Sarelle Kilo Aldırır Mı?

Günlük yaşamda tüketilen yiyeceklerin, sağlığımız açısından büyük bir rolü bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı da tüketilen yiyeceklerin içerdiği maddeler büyük bir önem taşımaktadır. Bilindiği üzere birçok hastalığın temelinde düzensiz beslenmek yer almaktadır. Sağlıklı bir yaşama sahip olmak için bu nedenle de tüketilen besinlerin, sağlık açısından yararlı olması gerekmektedir.

Birçok kişi çikolataya asla hayır diyememektedir. Belirli zamanlarda ise çikolata yemek aşırıya kaçabilmektedir. Özellikle kilo gibi problemler ile başı dertte olanlar her fazladan çikolata yediklerinde ne kadar kalori aldıklarını merak etmektedirler. Bu nedenden dolayı da ‘Sarelle kilo aldırır mı? ‘ gibi soruları sıkça sormaktadırlar. Diğer çikolatalar gibi sarelle de belirli oranlarda tüketilmelidir. Bu sayede oluşabilecek kilo alma gibi durumlar ortadan kaldırılabilmektedir.

Sarelle yemek, içeriği nedeni ile insanları mutlu etmektedir. Birçok uzman da çikolata yemenin mutluluk hormonu salgıladığını söylemektedir. Depresyonda olan veya kendisini mutlu etmek isteyenler de asla çikolataya hayır diyememektedir. Fakat yüksek oranda yağ içermesi nedeni ile çok kısa sürede kilo alınmasına neden olmaktadır. Diyet uygulayan kişiler bu nedenden dolayı çikolata gibi besinlerden uzak durmalıdırlar.

Sarelle içerisinde ise birçok madde yer almaktadır. Bulunan bu maddeler içerisinde ise yağ ve doymuş yağ oranının çok fazla olduğu görülmektedir. Bunun yanında şeker oranının çok fazla olması nedeni ile diyabet hastalarının hiçbir şekilde tüketmemesi gerekmektedir. Karbonhidrat oranın da çok fazla olduğu görülmektedir. Bu nedende dolayı aşırı bir şekilde sarelle tüketimi kısa sürede kilo almaya neden olmaktadır.

100 g. sarelle içerisinde ise;

  • Doymuş yağ 8,1 g.
  • Yağ 38,4 g.
  • Şeker 44,2 g.
  • Karbonhidrat 46,4 g.
  • Sodyum 0,035
  • Protein 9,5 g.
  • Diyet lif 3 g.

1 yemek kaşığı sarelle ortalama 18 g. olmaktadır. 1 yemek kaşığı sarelle yiyen biri ise ortalama 100 kalori almaktadır. Her 7000 kalori ise 1 kilo demektir. Her gün 1 yemek kaşığı sarelle yiyen biri ise çok kısa bir süre içerisinde kilo almaya başlamaktadır. Bu nedenden dolayı da kilo almak istemeyenlerin çok fazla tüketmemesi gerekmektedir.

Yoruma kapalı.