Seren Serengil Nasıl Zayıfladı ?

Ünlülerin diyetleri zayıflamak isteyenler için her dönem ilgi odağıdır. Seren Serengil de verdiği kilolar ile kısa zamanda zayıflayan ünlü sanatçılar arasındaki yerini almıştır.

Ünlü şarkıcı 1.5 ayda 8 kilo ve 45 günde 12 kilo vererek, herkesin takdirini kazandı. Herkesin merak ettiği bu diyeti; ev hanımları, çalışan bayanlar, öğrenciler de çok kolay yapabilirler. Bir zamanlar her gün ünlü sanatçıyı ağlarken görenler, sanatçının son halini inanılmaz buldu. Ünlü sanatçının mutsuz evlilikleri ve bebek kayıpları, geçmişte kendisini çok fazla yıpratmıştı.

YouTube video

Magazin haberlerinde sık sık ünlü şarkıcıyı mutsuz görüyorduk. Fakat o artık bütün sıkıntılarını atlattı ve eskiden olduğu gibi iç huzuruna ve eski vücut güzelliğine kavuştu. Şimdi Seren Serengil ’e kısa bir süre içinde bu kadar kilo verdirten diyetten biraz bahsedelim.

Seren Serengil : “Sabah Kalkar Kalkmaz Dişlerimi Fırçaladım”

Seren Serengil Nasıl Zayıfladı?

Seren Serengil tarafından verilen öneriye göre, öncelikle her sabah kalktığınızda dişlerinizi ve dilinizi fırçalamalısınız. Bu diyetle çok alakalı bir durum bu. Ağızdaki toksinlerin temizlenmesi gerekiyor. Bu temizlikten sonra büyük bir bardak su içmelisiniz. Peynir yemek, kesinlikle yasak.

Seren Serengil Nasıl Zayıfladı ?
Seren Serengil Nasıl Zayıfladı ?

Sabah kahvaltısında, yulaf, yaban mersini, yoğurt ve tarçını karıştırıp içine frambuaz koyarak yemelisiniz. Bu karışım hem doyurucu hem de lezzetlidir. Kahvaltı sonrası 45 dakika yürümelisiniz ya da bisiklete binmelisiniz. Bitki köklerinin suyunu için. Kerevizden maydanoza kadar bütün bitkilerden oluşan bir karışım içmelisiniz. Bunun dışında bir de şeftali yiyebilirsiniz.

Protein, Salata ve Spor Olmazsa Olmaz

Seren Serengil Nasıl Zayıfladı ?

Öğlen saat 12.30’dan sonra ızgara tavuk ve bol salata değişmez menünüz olmalı. Daha sonra yine bitki kökleri suyu içebilirsiniz. Bir tane de meyve yemelisiniz. Daha sonra suyun içinde jimnastik hareketleri ile 45 dakikalık bir süre kalarak vücudunuzu forma sokabilirsiniz.

Seren Serengil Nasıl Zayıfladı ?

Akşam yemeğinde ise saat 19.30’dan sonra, ızgarada yağsız balık ve bol salata yemelisiniz. Yiyeceğiniz balık ise avcunuzun içi kadar olmalı. Daha sonra yine bitki kökü suyu için ve bitkileri çiğ yiyin. Asla tuz ve şeker kullanmayın. Seren Serengil’in zayıflama sırrı işte bu kadar basit.

Seren Serengil Kilolu Hali Nasıldı?

YouTube video

Seren Serengil kilolu hali şimdikine göre oldukça farklıydı. Yaşantısında kendisini üzen olaylardan dolayı kendisini ihmal ettiğini ifade eden sanatçı, artık zor günlerin geride kaldığını belirtti. O dönemlerde sürekli bir stres halinin üzerinde kaldığını belirterek zayıflamak için yaşam tarzını değiştirmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Seren Serengil : Meşhur Diyet Listesi

kolaydiyetlistesi_seren-serengil-nasil-zayifladi9

Seren Serengil tarafından uygulanan diyet listesinde ölçülü bir tüketim gerçekleştirilmiştir. Bu sayede kalori alımı azaltılırken aynı zamanda tok kalma süresi uzatılabilmiştir. Tok alma ile birlikte yeme isteği azalarak, diyete sadık kalmak kolaylaşmıştır. Bu tarz programlarda diyetin ölçüsüne göre hareket etmek son derece önemli olmaktadır. Bölgesel zayıflama ile sanatçı istediği forma girmiştir.

Seren Serengil Diyeti: Özel Öğünleri

kolaydiyetlistesi_seren-serengil-nasil-zayifladi10

Seren Serengil tarafından uygulanan diyet listesinde özel öğünler yer almıştır.


Kahvaltı

 • Yoğurt, yaban mersini, yulaf ve üzerine de bir miktar tarçın ilave ederek karıştırmış ve lezzetli olduğunu söylediği bu karışımı tüketti.
 • Kahvaltının ardından 45 dakika kadar hafif tempolu şekilde bisiklete bindi.

 

Ara Öğün

 • Bitki kökleri suyu. (Osman Müftüoğlu’nun maydanoz ve kereviz kökleriyle hazırladığı ve aktarlarda hazır olarak bulunabilen zayıflama kürü, doğal bir içecek.)
 • İçeceğin yanında 1 adet şeftali.

 

Öğle

 • Bol salata (Yağsız ve salata sosu eklenmemiş halde)
 • Izgara tavuk veya balık. (Çok az yağ ilave edilebilir)

Ara Öğün

 • Öğlen tüketilen ara öğündeki bitki kökü suyunun aynısını bu kez büyük su bardağında içiyoruz.
 • Ara öğünün ardından yaklaşık 45 dakikalık aerobik programı uyguladı.

 

Akşam

 • Izgarada hazırlanmış yağsız büyük balık.
 • Bol yeşil salata. (Limon ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ilave edebilirsiniz)

 

Gece

 • Bitki kökleri suyunu gece yatmadan önce yeniden içiyoruz.
 • Kendinizi çok kötü hissedecek olursanız 1 çay bardağı tarçınlı süt tüketebilirsiniz.

Seren Serengil bu diyet sayesinde kısa sürede zayıflayarak oldukça estetik bir görünüm elde etmeyi başardı.

 

Yoruma kapalı.