10 Adımda Orjinal Marka Çantalar İsimleri Neler?

Orjinal Marka Çantalar Nasıl Ayırt Edilir?

Kadınların özellikle vazgeçilmezi orjinal marka çantalar komnbinlerin vazgeçilmezi oluyor. İster günlük isterseniz gece şıklığınızı tamamlamak adına çantaları kullanabilirsiniz. Ünlü birçok marka çantayı çeşitli yömtemlerle satın alabilirsiniz. Aynı zamanda bu çantalarla sadece şıklık değil aynı zamanda kullanışlılık da elde edebilirsiniz. Satın alacağınız çantaları hangi amaçla kullanacağınız önemlidir. Gelin birlikte orjinal marka çantalar nasıl ayırt edilir, orjinal marka çanta isimleri nelerdir inceleyelim.

YouTube video

Hangi Marka Çantalar Var? Dünyaca Ünlü Çanta Markaları ve Marka Çanta İsimleri

Çanta dünyasında sayısız markayı görebilirsiniz. Modanın temel parçalarından birisi olan çantaların üretimini yapan markaların sayısı da bu yüzden giderek artıyor. Ancak her çanta size hitap etmeyecektir. Sadece model olarak değil, markaya dair genel görüşünüz seçim esnasında etkilenebilirsiniz. Şimdi dönem dönem popüler olan dünyaca ünlü çanta markaları ve aynı zamanda her dönem ünlü marka çanta isimleri neler birlikte bakalım.

1- Calvin Klein

Dünya genelinde parfümleri ile bilinen Calvin Klein sadece bununla kalmıyor. Oldukça ünlü çantaları ve çok satılan orjinal marka çantalar arasında yer alıyor. Yıllardır adını duyuran markanın genelde klasik çantaları bulunuyor. Günlük kullanıma uygun olabileceği gibi özel akşamlarınızda da şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Ancak çok farklı, rengarenk parçaları bu markadan beklemek biraz hayal olacaktır.

2- Burberry

Burberry çantaları çok kolay hatırlarsınız. Bir döneme damga vuran ekose çantaların dünyada çıkış noktası bu markadır. Klasik çantaları ile dünyaya yayılan Burberry adını ciddi anlamda duyurmuştur. Bundan birkaç sene önce ünlülerin elinde bu çantaları mutlaka görmüşsünüzdür. Günümüzde her ne kadar adını bu kadar sık duymayıp görmeseniz de iddiasını sürdürmeye devam eden markalar arasındadır.

3- David Jones

orjinal-marka-cantalar-isimleri

Ünlü orjinal marka çantalar listesinde bir diğer marka David Jones bulunuyor. Aslında bu markadan memnun kalma olasılığınız daha fazla. Çünkü markanın içerisinde yer alan ürün yelpazesi inanılmaz geniştir. Dilerseniz günlük dilerseniz spor parçaları bulabilirsiniz. Minimalist çalışmalar da çantaların modellerinde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda fiyat performans ürünü olarak anıldığı da biliniyor. Diğer markalara göre daha uygun fiyatlı olmaktadır.

4- Alexander McQueen

2010 yılında talihsiz bir şekilde hayata gözlerini yuman Alexander McQueen, dünyaca ünlü bir tasarımcıdır. Modaya daha çok ayakkabılarıyla yön vermektedir ve siz de ayakkabıları ile duymuş olabilirsiniz. Ancak ünlüler dünyasında çantalarıyla da adından söz ettirmektedir. 2010 yılında üzücü haberinden sonra çantaları rekorlar kırarak satışa sunulmuştur. Farklı model çantaları çok bulunmamakla birlikte günlük kullanabileceğiniz çantaları bulunuyor. Ünlü olmayan markaların da bu tarz ürünleri replika olarak üretilmektedir.

5- Bvlgari

Orjinal marka çantalar arasında belki de en çok satılan ve pahalı marka çantalar arasında bulunan markadır. Mini tasarım olarak sunulmuş çantalardan daha çok bavulu andıran büyük el çantaları bu markanın popüler modelleri arasında bulunuyor. Markanın çantaları ile kombinleyeceğiniz gözlükleri Beymen adresinden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

6- Kipling Çanta

Türkiye’de en çok satışa sunulan ve satılan markalar listesinde Kipling marka çantalar bulunuyor. Bu çantaları en çok tercih etme sebepleri arasında günlük kullanıma uygun olması bulunuyor. Sportif bir görünüme sahip olması birkaç kullanım sonrası dolapta kalmasına engel oluyor. Aynı zamanda kullanışlı modellere sahip olması ve dayanıklı olması da tam bir fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

7- Chanel Çanta Markası: Chanel Çanta Fiyatları Ne Kadar?

