Protein Tozu Kilo Aldırır Mı?

Genellikle vücut geliştirme ve kas yapmak isteyen kişiler tarafından sıkça kullanılan protein tozu sporcunun ihtiyacı olan amino asitlerin almasına yardımcı olur. Önemli bir besin takviyesi olan protein tozları kullandığınız markaya ve içeriğindeki besin oranına göre kilo aldırabilir. İdeal bir protein tozunun %80’i proteinden %20’si karbonhidrattan oluşmalıdır. Karbonhidrat oranı daha fazla olan ürünler vücutta yağlanmaya neden olacağından kilo aldırabilir. Ancak daha az miktarda karbonhidrat içeren ürünler kilo aldırmaz.

Protein Tozu Hangi Amaçla Kullanılır?
Düzenli olarak yoğun şekilde spor yapan kişiler, vücut geliştirme ve kas yapmak isteyenlerin yanı sıra kilo almak isteyen kişilerin rahatlıkla kullanabileceği protein tozu doğru kullanıldığında kilo aldırmaz. Sporcular vücutlarındaki yağların yakılmasını ancak kaslarının daha da irileşmesini ister. Protein tozları hızla kana karıştığı için kas yapımını kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir.

Vücut geliştiren sporcular vücutlarında yağlanmanın azalmasını aynı zamanda da kilo alarak daha kaslı görünmeyi amaçlar. Kilo almadan vücudun hacim kazanmasına yardımcı olan protein tozu sayesinde vücudunuza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Ancak uzun süre kullanılması halinde hormon dengesizliği, böbrek rahatsızlıkları göbek ve basen bölgesinde ciddi bir kilo artışına yol açtığını da unutmamak gereklidir.

Protein Tozu Vücudu Yağlandırır mı?
Doğru kullanıldığında kilo aldırmayan protein tozu dengesiz beslendiğiniz taktirde vücudunuzda yağlanmaya neden olabilir. Günlük almanız gereken kalori miktarını aşarsanız ve üzerine protein tozu alırsanız kilonuz hızla artacaktır. Bu nedenle besinlerden günlük almanız gereken kalori miktarına çok dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız protein tozunun şeker içermemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca günlük almanız gereken ölçüden çok daha fazla protein tozu alınması ve spor yapmamanız halinde vücudunuzda yağlanma meydana gelir.

Protein Tozu Kilo Verdirir mi?
Protein tozları kilo artışına neden olabileceği gibi bilinçli kullanıldığında ise kilo vermenizi de sağlayabilir. Protein tozu kullanırken öncelikle kullanım amacınızı belirlemeniz oldukça önemlidir. Eğer kilo almak amacıyla kullanacaksanız günlük kalori miktarınızı arttırmalı eğer zayıflamak istiyorsanız gün içinde gereğinden fazla kalori almamaya dikkat etmelisiniz. Hormonları uyarıcı bir özelliğe sahip olan bu ürün iştahı azaltarak daha kolay doymanızı sağlıyor. Ayrıca insülin hassasiyetini arttıran protein tozları sağlık açısından faydalıdır. Vücudun insülin direncini sağlayarak kan şekerinizi dengeler. Böylece tatlı yeme isteğiniz azalır ve daha uzun süre kendinizi tok hissedersiniz.

Ani açlık krizleri yaşamanızı engelleyen bu ürün aynı zamanda metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Böylece vücutta yağlanmayı önler. Kas yapımı için gerekli olan amino asitleri içeren protein tozu hem vücuttaki yağları yakmanızı sağlar hem de kas yapmanızı kolaylaştırır. Bir kullanımda sadece 100 kalori almanızı sağlayan protein tozu diğer besinlerle birlikte alınmadığı sürece kilo aldırmaz aksine kilo vermenizi sağlayabilir. Ayrıca triptofan adlı amino asit içeren bu ürün serotonin hormonunun artmasına yardımcı olur. Bu durum size hem enerji sağlar hem de sizi stresten uzaklaştırır.

Yoruma kapalı.