Dardanel Ton Kaç Kalori?

Dardanel ton kaç kalori? diyetteki ve sağlıklı beslenen kişilerin öncelikli merakını oluşturmaktadır. Türkiye’nin lider konserve balık markası Dardanel’den orkinos ton balık satışları devam ediyor. Konservelenmesi ile dört mevsim rahatlıkla tüketilebilen omega 3 yönünden zengin ton balığının kalori ve %100 doğal ve de dilimlenmiş olarak satışa sunulmaktadır.

Orkinos Ton Balığı

Uskumrugiller familyasına ait olan orkinos ton balığı altı metreye kadar ulaşabilen uzunluğuyla bilinmektedir. Kendinden küçük olan palamut, lüfer gibi balıkları yiyerek beslenen orkinos balığının Dardanel markasının güvencesiyle yıllardan bu yana satışa yapılmakta ve diyetisyenlerin de önerdikleri besin zincirlerinden birisidir. Kuşkusuz konserve ton balığının yanında Dardanel ton salatası olmazsa olmaz bir ikili olarak karşımıza çıkar.

Türlere Göre Dardanel Ton Kaç Kalori?

Dardanel ton balığı açısından tüketicilere birçok alternatifi sunmaktadır. Yağı azaltılmış, farklı yağ kullanılmış veya klasik olarak birden fazla seçeneği bünyesinde barındırmaktadır. Kişiler diyetlerine uygun veya beslenme türlerine göre ton balıklarını tüketme şansı elde etmektedir. Türlerine göre Dardanel ton kaç kalori?, Dardanel ton kilo yapar mı diye bakılacaksa liste şu şekilde oluşturulabilir:

Yağı Süzülmüş Dardanel Ton Kaç Kalori?

dardanel-ton-baligi-kac-kalori
Dardanel Ton Kaç Kalori?

Tüm balık türleri gibi ton balıkları da besleyicilik ve omega 3 yağı açısından son derece zengindir. Durum böyle olduğundan ton balıkları da yağlı besinler arasında yer almaktadır. Ancak ton balıklarının içerdiği yağ besleyici ve doğal bir yağdır.

Yağ tüketimini aza indirmek isteyen kişiler için Dardanel ton balıkları yağı süzülmüş şekilde de bulunmaktadır. Peki yağı süzülmüş Dardanel ton kaç kalori? Orta bir porsiyonda yağı süzülmüş ton balığının kalorisi 95 kaloridir.

Dardanel Light Ton Balığı Kalori Değeri Kaçtır?

Dardanel Light ton balığı %100 katkısız ve doğal bir ton balığı türüdür. Light ton balığı daha az yağlı ve daha az kalorili bir seçenektir. Sadece 95 kalori olan Dardanel Light ton balığı diyetlerin ve sağlıklı yaşamın bir numaralı öncüsüdür. Düşük kalori oranına sahip bir besin olan Light ton balığı salatalarda da kullanılmaktadır.

Dardanel Ton Klasik Kalori Miktarı Ne Kadardır?

dardanel-ton-baligi-kac-kalori

Klasik en bilinen Dardanel ton balığıdır. Ton balığı denildiğinde akıllara gelen tüm özellikleri içermektedir. İçerik açısından besleyici, proteinli ve en önemlisi doğaldır. Klasik Dardanel ton kaç kalori? araştırmasında gramlar dikkat çekmektedir. 100 gramda 193 kadar kalori mevcuttur. Bu kalori yağlar ve proteinler açısından kişilerin sağlığına yararlı etkiler bırakmaktadır.

Dardanel Zeytinyağlı Ton Balığı Kalori Değeri Kaçtır?

Dardanel markasının içerisinde farklı alternatifler barındığı bilinmektedir. Zeytinyağlı ton balığı da bu alternatiflerdendir. Ton balığının kendi doğal yağı ve zeytinyağı birleşimiyle enfes bir lezzet sunmaktadır. 150 gram Zeytinyağlı Dardanel ton balığının kalori değeri 212’dir. Yağ değeri 12.4 olan Zeytinyağlı ton balığının tüketiminde dikkatli olunmalıdır. Dengeli bir beslenme tabağıyla doyurucu, sağlıklı öğünler yaratılmaktadır.

Dardanel Ton Besin Değeri Ne Kadardır?

Dardanel ton kaç kalori? besin değerleri ne şeklinde merak edilmektedir. Doğal içerikli olan ton balıkları uygun tüketimde kişilere faydalı besinlerdendir. Zeytinyağlı Dardanel ton balığı besin değerleri şu şekildedir:

  • 1,9 gr yağ
  • 0,1 gr karbonhidrat
  • 200 mg omega 3
  • 23,5 gr protein olarak Dardanel ton kaç kalori değerlerini karşımıza çıkarmaktadır.

Dardanel Ton 150 GR Kalorisi Ne Kadar?

Dardanel ton kaç kalori? olarak incelendiğine gramajlarda kaloriyi etkilemektedir. 150 gr Dardanel ton balığı sadece 886 kalorilidir. Protein açısından da oldukça zengin olan ton balığı kalori ve besleyici yağlar açısından zengindir.

Dardanel Ton 75 GR Kalori Değeri Kaçtır?

dardanel-ton-baligi-kac-kalori75 gr Dardanel ton kaç kalori? diye bakılacaksa 170 kaloriyle karşılaşılacaktır. 80 gramlık bir Dardanel ton balığı 170 kalori değerine sahiptir. 75 gramlık bir Dardanel ton balığının da kalori değeri yaklaşık olarak 170 kaloriye denk gelmektedir.

Dardanel Ton 120 GR Kalori Değerleri Kaçtır?

Dardanel ton gramaj olarak farklı ton balığı konservesini tüketicilere sunmaktadır. 80, 100, 120 gram şeklinde bulunabilecek ton balıkları mümkündür. 120 gram Dardanel ton kaç kalori? diye incelendiğinde sadece 284 kalorisi olduğu görülecektir.

Dardanel Ton Balığı Salatası Kaç Kalori?

Mısır, yeşil biber, domates, salatalık ve marul gibi mevsim yeşilliklerinden oluşan konserve salatası kuşkusuz ton balığının yanında mutlaka tüketilmesi gereken bitkisel beslenme programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortada duran bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman hakiki dilimlenmiş orkinos balığından bizlere kadar ulaşan ve 4 mevsim konservelenmiş olarak taze tüketilebilmesi mümkün olan ton balığının yanındaki salatası da gerçekten de müthiş olmaktadır.

dardanel-ton-baligi-kac-kalori

Kalori Değeri 100 gr için 395 kcal bulunan ton balığı omega 3 yönünden zengindir. Bu özelliklerine ilişkin olarak Dardanel markasının gücüyle mutlaka tüketilmesi gereken ve de dört mevsim konservelenmiş olduğundan ötürü tüketimi son derece mümkün olan besin değerleri arasında gelmektedir. İşte bütün bu nitelikleri ışığında sağlıklı bir yaşam sürmek ve hem protein hem de omega 3 yönünden zengin olması bakımından sıklıkla tüketilmesi gerekir. İşte ortada duran bu özelliklerine yer verildiği zaman her açıdan kalori düzeyi yüksek olarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini gerçekten de ele almamız söz konusu olmaktadır. Tüm bu niteliklerine yer verildiği zaman her açıdan kalorisinin oldukça yüksek olmaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız her açıdan mümkün olacaktır.

Yoruma kapalı.