Fransa’nın moda dünyasına yön vermesinde etkili olan Coco Chanel tarafından Fransa’da kurulan ve dünyaya yayılan markanın orjinal marka çantalar arasında yer aldığı görülüyor. Küçük, zincirli modelleri ile milyonlarca kişi tarafından takip edilen galalarda sık sık görmüşsünüzdür. Yalnız bu marka çok bilinen ve satılan model olduğundan çok sayıda sahte üretimi bulunmaktadır. Dikkatli olmak da fayda var.

orjinal-marka-cantalar-isimleri

Yurt dışında üretilen bir marka olduğundan ülkemizde döviz kurunun değişmesi ile birlikte birçok moda ürününün fiyatında artık görülmektedir. Chanel marka çantaların da günümüzde minimum yani en az 250-300 bin TL aralığında satıldığı biliniyor. Üst sınırından bahsetmek ise imkânsızdır çünkü sınırlı sayıda özel üretimlerin fiyatları oldukça fazla olabilmektedir.

8- Tommy Hilfiger

Günlük rahat giyiminde şık olmayı isteyenlerin hem rahatlık hem şıklık konusunda bir çanta bulması oldukça zordur. Halbuki giyim konusunda da sık sık adını duyuran ve kişilere kaliteli ürünler sunan Tommy Hilfiger ihtiyacınızı karşılayan çantalar da sunuyor. Çantaları günlük kullanımda şıklığı çok rahat yakalayacağınız türdendir. Hem şık hem rahat kullanıma sahip ayrıca kaliteli çantalar için bu markayı tercih edebilirsiniz.

9- Gucci

Ülkemizde Gucci dendiğinde aklınıza ilk olarak Demet Akalın geliyorsa doğru hatırlıyorsunuz. Akalın gerek günlük kullanımda gerekse konserlerinde Gucci’yi sık sık kullanıyor. Baştan sona bu markanın kombinini yapan şarkıcı çoğu zaman eleştirilere maruz kalsa da dünya çapında ünlü olan bu markanın çeşitli orjinal marka çantalar arasında iddialı olduğunu göreceksiniz.

10- Orjinal Marka Çantalar: Prada Çanta

orjinal-marka-cantalar-isimleri

Prada marka da son dönem sanatçılarının özellikle sosyal medyada en çok duyurduğu markalar arasında bulunuyor. Özellikle Kerimcan Durmaz gibi son dönemin fenomenleri ve yeni şarkıcılarının şarkılarında  kelime oyunları yapmak için çanta markasını andığı görülmektedir. Birçok dünyaca ünlü modellerin ya da ünlülerin de rengarenk çanta modellerini aldığı görülüyor. Moda dünyasında son birkaç yıldır en çok bilinen markalardandır.

En İyi Çanta Markası Hangisi?

Çanta üretimi çeşitli markalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Üretici markanın tasarımcılarına bağlı olarak şekli belirlense de kullanılan malzemenin kalitesine göre ‘iyi’ skalası değişiklik göstermektedir. Çantanın en iyi olması kişiden kişiye değişiklik gösterebilecek bir unsurur. Kimi kullanıcılar görünüşe göre kimi kullanıcılar ise ne kadar süre kullanacağına göre iyi olduğunu belirtir. Ancak kritik nokta orjinal marka çantalar olmasında yatmaktadır.

Zevkinize uygun bir çanta bulduktan sonra sizin için en iyisi olacağı kesindir. Örneğin günlük kullanıma uygun spor bir çanta sizi yansıttığı gibi kullanışlı da olacaktır. Ancak aradığınız ve genellikle kullandığınız çantalar örneğin zincirli ve mini çantalarsa tercihiniz bundan yana olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken unsur orijinal çantalar olmasıdır. Replika ürünler kısa süreli kullanımdan sonra yıpranacaktır.

