Sarımsak Zayıflatır Mı?

Aklınıza Sarımsak yutmak zayıflatır mı? Sarımsak yemek zayıflatır mı? gibi sorular takılabilir. Sarımsak yutmak ya da yemek yerine sarımsak çayı içerek zayıflayabilirsiniz. Bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalar sonucunda sarımsağın kilo verdirdiği sonucuna ulaşılmıştır.

Sarımsak çayının en büyük etkilerinden biriside sindirim sistemine iyi gelmesidir. Fakat mide hassasiyeti olanlar reflü, gastrit gibi rahatsızlığı olanların sarımsak çayı tüketmesi uygun olmayabilir.

Sarımsak çayı sindirim sistemini temizler gaz ve şişkinlik problemi olanların tüketmesinde faydalı olabilir. Bronşit, grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlığı olanlar sarımsak çayı tüketerek kısa sürede iyileşebilir. Ayrıca bilim adamları sarımsak çayının kalp – damar sağlığını koruduğunu kanıtlamıştır.

Angelina Jolie’yi Zayıflatan Karışım

Angelina Jolie’ye 1 ayda 11 kilo verdiren sarımsak çayının tarifini Ender Saraç açıklıyor. Sarımsak çayı sayesinde çok kısa sürede sağlıklı şekilde kilo vererek formunuza kavuşabilirsiniz.

Sarımsak Çayı Tarifi

Gerekli Olan Malzemeler:
3 adet taze kök zencefil
4 diş sarımsak
Limon suyu

Ender Saraç Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır

3 adet taze kök zencefil parçalarını ince bir şekilde doğrayarak ya da rendeleyerek 1 litre suya koyduktan sonra kaynatmaya başlayın. Su kaynamaya başladığı sırada 4 diş sarımsağı kaynayan suyun içerisine koyun. 5 dakika demlenmesi için zaman verin.

Sarımsak çayı hazır olduktan sonra içerisine yarım tatlı kaşığı limon suyu eklemeniz yeterli olacaktır. Sabah ve öğlen birer büyük bardak içiniz. İsterseniz akşam da sarımsak çayı içebilirsiniz. Sarımsak çayının içine şeker koymayınız.

Sarımsak çayı ile zayıflama kürü 15 ya da 1 ay devam ettirmeniz gerekiyor. Daha da hızlı sonuç istiyorsanız günde 40 – 60 dakika yürüyüş yapabilirsiniz.

Yoruma kapalı.