Organik Saç Boyaları Markaları| 6 Farklı Organik Saç Boyası!

Organik Saç Boyaları Markaları| 6 Farklı Organik Saç Boyası!

Saçlarınızı yenilerken organik saç boyaları markaları denediniz mi? Üretilen boyaların kimyasal maddeleri yüzünden saçlar yıpranmaktadır. Kişiler bu durumdan şikayetçi olması ile birlikte organik saç boyası marka arayışına girer. Sizler de organik saç boyası markası arayışında iseniz yazımız saçlarınız için doğru bir rehber olacaktır!

YouTube video

Organik Saç Boyası Kullananlar: Neden Tercih Ediliyor?

Bitkisel saç boyaları markaları kişiler tarafından giderek daha fazla tercih ediliyor. Peki organik saç boyası kullananlar neden bu tercihte bulunuyor? Bu konuyu merak edenlerin sayısı oldukça fazladır. Organik olarak üretildiği iddia edilen saç boyası markası diğer kimyasal boyalara nazaran daha kullanışlı duruyor.

organik-sac-boyalari-markalari
Organik Saç Boyaları Markaları

Organik saç boyaları markaları üretimi neticesinde avantajları beraberinde getiriyor. Kişiler özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilme sebebi budur. Tercih edilme sebepleri arasında:

  • Kimyasal içeriğinin az olması,
  • Amonyak olmaması,
  • Saça daha az zarar vermesi,
  • İçeriği neticesi ile hayvanlara zarar verilmemesi bulunmaktadır.

Organik Saç Boyası Tavsiye| En İyi Organik Saç Boyaları Markaları!

Organik saç boyası tavsiye arayışı kadınlar tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Organik saç boyası markası sayısı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında kimyasal saç boyalarına göre sayısı hala azdır. Bundan dolayı piyasa içerisinde tercih edilebilecek markaların sayısı geniş alana yayılmamaktadır.

1- Phyto Color

Saç ürünleri arasında organik saç boyaları markaları arasında akıllara ilk gelen marka Phyto Color olmaktadır. Boya markası bitkisel saç boyaları markaları arasında yer almanın yanı sıra bakım ürünlerini de barındırmaktadır. Saç ile alakalı birçok ürüne marka içerisinde denk gelmek mümkündür. Özel olarak üretilen organik saç boyaları arasında yer alır.

organik-sac-boyalari-markalari

Laboratuvar ortamında bitki özlerinden elde edilen saç boyaları üretmektedir. Marka yüzde yüz organik olduğunu iddia etmektedir. Sadece boyalarda değil saç bakım ürünleri ile de piyasada ciddi bir yere sahiptir. Saça parlaklık, güç verdiği bilinmektedir. Boya numarası ve gramajına göre fiyatları 80-120 TL arasında değişiklik göstermektedir.

2- Herbatint

Organik saç boyaları markaları arasında titiz çalışma prensibi ile dikkat çeken firmalardan birisidir. Herbatint hayvanlar üzerinde çalışma yapmamaktadır. Bunun yanı sıra bitki özlerinden elde ettiği boyaları ile bitkisel saç boyaları markaları arasındadır. Saç boyasının içeriği tamamen bitki özleri ile hareket ederek ürünler oluşturulmuştur.

organik-sac-boyalari-markalari

Ürettikleri doğrultusunda sadece organik saç boyası marka olarak belirtmek doğru olmayacaktır. Şampuan, bakım kremleri de üretir. Saç bakım ürünleri doğal olarak elde edilmiştir. Ceviz, bitki özleri gibi farklı etken maddeleri bulunur. Glütensiz içeriği ile birçok kullanıcının tercihi olmuştur. Orman Yönetim Konseyi onaylı ürünleri ile saç boyası sektöründe doğallığı ile ön planda yer alır. Doğal saç değişimlerini elde etmek için uygun bir saç boyasının sahibi markadır.

