Omni Diyeti

Son günlerin en çok konuşulan ve bayanlar tarafından uygulanan diyet listesi olan omni diyetinden bahsetmek ve bu diyet programının temel aşamalarını sizlere aktarmak istiyoruz. Omni diyeti 2 haftalık bir diyet olup 2 hafta içerisinde maksimum 6 kilo vermeniz için hazırlanan bir listedir. Bu diyet listesini sürekli olarak uygulamanız mümkün olur iken diyete başlamadan önce bir diyetisyen veya doktorunuza danışmayı da ihmal etmeyin.

Diyetin temeli beslenmeye dayanmaktadır ve aç kalmak kesinlikle yasaktır. Yalnız beslenme aşamasında yedikleriniz ve yemediklerinize çok dikkat etmelisiniz. Omni diyeti ile birlikte her gün düzenli olarak mümkünse aynı saatlerde en az 30 dakika en fazla 1 saat yürüyüş yapma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Omni Diyetinde Önemli Yasaklar

Diyet de en önemli yasaklar süt ve süt ürünlerindedir. Süt, yoğurt, peynir veya içerisinde süt bulunduran besinleri tüketmeniz yasaktır. Nedeni ise vücutta yarattığı şişkinlik hissidir. Diyetin temelinde taze ve sağlıklı besinlerin tüketimi yer almaktadır.

Omni Diyetinde Tüketmeniz Gereken Besinler

Doğal kuruyemişler, taze sebze ve sıkılmış meyveler ( meyve suyu yasaktır sadece evinizde doğal olarak sıktığınız meyveler ), mercimek ve fasulye, balık türlerinin hepsi ve kırmızı et diyeti içerisinde tüketmeniz gereken yiyeceklerdir.

Diyet de Tüketmemeniz Gereken Besinler; Kızartmaların hemen hemen hepsinden uzak durmalı ve yağlı yiyecekleri tüketmemelisiniz. Süt ve süt ürünlerini diyet yaptığınız süre içerisinde tüketmeniz yasaktır. Bununla birlikte şeker ve gazlı içeceklerin hepsi ve fastfood omni diyetinde tüketmemeniz gerekenler arasındadır.

Diyet İçin Bir Günlük Liste:

Kahvaltı: Lahana salatası, taze kırmızı ve yeşil biber,soğan ve sarımsak, bir bardak şekersiz yeşil çay.

Ara: Taze sebze ya da meyve suyu.

Öğle: Büyük bir porsiyon bir domates, salatalık, biber, soğan salatası.

Ara: Bir avuç kuru yemiş.

Akşam: Izgara pirzola, Tatlı patates ve brokoli püresi.

Yoruma kapalı.