2021 Yılında Prenses Diana Diyeti Sırları Ortaya Çıktı!

2021 Yılında Prenses Diana Diyeti Sırları Ortaya Çıktı!

Fiziği ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Lady Diana’ya ait eski saray şefi tarafından Prenses Diana diyeti açıklandı! Fit görüntüsüne saray öncesinde de sahip olan Diana, bu fiziğe belirli rutinleri sayesinde sahipti. Saray şefi ile yaptığı gizli anlaşma sayesinde kimsenin ruhu duymadan sağlıklı beslenmeye devam ediyordu. Üstelik bu sır şef açıklayıncaya kadar kimse tarafından bilinmemekteydi.

Prenses Diana Diyeti Öğün Listesi

Kraliyet ailesinin gelini olan Diana, hayatını düzene sokmak adına her öğününde belirli başlı noktalara özen gösterirdi. Şeften istekleri diğer kraliyet üyelerine göre çok değişirdi. Her tabağı özenle hazırlanırken öğünler arası bazı püf noktalar, katı kurallar da mevcuttu. Prenses diyeti öğün öğün yazının devamında ele alındı. Sizler de okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

1- Kahvaltı Zamanı

Prenses Diana diyeti içinde kahvaltıda ağır kaçmayan ancak kendisi için doyurucu tariflerden yana olmaktaydı. Açıklamayı yapan kraliyet şefinden önce beslenme düzeni daha sağlıksızdı. Şefin aktardığına göre Anoreksia Nervoza tanısı alan prenses, sonrasında sağlıklı beslenmeye karar vererek kendine özel tabaklar hazırlanmasını talep etti. Doyurucu olması amacıyla her besin değerinden almaya özen gösteriyordu.

YouTube video

Tabakları içinde fırına sürülmüş ve soslanmış patateslere mutlaka yer veriyordu. Fırında işlem gören patates sağlıksız kızartma ve aşırı yağdan böylece uzak duruyordu. Patates üzerine ıspanaklarında fırında işlem görmesini isteyerek kendisine uygun damak tadı elde etmeyi hedeflemişti. Son olarak protein ihtiyacını ise patates üzerine yumurta koydurarak alıyordu.

2- Öğlen Öğünü

Eski kraliyet şefi, Prenses Diana diyeti hakkında yaptığı açıklamalar arasında kendisinin kuzu eti dışında bir et yemediğini belirtmiştir. Bu yüzden prenses, öğle öğünü içinde et tercihinden genel olarak sakınmıştır. Bilinene göre kendisi dolma çeşitlerini oldukça seviyormuş. En sevdiği yemekler olan kabak dolması, patlıcan dolması öğle yemeklerinin vazgeçilmeziydi. Mantar ve mozarella peynirine de tabaklarında yer veriliyordu.

3- Prenses Diana Diyeti| Akşam Öğünü

Akşam menüsünde her zaman domuz eti ve dana eti bulundurmazdı. Ancak et olacağı zamanda bu oldukça yağsız olacak şekilde kuzu eti olmaktaydı. Diğer öğünleri gibi akşam menüsünü de hafif tüketmeye çalışırdı. Ukrayna’nın geleneksel çorbası olan pancar çorbası çoğunlukla yer alıyordu. Çorba ile geçiştirdiği bu yemekler sayesinde fiziğini oldukça rahat bir şekilde elde edebiliyordu.

Prenses Diyeti Dışında Spora Önem Veriyordu!

Kraliyet şefinin anlattıkları ise bununla sınırlı değil. Prenses Diana diyeti dışında spor ve hareketine de önem veriyordu. Günlük programı eğer uygunsa ve zamanı varsa sabahları mutlaka yüzüyordu. Yüzme en sevdiği sporlar arasındadır. Eğer yüzmeye vakti yoksa kendine gelebilmek, hareketlenmek için mutlaka egzersizler yapardı. Böylece güzelliğinin yanı sıra konuşulan güzel fiziğini de elde ediyordu.

Egzersizleri ve yedikleriyle hayatına yön vermeye oldukça önem gösteriyordu. Ancak çocuklarının bu zorundalıkta olmasını istemiyordu. Kraliyet ailesi içinde her gün pişecek yemekler o gün içinde seçilirdi. Çocuklarının günün birinde fast food yeme isteği üzere o gün yapılan tüm yemekleri boşa çıkararak, fast food isteklerini yerine getirecek kadar da düşünceli bir anneydi.

Kraliçe Elizabeth Formunu Korumak için Yediklerine Dikkat Ediyor

İngiliz kraliyet ailesinin yaşına rağmen dinç görünen ve zamana meydan okuyan Kraliçe Elizabeth de Prenses Diana diyeti kadar olmasa da belirli bir düzene sahiptir. Kendisi sabah kahvaltılarında daha çok mısır gevreği ile beslenmeyi önemsiyor. Aynı zamanda nefret ettiği ve kesinlikle uzak durduğu beslenme alışkanlıkları da mevcuttur. Yaşına rağmen iyi bir fiziğe ve sağlığa sahip olduğu görülen Kraliçe, bu yönüyle oldukça konuşulacağa benziyor!

II. Elizabeth, tam bir bitter çikolata sevdalısı çıktı! Eski kraliyet şefinin dediğine göre kendisi bir çikolata ne kadar acıysa o kadar seviyor ve mutlu oluyordu. Çikolata seçimini bu yönde yapıp düşünmeden tüketebiliyordu. Bunun yanı sıra mayonez ve sarımsaktan nefret ederdi. Mayonezin herhangi bir yemek ve sos içinde dahi kullanılmasını istemezdi.

prenses-diana-diyeti
Prenses Diana Diyeti

Prenses Diana diyeti üzerine özel hazırlama yapan şefler elbette Kraliçe için de büyük özen gösteriyordu. O gün yapılacak yemekler için özel bir kraliyet yemek kitabı bulunuyordu. Her gün, Kraliçe’ye akşam yemeğinde hangi yemek ve tabakta servis istediği sorulurdu. Günübirlik seçilen menüler özenle hazırlanarak, vakti geldiğinde kraliyet ailesine sunuluyor ve tüketiliyordu.

Prenses Diana’nın yeme problemleri olduğuna vurgu yapan şef, bu konuda da merakları üst seviyeye çıkardı. Anokreksik nedir, belirtileri nelerdir konuları çoktan araştırılıp dizilere konu oldu. Diyeti ile son dönemde ortaya çıkan Diana gibi siz de fit ve güzel görünmek istemez misiniz? Protein Tozu Diyeti Nasıl Yapılır yazımıza bakarak farklı bir diyet türü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.