3- Organic Natural Colors

organik-sac-boyalari-markalari

İsmi ile kendisinin organik saç boyaları markaları arasında olduğunu anlamak mümkündür. Bitkisel saç boyaları markaları arasında tercih edilme sıklığı temiz içeriği ile ön plana çıkar. Amonyak içeriğinde bulunmaz. Amonyak olmaması ile nefes sıkıntısı yaşanması engellenmektedir. Bunun yanı sıra 60- 80 TL arasında bulunması ürünü cazip kılan etkenler arasındadır.

4- Logona

organik-sac-boyalari-markalari

Toz boya olarak isimlendirilen Logona, organik saç boyası markası olarak listede yerini alıyor. Renk skalasının genişliği ve saçta direkt olarak tutunması oldukça avantajlı durumları arasındadır. Saçı saran yapısı ile saçlarınızda farklı bir hava elde etmek mümkündür. Amonyak, glüten ve laktoz yer almaması içeriğini daha temiz kılıyor. Saç boyası fiyatları 70- 85 TL arasında değişiklik gösteriyor.

5- Organik Saç Boyaları Markaları| Naturigin

organik-sac-boyalari-markalari

Organik saç boyaları markaları arasında son olarak Naturigin bulunmaktadır. Ürün glüten, amonyak, paraben gibi kimyasalların hiçbirini içermiyor. Saçları boyarken aynı zamanda beslemek isteyen kişilerin başvurduğu bitkisel saç boyaları markaları arasında yer alıyor. Aloe Vera, ay çiçeği tohumu gibi farklı bitki özlerinden renkler elde ediliyor.

6- Tints of Nature Organik Saç Boyası

organik-sac-boyalari-markalari

Tints of Nature Organik saç boyası, bitkisel saç boyaları markaları arasında yerini alıyor. Uygun fiyatları ile kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Organik saç boyası- Ekşi Sözlük ve en iyi organik saç boyası Kadınlar Kulübü tartışma forumlarında belirtilen markalar arasındadır. 50 TL üzerinden başlayan satış ücretleri ve temiz bitkisel içeriği ile kullanıcıların listesinde bulunuyor.

Eczanelerde Satilan Bitkisel Saç Boyaları Nelerdir?

organik-sac-boyalari-markalari

Organik saç boyaları markaları genellikle eczane üzerinden temin edilmesi ile daha fazla güven verir. Eczane satışı olan ürünlerin denetlenmesi daha fazla olacağından içeriği de bu yönde temiz olacaktır. Bahsedilen bitkisel saç boyaları markaları çoğunlukla eczanelerde satılabilmektedir. Dilerseniz internet üzerinden dilerseniz eczanelerde satilan bitkisel saç boyaları içerisinden birini alabilirsiniz.

Organik Saç Boyası Gratis Üzerinde Satılıyor mu?

organik-sac-boyalari-markalari

Organik saç boyası Gratis mağazaları üzerinde satışa sunulmamaktadır. En azından yazı içerisinde yer alan organik saç boyası marka ürünleri bulunmaz. Mağaza üzerinde çeşitli kozmetik ürününü bulmak mümkündür. Farklı markalara ait boya markaları da satışa sunulur. Organik ürün olarak nitelendirilebilecek boyalar bulunmasa da Benri gibi içeriği biraz daha iyi olan boyalar tercih edilebilir.

Organik Saç Boyaları Markaları Dışına En Kaliteli Saç Boyası Markası Nedir?

Organik saç boyaları markaları dışında yer alan en kaliteli saç boyası markası merak edilmektedir. Saç boyası markaları oldukça geniş bir sektöre hizmet eder. Aralarından en kaliteli saç boyası markasını tercih etmek kişileri zorlayabilmektedir. Marka olarak ismini duyuran ve bu yönde satışını gerçekleştiren boyalar mevcuttur.

organik-sac-boyalari-markalari

Kaliteli olarak adlandırılan boyaları tercih etmek hem rengin daha iyi tutmasına sebep olur hem de daha az zarar verir. Sizler de saçınızı boyamaya karar verdiyseniz ve En İyi Saç Boyası Markası arayışındaysanız yazımıza göz atabilirsiniz! 5 farklı boya hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.