Propolis Nedir? Nereden Alınır?

Propolis Nereden Alınır?

Bitkileri hem soğuktan hem de mikroorganizmalardan koruyan yine bitkiler tarafından üretilen reçineli bileşik bulunmaktadır. Bu bileşik bir bal arısı türü tarafından toplandıktan sonra değişikliğe uğratılarak propolis adı verilen yapışkan özellik kazanmış su geçirmez, anti mikrobiyal ve ısı yalıtan bir çeşit salgıdır. Reçinemsi bir yapıya sahiptir ve kırmızı, kahverengi turuncu gibi çeşitli renklerden oluşabilir. Bu madde arılar için çok önemlidir.

Propolis Nereden Alınır?

mindivan-com-propolis

Arılar için rol oynadığı faydaların başında arı kolonisinin hastalıklardan korunması, kovan içerisinde ölen canlıların kokuşmasının önlenmesi için kaplanması ve kovan giriş deliğinin küçültülmesi ayrıca kovan duvarları ve petek gözlerinin kaplanarak hijyenik bir yaşama ortamı sağlanması gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra balın her zaman taze kalmasını sağlamaktadır. Özetle sayılamayacak kadar çok faydası bulunmaktadır.

mindivan-com-propolis

Propolis arılar ve onların yaşam ortamlarına fayda sağlamasının yanında insanlar içinde mucizevi bir kaynaktır. Binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılmaktadır. İçeriğinde başlıca anti bakteriyel, antiviral, antifungal ve anti enflamatuar bulunmasının yanı sıra birçok rahatsızlıkta da önleyici ve tedavi edici özelliği bulunmaktadır. En kaliteli içeriğe sahip ürünü https://www.mindivan.com.tr/kategori/propolis adresinden bulabilirsiniz

 

Yoruma kapalı.