En İyi Çanta Markaları Hangileri?

orjinal-marka-cantalar-isimleri
Orjinal Marka Çantalar İsimleri

Orjinal marka çantalar olduktan sonra tüm markalar zevkinize hitap ettiği müddetçe iyi olacaktır. Kullanan kişilerin yorumlarına göre karar verebilirsiniz. Dünya çapında bilinen en iyi çanta markaları arasında:

 • Chanel,
 • Tommy Hilfiger,
 • Prada,
 • Gucci,
 • Kipling,
 • Calvin Klein gibi markalar bulunuyor.

Türkiyenin En İyi Çanta Markaları Hangileri?

Her ne kadar çanta dünyasında hep yabancı ülkelere ait markalar bilinse de Türkiye sınırlarından da iddialı çanta markaları çıkmaktadır. Türkiye en iyi çanta markaları arasında son zamanlarda dikkat çeken gelişmeler oluyor. Ortaya çıkan tasarım markaları üstelik sadece çanta değil diğer moda alanlarında da tasarımlarını kişilere sunmaya devam ediyor. Türkiyenin en iyi çanta markaları arasında:

 • Manu Atelier,
 • Misela,
 • Mlouye,
 • Mehry Mu,
 • Mare Atelier,
 • Naturae Sacra,
 • Rossea gibi markalar bulunuyor.

Bir Çantanın Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız? Orjinal Marka Çantalar Ayırt Etme

Alışveriş eğer internet üzerinden gerçekleştiriliyorsa en tedirgin olunan konu orjinal marka çantalar arasında yaşanmaktadır. İster kullanılmamış ister ikinci el orjinal marka çantalar olsun ayırt etme yöntemlerine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde siz de internet üzerinden replika çanta dolandırıcılarının eline düşmüş olursunuz. Bu konuda ciddi bir dolandırıcılık söz konusu olmaktadır.

orjinal-marka-cantalar-isimleri

Bir çantanın orjinal olup olmadığını nasıl anlarız sorusunun cevabı için dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Dikkat etmeniz gerekenler arasında:

 • Çantayı satışa sunan marka, site ya da mağazaya dikkat etmek
 • Çantayı aldıktan sonra fatura kesilmesi,
 • Alışveriş sonrası iade hakkının tanınıp tanınmaması,
 • İnstagram butik sayfası ise müşteriler tarafından yapılan yorumlar,
 • Çantanın yanında gönderilen orjinal olduğuna dair belgesi,
 • Çantanın dış görüntüsü ve kullanılan malzemeler bulunuyor.

Marka Çantalar Ucuza Nasıl Alınabilir? Pahalı Marka Çantalar Outlet Fırsatları

Orjinal marka çantalar Trendyol ya da farklı internet siteleri üzerinden alınabilmektedir. Ancak her kişinin bütçesi bu çantalara yetmeyebilmektedir. Ancak yine de çantayı almak istiyorsanız değerlendirebileceğiniz bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki, satın alacağınız site üzerinden indirim kodlarını yakalayıp kullanarak daha uygun fiyata getirebilirsiniz.

Bununla birlikte marka çantalar outlet üzerinden satışa da sunulabiliyor. Outlet ürünler bildiğiniz üzere hatalı olmak zorunda değildir. Sezon sonuna kalmış çantaları daha uygun fiyatlara kimi zaman yarı yarıya indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Böylece normale nazaran daha kârlı bir alışveriş yapmış olabilirsiniz.

orjinal-marka-cantalar-isimleri

Eğer modayı sezonu sezonuna takip etme gibi bir hedefiniz yoksa 1-2 sezon öncesi çantaların da daha uyguna satıldığı bir gerçektir. Orjinal marka çantalar bu sayede sizler için uygun fiyata gelebilir. Ancak sezon içerisinde almak istediğiniz çantalar için uzun bir süre beklemeniz gerektiğinden sizin için mantıklı bir hareket olmayabilir.

Tesettür giyim de çantaları farklı kullanabilir en güzel kombinleri ortaya çıkarabilirsiniz. Peki tesettür giyim için hangi sitelerin güvenilir ve farklı çeşitler sunduğunu biliyor musunuz? 10 Farklı En İyi Tesettür Giyim Siteleri Hangileri yazımıza bakarak değişik siteler hakkında bilgi alabilirsiniz. Yazı içerisinde sadece tesettür değil, tesettür dışında bulabileceğiniz kıyafetleri de bulabilirsiniz.

Yoruma kapalı.