Su Diyeti Listesi

Her ne kadar diyetlerin çoğunluğunda kalori kısıtlayıcı bir durum söz konusu olsa da su diyeti içerisinde böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve kişiye hiçbir şekilde kısıtlama getirilmediğini de söylemek isteriz. Üstelik bu diyeti uygulayacak olan kişilerin ekstra egzersiz ve spor yapmasına da hiçbir şekilde gerek yoktur. Her ne kadar bu diyetin çıkış tarihi tam olarak bilinmese bile 1977 yılında ABD’de yayımlanan bir makaleye dayandırılarak çağımız da uygulanmaya başlamış olduğunu da söyleyebiliriz.

Su diyetinin temel mantığına yatan etkenlerinden birisi de vücuda direkt olarak soğuk suyun girmesi ile birlikte suyu vücut ısısına yakınlaştırmak ve bu sayede ekstra kalorinin yakılmasına da en iyi şekilde yardımcı olmaktır diyebiliriz. Böyle bir durumda her ne kadar fazla su içerseniz doğa olarak kalori yakma da daha fazla hızlandırmış olacaksınız. Üstelik diyetin temel prensiplerinden birisi de aynı şekilde öğünler arasında da su oranını çoğaltarak mideyi daha tok tutmaya çalışmaktır. Üstelik bazı uzmanlar ise su diyetiyle birlikte birçok toksinin dışarıya daha kolay bir şekilde atıldığını da söylemektedir.

Su diyetini uygulayacak olan kişi ise 2 litre soğuk suyu gün boyunca 8 parça halinde tüketmesi gerekir. Bu sayede gün içerisinde parça parça bölmüş olduğu soğuk suyu içerek vücut ısısı düşürülmeye çalışılıyor. Su diyeti işe yarıyor mu diye soran kişiler için her ne kadar kanıtlanmış bilimsel bir durumu söz konusu olmasa bile bu diyeti uygulayanların büyük bir çoğunluğunun işe yaradığını fark etmesi sonucunda popülerleşen bir diyet olmayı da başarmış bulunuyor. Üstelik bu diyeti uygulayan pek çok kişinin yılda en az 20 kilo verdiği de görülmüştür. Fakat egzersiz programları ile ben daha hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorum diyen kişiler de gönül rahatlığı ile diyet programın uygularken egzersiz yapabilir. Üstelik beslenme rejimini hiçbir şekilde değiştirmeyen su diyeti hızlı zayıflama yoluna başvurmak isteyen kişilerinde uygulaması gereken yolların arasında yer alıyor. Buna göre sizlerde diyet programını uygulayarak kilo verebilirsiniz. Bunun için diyet listemiz şu şekilde verilmiştir.

Su Diyeti Listesi

Sabah
Limonlu su ( 1 bardak )
Portakal ve greyfurt suyu ( 1 bardak )
Ananas ( 2 dilim )
Çilek ( 6 adet )
Yulaf ezmesi ( 2 kaşık )

Ara Öğün
Ihlamur ( 1 bardak )
Papatya ve melisa yaprağı çayı ( 1 bardak )
Su ( 1 bardak )
Zencefil çayı ( 1 bardak )

Öğle
Su ( 2 bardak )
Sebze çorbası ( 2 kase )
Bol yeşillikli salata ( 1 kase )

Ara Öğün
Ceviz ( 3 adet )

Ara Öğün
Ananas ( 2 dilim )
Elma ( 1 adet )
Zencefil çayı ( 1 bardak )

Ara Öğün
Buğday ekmeği ( 1 dilim )
Peynir ( 1 dilim )
Domates
Salatalık
Maydanoz
Papatya çayı ( 1 bardak )

Akşam
Su ( 2 bardak )
Sebze çorbası ( 2 kase )
Sebze haşlama ( 1 porsiyon )
Yoğurt ( 1 kase )

Ara Öğün
Ananas ( 2 dilim )
Çekirdekli siyah kuru üzüm ( 15 adet )
Kayısı ( 4 adet )
Limonlu su ( 1 bardak )

Yoruma kapalı.