Dardanel Ton Kaç Kalori?

0 240

Türkiye’nin lider konserve balık markası Dardanel’den orkinos ton balık satışları devam ediyor. Konservelenmesi ile dört mevsim rahatlıkla tüketilebilen omega 3 yönünden zengin ton balığının kalori ve %100 doğal ve de dilimlenmiş olarak satışa sunulmaktadır.

Bu Yazımızda Neler Var

Orkinos Ton Balığı

Uskumrugiller familyasına ait olan orkinos ton balığı altı metreye kadar ulaşabilen uzunluğuyla bilinmektedir. Kendinden küçük olan palamut, lüfer gibi balıkları yiyerek beslenen orkinos balığının Dardanel markasının güvencesiyle yıllardan bu yana satışa yapılmakta ve diyetisyenlerin de önerdikleri besin zincirlerinden birisidir. Kuşkusuz konserve ton balığının yanında Dardanel ton salatası olmazsa olmaz bir ikili olarak karşımıza çıkar.

Dardanel Ton Besin Değeri

Zeytinyağlı Dardanel ton balığı besin değerleri şu şekildedir:

1,9 gr yağ

0,1 gr karbonhidrat

200 mg omega 3

23,5 gr protein olarak dardanel ton kaç kalori değerlerini karşımıza çıkarmaktadır.

Dardanel Ton Salatası

Mısır, yeşil biber, domates, salatalık ve marul gibi mevsim yeşilliklerinden oluşan konserve salatası kuşkusuz ton balığının yanında mutlaka tüketilmesi gereken bitkisel beslenme programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortada duran bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman hakiki dilimlenmiş orkinos balığından bizlere kadar ulaşan ve 4 mevsim konservelenmiş olarak taze tüketilebilmesi mümkün olan ton balığının yanındaki salatası da gerçekten de müthiş olmaktadır.

Kalori Değeri

100 gr için 395 kcal bulunan ton balığı omega 3 yönünden zengindir. Bu özelliklerine ilişkin olarak Dardanel markasının gücüyle mutlaka tüketilmesi gereken ve de dört mevsim konservelenmiş olduğundan ötürü tüketimi son derece mümkün olan besin değerleri arasında gelmektedir. İşte bütün bu nitelikleri ışığında sağlıklı bir yaşam sürmek ve hem protein hem de omega 3 yönünden zengin olması bakımından sıklıkla tüketilmesi gerekir. İşte ortada duran bu özelliklerine yer verildiği zaman her açıdan kalori düzeyi yüksek olarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini gerçekten de ele almamız söz konusu olmaktadır. Tüm bu niteliklerine yer verildiği zaman her açıdan kalorisinin oldukça yüksek olmaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız her açıdan mümkün olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.