleri arasında kendine yer edinmiştir. 07.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet veren Fırat Pastanesi taze ve lezzetli pastaları tercih edilmesindeki en önemli etkenlerdir.

6 – Açık Büfe Yemek İmkanıyla Yeso Park Piknik

Çatalca merkezde bulunan Yeso Park Piknik 10.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Açık büfe kahvaltı ve açık büfe yemek servisi bulunması Çatalca yemek yerleri arasında tercih edilmesini sağlamaktadır. Çocuklu aileler için uygun olan mekanda ücretsiz internet, nargile, bahçe, otopark ve mescit gibi olanaklar bulunmaktadır.

7 – Çiğköfte Severler İçin Ümit Çiğ Köfte

Çatalca’da gezerken karnınız acıktıysa ve kısa sürede karnınızı doyurmak istiyorsanız Ümit Çiğ Köfte sizin için lezzetli bir durak olabilir. Saat 10.00 ile 22.00 arasında çiğ köfte yiyebilirsiniz. Ümit Çiğ Köfte lezzetli çiğ köfte dürümüyle Çatalca’da en sevdiğiniz yer olabilir.

8 – Lezzetli Et ve Kebap İçin Kervan Kasap

Kervan Kasap Çatalca’da Mimar Sinan’ın eseri olan Ferhatpaşa Cami’nin bulunduğu Ferhatpaşa Mahallesi bölgesinde bulunur. Saat 08.00 ile 23.00 arasında hizmet vermektedir. Izgara ve kebap çeşitleriyle zengin bir menüsü vardır.

9 – Meşhur Köfteci Ali Baba Köftecisi

catalca-yemek-yerleriÇatalca yemek yerleri arasında en ünlü seçenek Ali Baba Köftecisi’dir. Izgara Ali Baba köfte severler saat 10.00 ile 21.00 arasında Ali Baba Köftecisi’ne gidebilir. Izgara köfte dışında ızgara çeşitleri, piyaz ve paça çorbası gibi seçenekler mevcuttur. Ali Baba Köfte Salonu menü açısından bu noktada son derece zengindir.

10 – Çok Fazla Çeşidiyle Bey Dürüm – Çatalca Yemek Yerleri

Çatalca’nın merkezinde bulunan Bey Dürüm, zengin dürüm ve lezzetli kebap çeşitleriyle Çatalca’da sevilen bir restorandır. Salaş ve otantik şekilde tasarlanmış bir mekandır. Saat 11.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Menüsü Urfa, adana, ciğer dürüm ve tavuk şiş gibi seçeneklerden oluşmaktadır


İlginizi Çekebilir: Öğrenci şehri denince akla ilk gelen şehir Eskişehir’dir. Ancak bunun yanında Eskişehir, gezilecek yer bakımından da zengin bir ilimiz olduğu için, yerli ve yabancı turistlerin odağında olan bir ilimizdir. Eğer Eskişehir’e gidecek ya da gitmeyi düşünüyorsanız, orada nelerin yendiğini bilmenizde fayda var. Bunları öğrenmek için Eskişehir’de ne yenir, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar.


 

Yoruma kapalı.